Polinezja

Polinezja

date_range
Polynesia / Raiatea
Polynesia / Raiatea
10 jachty
€ 3720

Czarter jachtu w Polinezja - zwiedzanie 1 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Dzięki swojemu odległemu położeniu na południowym Pacyfiku wyspy te należą do najpóźniej odkrytych przez Europejczyków. Pozwoliło im to zachować charakter „tropikalnego raju”, który dla nowoczesnego człowieka stanowi miłą odmianę.

Sea & Coast

W połowie drogi miedzy Australią i Kalifornią, pośrodku bezkresnego Oceanu Spokojnego i z dala od innych kontynentów leży Polinezja Francuska, która dzięki swojemu oddaleniu od lądu stałego jest miejscem często i chętnie odwiedzanym przez turystów, którzy czarterują jachty.
130 wysp, które rozciągają się na powierzchni około 4200 km kwadratowych dzieli się na 5 archipelagów: 4 z nich wulkaniczne i jeden koralowy. Tropikalne wyspy, których linia brzegowa to łącznie 2525 km, są mekką turystyki, sportów wodnych i czarteru jachtów. Dotyczy to szczególnie Tahiti, najbardziej znanej wyspy regionu.

Krajobraz wysp pochodzenia wulkanicznego jest nierówny, za to wyspy koralowe są typowo płaskie i nizinne. Niezwykle oryginalne i bardzo znane są czarne plaże wysp, powstałe z fosforanowych skał - idealne miejsce do całodniowego opalania.

Niektóre wyspy mają szczyty o wysokości nawet 2000 metrów i roślinność jest tu bardzo zróżnicowana w zależności od wysokości. W całej Polinezji Francuskiej roślinność jest bujna, ponieważ panuje tu tropikalny klimat. Roślinność ta utrzymuje się nawet na wysokościach, gdzie rośnie wiele paproci i pachnących kwiatów. Narodowym kwiatem Polinezji Francuskiej jest tiara, z której robione są śliczne naszyjniki „lei”, którymi miejscowi witają turystów.

Klimat Polinezji jest gorący, temperatury nie tylko powietrza, ale również wody są wysokie. Przeciętna temperatura wody nawet w zimie wynosi tutaj 26 stopni C. Pora letnia trwa od listopada do kwietnia, a sucha, chłodna pora od maja do października. Należy mieć na uwadze sporadyczne cyklony, które nawiedzają region.

Historia i kultura

Polinezyjczycy zamieszkiwali wyspę setki lat przed przybyciem Europejczyków. Po kilku portugalskich i duńskich ekspedycjach, w połowie lat 1760-tych przybył tu kapitan James Cook. Mimo że Brytyjczycy przybyli jako pierwsi, to Francuzi zaczęli anektować wyspy.

W 1946 wyspy zmieniły się z kolonii w terytorium zamorskie Francji, a wszyscy mieszkańcy otrzymali obywatelstwo francuskie. Ta względna niezależność została rozszerzona w roku 1977,  kiedy Polinezja Francuska otrzymała częściową autonomię. Od 2004 roku jest tzw. zbiorowością zamorską.

Oprócz słynnego Tahiti, żeglarze czarterujący jachty mogą poznawać inne wyspy, takie jak Raiatea, Moreea czy Bora Bora, które są równie atrakcyjne, chociaż mniejsze. Nadają się dla żeglarzy, którzy wolą spokój niż zatłoczone plaże w środku sezonu turystycznego.

Doświadczenie żeglarskie

Przypływy i odpływy nie mają na wyspie znaczenia, ponieważ siła pływowa jest neutralizowana przez ogromne masy wodne Oceanu Spokojnego. Dla czarterujących jachty żeglarzy jest to udogodnieniem, ponieważ ułatwia kotwiczenie i manewry wewnątrz mariny. Dobrym czasem na wakacje w Polinezji Francuskiej jest kwiecień. Przeważają wtedy dogodne dla żeglugi wiatry pasatowe, które wieją głównie od wschodu. Niekorzystnym miesiącem jest lipiec, kiedy wiatry są najsilniejsze, a także czas od grudnia do lutego, kiedy występują najwyższe opady.

Mapa dla Polinezja

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.