Holandia / Ijsselmeer

Holandia / Ijsselmeer

date_range
Lemmer
Lemmer
41 jachty
€ 507
Ijsselmeer / Monnickendam
Ijsselmeer / Monnickendam
9 jachty
€ 800
Hindeloopen
Hindeloopen
3 jachty
€ 507
Stavoren
Stavoren
1 Jacht
€ 1227

Czarter jachtu w Holandia / Ijsselmeer - zwiedzanie 4 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Ijsselmeer, region który powstał jakby specjalnie dla żeglarzy, oferuje liczne możliwości żeglugi oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Kilka resortów turystycznych sprawia, że region ten jest jeszcze bardziej atrakcyjny dla grup turystów, którzy czarterują jachty, a jeśli to mało, warto dodać, że Amsterdam znajduje się zaledwie kilka kroków stąd.

Sea & Coast

Ijsselmeer właściwie nie jest, jak wskazywałaby na to jego nazwa, morzem, ale raczej ogromnym jeziorem o powierzchni stu kilometrów kwadratowych, położonym w środkowej części Holandii. Ponieważ średnia głębokość wody wynosi tutaj od 5 do 6 metrów nietrudno zrozumieć, dlaczego nie jest ono uważane za morze, jednak biorąc pod uwagę jego rozmiary, w pełni zasługuje na tą nazwę. Jest to największe jezioro zachodniej Europie, co stanowi o ogromnym potencjale żeglarskim tego regionu.

Ijsselmeer jest sztucznym jeziorem, które powstało w 1932 roku, kiedy wody morza wewnętrznego Zuiderzee zostały uregulowane, dzięki czemu uzyskano ogromny zbiornik wodny, który pełni funkcję zarówno zasobów wodnych, jak i miejsca do żeglugi jachtowej. Regiony, których częścią jest to ogromne jezioro to Flevoland, Holandia Północna oraz Friesland i nie brakuje w nich resortów, a także portów i marin, które doskonale nadają sie do żeglugi. Do najbardziej popularnych z nich należy Monnickendam.

Ijsselmeer jest miejscem idealnym do żeglugi. Dzisiaj wody jeziora stanowi woda słodka, jednak zanim wybudowano tamę region te stanowił zalew wody brachicznej ze względu na kontakt z otwartym morzem. Chociaż okolice jeziora są uważane za region turystyczny, niskie brzegi zamieniono w żyzne gleby, dzięki czemu powierzchnia kraju powiększyła się o setki kilometrów kwadratowych. Niestety dla przybywających w te strony gości oznacza to również, że z naturalnej roślinności nie pozostało tu już prawie nic, a jej miejsce zajęły pola uprawne. Przygotujcie się więc na widok z pozoru nie mających końca zielonych pól, które ciągną się wzdłuż wałów ochronnych nadbrzeża i polderów.

Warunki pogodowe są podobne do tych, które panują na wybrzeżu Morza Północnego, chociaż tutejszy klimat jest nieco łagodniejszy dzięki ogromnym masom wody oraz niskiemu położeniu nad poziomem morza. Dzięki ochronie, jaką stanowi od zachodu masyw kontynentalny, obszar ten jest również osłonięty od wiatru. Najlepszy czas na wakacje w tych stronach to późna wiosna lub wczesne lato, kiedy pola uprawne są w rozkwicie a woda osiąga najwyższe temperatury. W lipcu można się tutaj spodziewać temperatur w granicach 23-25 stopni Celsjusza, czyli temperatury idealnej na żeglarskie wakacje.

Historia i kultura

Region Ijsselmeer nie szczyci się zbyt długą historią, ale już od początku swojego istnienia był nierozerwalnie związany z żeglarstwem, a Holendrzy często wynajmują jachty, aby żeglować po jego wodach. Oprócz nowoczesnej infrastruktury, w regionie tym znajduje się kilka tętniących życiem ośrodków turystyki, gdzie czarterujący jachty goście mogą zobaczyć, jak wygląda w Holandii życie na wsi.

Kolejnym powodem popularności tego regionu jest niewielka odległość do Amsterdamu, wielkiej europejskiej metropolii, która zapewnia gościom połączenia z prawie każdym miejscem na świecie. Miejsca takie jak Volendam, Marken i Monnickendam znajdują się w odległości niecałych 20 km od Amsterdamu i można do nich z łatwością dojechać autobusem liniowym, a podróż trwa mniej niż godzinę.

Doświadczenie żeglarskie

Ijseelmeer jest popularne głównie ze względu na dobre warunki pogodowe oraz stosunkowo bezpieczne warunki żeglugi, ponieważ jest to morze wewnętrzne. Jednak ogromna powierzchnia wody sprawia również pewne trudności jeżeli chodzi o żeglugę. Dzieje sie tak zwłaszcza wtedy, kiedy wieją tu silne wiatry, ponieważ płytka woda powoduje, że szybko tworzą się wysokie fale. Skiperzy jachtów powinni zwracać szczególną uwagę na prognozę pogody - warunki pogodowe w tym regionie mogą ulegać gwałtownym zmianom.

Ci z was, którzy wolą żeglować jachtem na otwartym morzu, mogą wybrać się do położonego na północy i Waddenzee (Morze Wattowe), do którego można dostać sie poprzez dwie śluzy w groblach, jednak aby przez nie przepłynąć należy znać zasady nawigacji przybrzeżnej z uwzględnieniem prądów pływowych oraz posiadać tablice pływów, ponieważ w regionie tym występują silne pływy, a na skutek prądów pływowych panują również złe warunki pogodowe.
 

GoodHolandia / Ijsselmeer
124.46 / 5
Good

12 reviews dla Holandia / Ijsselmeer
Najnowszy przez "Björn" na 08 Sep 2018
Zalecenia
  • : - 4.91
    "Die Präsenz der KNRM, (leider wird sie wohl sehr oft gerufen) beeindruckt mich sehr und schafft eine gute Zuversicht und Beruhigung für Mitsegler"
  • : - 4.28
    "Ich segele schon länger am Ijsselmeer, diesmal waren wir auch auf Tegel. Ein sehr schönes Revier, di..."
    Czytaj więcej

Mapa dla Holandia / Ijsselmeer

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.