Brazylia

Czarter jachtów Brazylia

Najlepsze miejsca do żeglowania pomiędzy San Salvador de Bahia a Rio de Janeiro

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Brazylia

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Brazylia BR BR
Rio de Janeiro
Rio de Janeiro
1 Jacht
€ 7095

Jeżeli szukacie egzotycznej i wymarzonej destynacji żeglarskiej w Ameryce Południowej, to po prostu musicie rozważyć czarter jachtu w Brazylii. Brazylia oferuje o wiele więcej niż tylko dobrze znane stereotypy, takie jak Copacabana, małe bikini, kawa, piłka nożna i samba. Szczególnie wybrzeże Costa Verde pomiędzy Santos a Rio de Janeiro jest obszarem sportów wodnych w samych superlatywach, który łączy w sobie naturę, kulturę i brazylijską radość życia. Infrastruktura morska jest obecnie liderem w Ameryce Południowej i oferuje żeglarzom nowoczesne i dobrze utrzymane mariny w najpiękniejszych zatokach pomiędzy Ilhabela na południu, Paraty wpisanym na listę światowego dziedzictwa Unesco i rajską wyspą Ilha Grande na północy.

Jakie są najlepsze miejsca do żeglowania w Brazylii?

Brazylia ma prawie 8000 kilometrów linii brzegowej. Czarter jachtu w Brazylii jest ekskluzywnym wariantem eksploracji tego pięknego wybrzeża z cudownymi plażami o białym piasku. Wśród międzynarodowych żeglarzy i motorowodniaków szczególnie znane są wyspy Costa Verde oraz ujścia zatok w pobliżu San Salvador. W tych rejonach żeglarskich klienci mogą wynająć motorówki, jachty żaglowe oraz katamarany na dzień lub nawet na tydzień. Zaznaczyliśmy te dwa ulubione miejsca do uprawiania sportów wodnych w Brazylii na poniższej mapie poglądowej.

Przeglądowa mapa znanych na całym świecie obszarów żeglarskich w Brazylii

Mapa obszarów czarteru jachtów w Brazylii

Costa Verde to pas wybrzeża o długości około 250 kilometrów pomiędzy Santos na południowym zachodzie i Rio de Janeiro na północnym wschodzie. To atlantyckie wybrzeże zawdzięcza swoją nazwę "Serra do Mar". To pasmo górskie, o wysokości do 1000 metrów, obramowuje całe wybrzeże wiecznie zielonym subtropikalnym lasem deszczowym, "Mata Atlantica".

Obszar żeglarski Costa Verde - tutaj: Ilha Grande i Angra dos Reis
Wyspy Angra dos Reis

Linia brzegowa Costa Verde's jest bogato porośnięta piaszczystymi zatokami i granitowymi klifami. Przybrzeżne wyspy stanowią doskonałą ochronę przed podnoszącymi się falami Oceanu Atlantyckiego.

Mapa obszaru żeglarskiego Costa Verde pomiędzy Santos i Rio de Janeiro

Mapa obszaru żeglarskiego Costa Verde w Brazylii

Największe wyspy to "Ilhabela" przy São Sebastião oraz "Ilha Grande" przy Angra dos Reis. Wzdłuż Costa Verde, który jest również nazywany "Litoral Norte" przez Paulistas, istnieją setki wysp z licznymi kotwicowiska i dreamlike piaszczyste plaże przed zielonym tropikalnych drzew scenerii. Poniżej znajduje się dynamiczna mapa, którą można również powiększyć, aby poznać więcej szczegółów tej wyjątkowej destynacji czarterowej.

Nie może zabraknąć napojów podczas czarteru łodzi w Brazylii
Impreza czarterowa w Brazylii

Obszar żeglarski w pobliżu San Salvador w brazylijskim stanie Bahia, który zaznaczyliśmy na mapie poglądowej, ma nieco inny charakter. Jest to stosunkowo płaskie wybrzeże, w przeciwieństwie do górzystego Costa Verde. Linia brzegowa na południe od San Salvador podzielona jest dużymi ujściami rzek, tzw. estuariami. Są to Rio Paraguaçu z Zatoką Wszystkich Świętych (Baía de Todos os Santos), Rio Jaguraripe oraz Rio Das Almas, która wpada do Oceanu Atlantyckiego przy wyspie Morro de São Paulo. Szczególnie ujście rzeki przy Morro de São Paulo jest dobrze znane żeglarzom ze względu na osłonięte kotwicowiska i białe piaszczyste plaże w okolicy. W tej chwili nie jesteśmy w stanie zaoferować czarteru w tym rejonie Bahii.

Jakie są ceny czarteru w porównaniu z innymi tropikalnymi destynacjami żeglarskimi?

W niskim sezonie (od kwietnia do października) możesz wynająć nowoczesny 3-kabinowy jacht żaglowy w Brazylii już od 1800 euro za tydzień. W szczycie sezonu (od listopada do marca), mała żaglówka kosztuje około 80% więcej, czyli około 2600 euro. Aby wynająć 40-stopowy katamaran żaglowy dla 8 osób na Costa Verde, trzeba liczyć około 4500 euro (poza sezonem) do 7500 euro za tydzień (w szczycie sezonu). Skipper lub hostessa uderza w każdym przypadku około 110 euro za dzień do rachunku. Opłata za sprzątanie końcowe wynosi w zależności od wielkości jachtu od 150 do 300 euro ekstra.

Takie idylliczne kotwiczenie w najpiękniejszym rejonie żeglarskim Brazylii

Senne kotwicowisko na Ilha Grande

Jakie są wymagania wjazdowe do Brazylii?

Brazylia zezwala obywatelom krajów amerykańskich i Europy Zachodniej na wjazd do kraju bez konieczności posiadania wizy turystycznej. . Paszporty muszą być ważne przez co najmniej 6 miesięcy. Żeglarze innych narodowości mogą potrzebować wizę turystyczną, która jest wtedy ważna przez 90 dni. Aktualne zmiany w wymaganiach wjazdowych najlepiej sprawdzać na strona informacyjna z brazylijskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych (niestety niezbyt przyjazna dla urządzeń mobilnych).

Jakie są warunki wiatrowe w Brazylii?

Brazylijskie wybrzeże leży w obszarze dość słabego południowo-wschodniego wiatru halnego. W porównaniu z Karaibami, siła wiatru jest raczej umiarkowana i wynosi średnio 2 - 3 Beauforta. Często w ciągu dnia przeważają termiczne prądy powietrzne. W nocy jest zazwyczaj raczej lekko wietrznie lub spokojnie. Nocny, lekki wiatr od strony morza pojawia się o zachodzie słońca. W miesiącach letnich często występują opady w postaci tropikalnych burz, które jednak zwykle kończą się po jednej lub dwóch godzinach. Gwałtowne burze z piorunami, znane z północnych szerokości geograficznych, są raczej wyjątkiem. Z reguły pada po prostu ulewny deszcz. Temperatura powietrza pozostaje stale wysoka, a wiatr usypia.

Jak podróżować do Brazylii jako gość czarterowy?

Aby dostać się do strefy żeglarskiej Costa Verde, najlepiej jest polecieć na lotnisko Rio de Janeiro-Antônio Carlos Jobim (kod IATA: GIG). Z lotniska, firmy czarterowe oferują wcześniej zarezerwowany transport do baz czarterowych. Transfer z lotniska w Rio do Angra dos Reis lub Paraty trwa odpowiednio około 2 i 3 godzin. Innym lotniskiem jest São Paulo-Guarulhos International Airport (kod IATA: GRU). Często loty z Europy do São Paulo są tańsze niż do Rio de Janeiro. Należy jednak wziąć pod uwagę, że transfer z São Paulo trwający 4 - 5 godzin do Paraty lub do Angra dos Reis jest znacznie dłuższy niż transfer z Rio de Janeiro.

Wyspa Cataguases w żeglarskiej strefie na południe od Rio de Janeiro

Wyspa Cataguases w żeglarskiej strefie na południe od Rio de Janeiro

Ile jest firm czarterujących jachty w Brazylii?

Wzdłuż brazylijskiego wybrzeża istnieją dziesiątki firm, które oferują wynajem jachtów. Są to jednak głównie wycieczki jednodniowe, które turyści mogą znaleźć udając się rano do przystani w lokalnych portach i wybierając wycieczkę. Istnieją tu szkunery, zwane escunas", które oferują wycieczki łodzią w trybie pełnego czarteru lub czarteru z dojazdem. Oferują one turystom program rejsów znany w basenie Morza Śródziemnego jako "Blue Voyage". Ponadto, istnieje wiele mniejszych taksówek ze skiperem, który zabiera swoich gości na najlepsze plaże i do najważniejszych miejsc w okolicy. Również liczne lokalne biura podróży w Angra dos Reis lub Paraty organizują takie dniowe czarterowe wycieczki dla turystów.

Dostawcy jachtów czarterowych, którzy oferują nowoczesne łodzie z noclegiem na kilka dni do tygodni, są w Brazylii nieliczni. YachtBooker współpracuje z Brasil Yacht Charter (BYC) od ponad 15 lat. Jachty żaglowe BYC można rezerwować za pośrednictwem YachtBooker z lub bez skippera. Jednokadłubowe jachty żaglowe i katamarany BYC można rezerwować z baz czarterowych Paraty, Angra dos Reis oraz z Rio de Janeiro. Jachty do czarteru z San Salvador w Bahia nie są w tej chwili oferowane.

Jak wyczarterować jacht w Brazylii?

Jeśli chcesz wyczarterować jacht żaglowy lub motorowy w Brazylii jako jacht bez załogi, musisz posiadać odpowiednią licencję skipera z kraju pochodzenia.Jeśli nie posiadasz licencji skipera lub wolisz powierzyć żeglugę skiperowi, który zna to miejsce, możesz również wyczarterować jacht z załogą. Możesz sprawdzić ceny czarterów łodzi żaglowych z Paraty, Angra dos Reis lub Rio de Janeiro. W tym celu wystarczy wyszukać żądany termin za pomocą formularza wyszukiwania znajdującego się na górze tej strony i tworzyć ofertę online.

W Brazylii pojawiły się nowoczesne i pięknie zagospodarowane mariny

pięknie zagospodarowana marina w Brazylii

Co wyróżnia Brazylię jako destynację turystyczną?

Brazylia jest zdecydowanie największym krajem w Ameryce Południowej i prawdopodobnie jednym z najpiękniejszych na tym kontynencie. Jej unikalna przyroda, ogromne lasy deszczowe Amazonii i Mata Atlantica, piękne piaszczyste plaże i zróżnicowana kuchnia to tylko niektóre z powodów, dla których turyści odwiedzają Brazylię. Jednak tym, co sprawia, że Brazylia jest nieporównywalna, jest radość życia Brazylijczyków, którzy nie przegapią żadnej okazji, aby poświęcić się przyjemnym stronom życia. Słynny karnawał jest tylko jednym z takich przejawów. W rzeczywistości społeczeństwo brazylijskie jest jednym z najlepszych na świecie przykładów na to, że różne rasy, ludy i wyznania żyją razem w pokoju i bez uprzedzeń. Nawet skrajne różnice w poziomie życia nie są w stanie zachwiać tą wszechobecną harmonią. Rasizm, arogancja czy brak szacunku to ludzkie przewinienia, które w Brazylii spotyka się niezwykle rzadko w życiu codziennym. Być może jest to również jeden z powodów, dla których Brazylijczycy ze wszystkich środowisk bezwarunkowo kochają swój kraj, nie pielęgnując silnego poczucia dumy narodowej. Brazylijczyk jest świadomy, że w jego żyłach płynie krew dziesiątków ludów europejskich, afrykańskich i azjatyckich.

Kto jest typowym klientem podróżującym do Brazylii?

Brazylia to kraj liczący 210 milionów ludzi. Jeden na dwóch Brazylijczyków zalicza się do klasy średniej. Ta duża populacja jest w stanie podróżować i jest zainteresowana żeglarską rekreacją. Z tego powodu głównymi klientami brazylijskich firm czarterowych są w większości zamożni Brazylijczycy. Jakie jachty można wyczarterować w Brazylii?

Jakie jachty można wyczarterować w Brazylii?

Dla międzynarodowych klientów z Europy i Ameryki szczególnie atrakcyjne są modele wiodących światowych producentów jachtów żaglowych. Są to aktualne modele jachtów ze stoczni Beneteau i Lagoon jako światowego'lidera w produkcji katamaranów.

Jakie przysmaki ma do zaoferowania kuchnia brazylijska?

.

Dania brazylijskie, takie jak Feijoada, Muqueca, Churrasco czy Farofa, z pewnością należą do najbardziej wszechstronnych i najsmaczniejszych na świecie.

To jest Moqueca de Camarão - jedno z najsmaczniejszych dań w Brazylii

Muqueca de Camarao
Powodem jest, po pierwsze, wpływ wielu ludów i narodowości, z których każdy przyniósł swoje najlepsze kreacje kulinarne do kuchni brazylijskiej. Znanymi specjałami są przede wszystkim seafood, zdrowe warzywa czy soczysta, zwierzęca wołowina.

Kto' nie nabiera wody w usta na widok tego churrasco?

Brazylijskie churrasco na typowych szaszłykach
Jako mieszkaniec półkuli północnej, możesz jedynie doświadczyć, jak cudownie dojrzałe i aromatyczne owoce, takie jak Mango, Marakuja, Ananas, Papaja czy najróżniejsze odmiany bananów, mogą być w tropikalnym kraju, jakim jest Brazylia.

Chociaż Brazylijczycy są wielkimi fanami lokalnego piwa, miłośnicy koktajli z pewnością docenią ich walory podczas wycieczki po Brazylii. Drinki takie jak Caipirinhas czy Batidas de Cocco lub Maracuja zostały wynalezione w Brazylii.

Pyszne warianty Caipririnha z limonką, truskawką, mango i passiflorą

caipirinhas

Słodkie i aromatyczne owoce służą za podstawę niezwykle szerokiej gamy egzotycznych drinków. Składnikiem alkoholowym jest typowa dla tego kraju cachaca, pinga lub wódka. Dzięki obfitości składników dostępnych wszędzie, koktajle w Brazylii są niezwykle tanie. Sztuczne barwniki i aromaty nie istnieją tutaj i byłyby świętokradztwem. Brazylijczycy są prawdziwymi mistrzami przy barze i dają z siebie wszystko, dając przy tym dużo radości i humoru, kiedy widzą, jak entuzjastycznie reagują na nich zagraniczni goście. Szczególnie na ulicznych straganach, gringo kończy z drugą pełną szklanką w drugiej ręce po zamówieniu drinka, ponieważ barman celowo napełnił shaker po brzegi i w ten sposób natychmiast napełnił dodatkową szklankę.

Poniżej znajduje się dynamiczna mapa najpopularniejszych miejsc do żeglowania w Brazylii. Jeśli klikniesz w środku, zostaniesz przekierowany do dzielnicy Costa Verde.

Mapa dla Brazylia

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.