Pojezierze Meklemburskie / Brandenburg

Pojezierze Meklemburskie / Brandenburg

date_range
Marina Wolfsbruch
Marina Wolfsbruch
26 jachty
€ 971
Plau am See
Plau am See
13 jachty
€ 927
Müritz / Klink
Müritz / Klink
12 jachty
€ 829
Malchow
Malchow
7 jachty
€ 918
Müritz-Morcze / Buchholz
Müritz-Morcze / Buchholz
2 jachty
€ 1572
Gartz (Oder)
Gartz (Oder)
1 Jacht
€ 1168
Granzow
Granzow
1 Jacht
€ 1565

Czarter jachtu w Pojezierze Meklemburskie / Brandenburg - zwiedzanie 7 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Jeziora, kanały i rzeki, które tworzą Pojezierze Meklemburskie, są idealnym miejscem na wynajem łodzi i czarter małych jachtów o wielkości do 30 stóp.

Sea & Coast

Chociaż Pojezierze Meklemburskie nie jest regionem nadmorskim w prawdziwym znaczeniu tego słowa, jest to jednak miejsce, które doskonale nadaje się do żeglugi, ponieważ zajmuje ono ogromny obszar, na którym znajduje się ogromna ilość jezior, i dlatego okolice te są niekiedy nazywane „krainą tysiąca jezior”. Niemieccy miłośnicy żeglugi jachtowej znają tą część kraju i jest ona uważana za dobre miejsce na wakacje.

Większą część Pojezierza Meklemburskiego stanowią połączone kanałami jeziora i rzeki, a region ten znajduje się w południowej części regionu Meklemburgii-Pomorza Przedniego w północnowschodnich Niemczech.
Obszar ten jest również największym znajdującym się wewnątrz lądu pojezierzem Europy Środkowej. Tutaj znajduje się jezioro Mueritz, które jest największym jeziorem w Niemczech, a także biosferę UNESCO, jaką tworzy płynąca przez te regiony rzeka Łaba. Krajobraz jest zupełnie inny niż to, czego mogliby się spodziewać żeglarze, którzy czarterują jacht i wybierają się w regiony żeglarskie, ma wygląd raczej mokradła, na którym jeziora sąsiadują z lasami i zielonymi polami, które okalają białe piaszczyste plaże Bałtyku.

Pojezierze Meklemburskie jest idealnym miejscem dla odkrywców, ponieważ przeważająca część tego regionu to dzika przyroda, i zamieszkuje je niewielu ludzi. Miejsce to jest znane wśród żeglarzy i uważane za prawdziwą mekkę żeglugi i połowu ryb. Na potencjał żeglarski regionu w sposób pozytywny wpływa fakt, że wiele jezior jest za pomocą kanałów łączy się z rzekami, co znacznie poszerza żeglarskie horyzonty.

Tutejsza fauna i flora jest bardzo zróżnicowana, są tu liczne parki narodowe i rezerwaty przyrody, a większość z nich wydaje się być nietknięta przez człowieka. Rosną tu liczne wierzby, które rzucają cień na rozciągające się po horyzont zielone i żółte pola, na których rośnie rzepak oraz inne uprawy. 

Położenie pojezierza sprawia, że panuje tu klimat kontynentalny o mroźnych zimach i ciepłych miesiącach letnich. W praktyce oznacza to, że najlepiej jest odwiedzić Pojezierze Meklemburskie w lecie. Ponieważ jest to region, który znajduje się wewnątrz kontynentu, wiatry są tu umiarkowane, jednak na większych jeziorach wiatr może czasem być mocny i wznosi fale o wysokości nawet jednego metra.             

Historia i kultura

Oprócz niezaprzeczalnego piękna krajobrazów, Pojezierze Meklemburskie cieszy się również długą i bogatą historią i tradycjami turystycznymi, które zdają się przyciągać dzisiejszych turystów, którzy lubią spędzać czas pod gołym niebem. Napotkacie tu liczne zamki i inne budowle z okresu gotyku, odnowione zabytkowe miasteczka oraz bajkowe wioski. W każdej z tych historycznych wiosek znajdują się muzea ukazujące tutejsze zwyczaje, święta oraz tradycje kulinarne, a poznawanie ich może być doświadczeniem niezwykle ciekawym.

Miejsca takie jak Schwerin, Neubrandenburg czy Mueritz plasują się wysoko w rankingu najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc, a dzieje się tak dzięki pięknej architekturze oraz tradycjom i pełnemu spokoju rytmowi, jakim toczy się tutaj życie. W tych miasteczkach otrzymacie również wskazówki co do dalszego poznawania Pojezierza Meklemburskiego.

Tutejsi mieszkańcy są serdeczni i gościnni i przyzwyczajeni do turystów, ponadto chętnie dzielą się swoimi zwyczajami z każdym, kto jest na tyle ciekawy, aby złożyć wizytę w jednym z tutejszych domów. W okresie letnim są tu organizowane liczne festiwale, w tym również na zamkach, święta wsi, a także liczne imprezy kulturalne i sportowe, które sprawią, że z pewnością nie będziecie się tu nudzić.

Doświadczenie żeglarskie

Żegluga na wodach jeziora różni sie od żeglugi morskiej, i chociaż nie ma co do tego wątpliwości, nie znaczy to jednak, że żegluga na wodach jeziora nie sprawia pewnych żadnych trudności, dlatego należy do niej podchodzić poważnie. Chociaż nie ma tu pływów ani prądów morskich, to jednak wody jeziora są tym bardziej niespokojne, im większa jest jego powierzchnia. Czasami większe zatoki dotyka efekt wiatrów, które wieją w tych stronach od zachodu.
 

GoodPojezierze Meklemburskie / Brandenburg
64.42 / 5
Good

6 reviews dla Pojezierze Meklemburskie / Brandenburg
Najnowszy przez "Matthias" na 20 May 2024
Zalecenia
  • 4.58
    "es wurde im Land Brandenburg und Berlin viel zur Entwicklung des Wassersports getan (Marinas, 24h-Liegeplätze etc.)"
  • 4.97
    "Wie immer bei der Firma Yachtcharter Palme lief alles, von der Buchung über die Betreuung vor Ort he..."
    Czytaj więcej

Mapa dla Pojezierze Meklemburskie / Brandenburg

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.