Angra dos Reis

Angra dos Reis

date_range

Lagoon 400-S2
€ 5336
Lagoon 400-S2 Boa-Vida

Angra dos Reis

Jacht żaglowyBez skipera2015
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 11,97 mDługość
Lagoon 400-S2
€ 5336
Lagoon 400-S2 Happy Nest II

Angra dos Reis

Jacht żaglowyBez skipera2015
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 11,97 mDługość
Lagoon 500
€ 6495
Lagoon 500

Angra dos Reis

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2010
5Kabiny 10Koje 5Toalety 15,54 mDługość
Beneteau Cyclades 50.4
€ 3571
Beneteau Cyclades 50.4 Angra

Angra dos Reis

Jacht żaglowyBez skipera2009
4Kabiny 8 + 1Koje 4Toalety 15,62 mDługość
Beneteau Cyclades 39.3
€ 1812
Beneteau Cyclades 39.3 BYC Meros

Angra dos Reis

Jacht żaglowyBez skipera2005
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,97 mDługość

No reviews yet

Na tej wyspie, na której nie ma żadnych dróg i która jest prawie w całości pokryta dziewiczym lasem, można oglądać niezwykłe krajobrazy i najpiękniejsze plaże w tym regionie Atlantyku. Trudno uwierzyć że Ilha Grande była kiedyś miejscem, w którym wieziono najniebezpieczniejszych przestępców kraju

Informacje ogólne

Na wybrzeżu Brazylii, w odległości 150 km od Rio de Janeiro, leży mały region nazywany Angra dos Reis, w którego skład wchodzi około 365 wysp, z których największa to Ilha Grande (co oznacza „duża wyspa”). Największą zaletą tej wyspy jest nieskazitelna czystość jej lasów deszczowych, pobyt tutaj i czarter jachtów będą więc niezapomnianym przeżyciem.

Ponieważ Ilha Grande jest objęta ścisłym rezerwatem przyrody, którego celem jest ochrona atlantyckich lasów deszczowych Brazylii, budowa domów i rozwój miejski są rygorystycznie kontrolowane, jednocześnie przykłada się tu wagę do rozwoju ekoturystyki, w związku z czym na wyspie powstało wiele nadbrzeżnych osad turystycznych i wiosek, gdzie można się zatrzymać i znaleźć nocleg, aby móc poznawać uroki tego miejsca.

Podróż i dojazd

Musicie wiedzieć, że jedynym sposobem, aby dostać się na wyspę Ilha Grande jest podróż łodzią. Można tu płynąć promem, który wypływa z Mangaratiba i aby dotrzeć do Ilha Grande potrzebuje półtorej godziny, podróż promem z Angra dos Reis również trwa 90 minut. Można tam wyczarterować jacht i płynąć nim na wyspę.
Do miasta Angra dos Reis można dojechać samochodem lub autobusem, który kursuje codziennie z Rio de Janeiro i z São Paulo. Następnie w Angra dos Reis należy przesiąść się na prom.

Przed i po żegludze

Warto pamiętać że ponieważ wyspa nie jest rozwinięta, brakuje tu udogodnień, z których chętnie korzystają turyści, takich jak samochody czy możliwość używania karty kredytowej. Ponieważ na Ilha Grande nie ma dróg, nie można na nią sprowadzić samochodu, ponieważ nie ma tu banków, lepiej jest mieć przy sobie gotówkę.

Ci z was, którzy zastanawiają się, czy warto wybierać się w tak daleką podróż, powinni wiedzieć, że plaże tej wyspy są uważane za najlepsze plaże w całej Brazylii i jedne z najlepszych na całym wybrzeżu Atlantyku. I chociaż całą wyspę pokrywają lasy, nie oznacza to że nie ma tu ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Koniecznie powinniście wybrać się do galerii sztuki w Vivenda das Bromelias Inn, do akweduktu oraz oczywiście do ruin wiezienia Candido Mendez, które było kiedyś brazylijskim odpowiednikiem Alcatraz.

Na wyspie znajduje się 30 restauracji w przedziale cenowym od najdroższych po bardzo tanie, wszystko zależy od tego, ile pieniędzy chcecie wydać na jedzenie. Specjalnością lokalnej kuchni są owoce morza, które w wielu restauracjach są podawane w zestawach kilku dań dla dwóch osób, warto więc wybrać się na obiad wspólnie z załogą jachtu.

Życie nocne skupia się wokół barów, które podają miejscowe piwo, zazwyczaj w bardzo dużych ilościach, oraz guarana, ulubiony napój bezalkoholowy Brazylii, a także caipirinhę, dzięki której na pewno zacznie się wesoła impreza. Tutejsze zespoły muzyczne grają w barach bossa novę i sambę, w każdym z tych miejsc można więc potańczyć.

Aby kupić pamiątki, które będą wam przypominać o spędzonym tutaj czasie, należy wybrać się do jednego ze sklepów w Villa do Abraão. Nie znajdziecie tu jednak żadnych typowych produktów miejscowych i jedyne, co można tu dostać to podkoszulki z nadrukiem lub magnesy na lodówkę.

Wydarzenia i imprezy

Plaża Lopes Mendes została uznana za jedną z dziesięciu najlepszych plaż świata przez magazyn Vogue, który kilka lat temu przeprowadził ankietę na ten temat. Powodem są niezwykłe krajobrazy, krystalicznie czysta woda i płycizny które sprawiają, że jest to idealne miejsce do surfingu. Kiedy znudzi wam się opalanie, można wraz z załogą nurkować z rurką lub z aparatem tlenowym, pływać kajakiem, żeglować, a także wybrać się na wędrówkę pieszą po jednym z licznych szlaków wyspy.
 

Mapa dla Angra dos Reis

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.