Polishkeyboard_arrow_down
  • English
  • French
  • German
  • Italian
  • Russian
  • Spanish
Brazylia

Brazylia

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Brazylia

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Angra dos Reis
Angra dos Reis
5 jachty
€ 1812

Dzięki tak wielu atrakcjom kulturalnym i rozrywkom, łatwo zrozumieć dlaczego Brazylia co roku przyciąga miliony turystów. Wystarczy powiedzieć: Rio de Janeiro, futbol, kawa, Amazonka – od razu wiadomo dlaczego tak się dzieje.

Informacje ogólne

Zdecydowanie największy kraj Ameryki Południowej, Brazylia, należy również do najpiękniejszych. Ogromna różnorodność sprawia, że turyści rok w rok wracają na brazylijskie wybrzeża. Brazylia znana jest również z zamiłowania do piłki nożnej oraz z karnawału w Rio, który nie ma sobie równych na całym świecie.

Mimo ze jest dawną kolonią Portugalii, nie przypomina żadnego z krajów starego kontynentu, ponieważ jej kulturę i tradycje współtworzyły ludy tubylcze. Brazylia, kraj lasów tropikalnych i wielkich metropolii, jest dla czarterujących jachty najbardziej atrakcyjnym krajem Ameryki Łacińskiej.

Turyści jachtów czarterowych odwiedzają głownie region Costa Verde, cos w rodzaju zielonego pasa który biegnie wzdłuż wybrzeża od Buzios po Paraty, obejmując również Rio de Janeiro. Obszar ten jest często nazywany Brazylijską Riwierą i nazwa ta rozumie się sama przez się – jest tu wiele zieleni, lasów i parków narodowych, których celem jest ochrona lasów tropikalnych. Ilha Grande i Angra dos Reis to dwa najczęściej odwiedzane miejsca.

Prawo i porządek publiczny

Biorąc pod uwagę 8000 km linii brzegowej, nie trudno zrozumieć, dlaczego Brazylia stanowi jedno z najlepszych miejsc do czarteru jachtów po tej stronie Atlantyku. Należy do tego dołączyć tropikalne wyspy leżące z dala od wybrzeży oraz żeglugę śródlądową na rzekach takich jak Sao Paulo czy Amazonka, która umożliwia żeglugę na długości 1500 km.

Jeżeli mamy juz licencję na jacht, którym chcemy pływać, nie powinno być problemów z uznaniem jej przez tutejsze władze morskie. Licencja może być wystawiona dla osób, które jeszcze jej nie posiadają, trzeba jednak przedstawić pewne dokumenty i zdać pisemny egzamin.

Czarterujący jachty w wieku poniżej 18 lat mogą starać się o licencje jeżeli przedstawią pisemne pozwolenie rodziców, konieczny jest udział w kursach oraz egzamin.

Dla turystów czarterujących jachty, którzy przybywają z zagranicy, firma czarterująca jacht może wystawić licencję tymczasową (habilitação provisoria), konieczne jest zdanie testu oraz wykazanie umiejętności żeglarskich. Licencja jest ważna przez 45 dni na jachty, łodzie motorowe i skutery wodne.

Obywatele krajów Europy zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych nie potrzebują wizy, aby przekroczyć granice kraju i mogą zatrzymać się na 90 dni, przy wjeździe należy przedstawić ważny paszport.
 

Mapa dla Brazylia

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.