Seszele Archipelag

Seszele Archipelag

date_range
Seychelles / Mahe
Seychelles / Mahe
33 jachty
€ 2045

Czarter jachtu w Seszele Archipelag - zwiedzanie 1 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Archipelag Seszeli to tropikalny raj położony z dala od jakichkolwiek brzegów i wydaje się on być miejscem, gdzie czas stał w miejscu do chwili, kiedy dotarli tutaj pierwsi europejscy odkrywcy. Jest to więc idealne miejsce na rejs dla wszystkich tych, którzy szukają odosobnionego schronienia, tym bardziej, że tutejsze wody znane są z dobrych warunków żeglarskich i nie sprawiają większych kłopotów.

Sea & Coast

115 wysp wchodzi w skład tego będącego tropikalnym rajem państwa, oficjalnie nazywanego Republiką Seszeli. Archipelag ten leży na Oceanie Indyjskim, daleko od jakiegokolwiek kontynentu, około 1500 km na wschód od wybrzeży Afryki i na północny wschód od Madagaskaru. Chociaż Seszele przez stulecia pozostawały niepoznane, w ostatnich dekadach stały się ważnym ośrodkiem turystyki związanej z czarterami jachtów.

Te liczne, jednak małe wyspy powstały z granitu i korali i zajmują jedynie 457 km kwadratowych powierzchni lądu stałego, a 90% ludności zamieszkuje stolicę kraju położoną na wyspie Mahe. Wyspa ta, wraz z czterdziestoma innymi, jest częścią grupy wysp granitowych, których krajobrazy tworzą wąskie pasma nadbrzeża oraz duże łańcuchy wzgórz w głębi lądu. Pozostałe wyspy to formacje koralowe położone w odległości 90 km na północ, idealne miejsce na całodniową wycieczkę dla załóg żeglarzy, którzy zatrzymują się na pobyt w Mahe.

Fauna i flora tych wysp jest tak wyjątkowa, że Bank Światowy zainwestował prawie 2 miliony dolarów, aby je chronić. Liczne gatunki roślin, owadów i ptaków to gatunki endemiczne, które występują tylko na Seszelach i nigdzie indziej. Większość tych tropikalnych gatunków występuje w regionie wysp koralowych, jednak również wyspy granitowe odznaczają się ogromnym pięknem, które cieszy żeglujących w tych stronach gości.

Ze względu na bliskość równika tutejszy klimat jest dosyć wilgotny. Różnice temperatur w ciągu roku są niewielkie i wahają się pomiędzy 24 i 30 stopniami Celsjusza. Opady deszczu są znaczące i występują głównie na zboczach. Lipiec i sierpień to najchłodniejsze miesiące roku, za to marzec i kwiecień to miesiące najgorętsze, jednak temperatura powietrza rzadko przekracza 30 stopni (co jest idealne dla wszystkich miłośników czarteru jachtów) ze względu na wpływ morskich prądów powietrza.

Historia i kultura

Pisana historia Seszeli rozpoczyna się dosyć późno, bo w XVII wieku, kiedy wyspy zostały skolonizowane przez Europejczyków, chociaż uważa się, że żeglarze arabscy wiedzieli o istnieniu wysp dużo wcześniej. Francuzi jako pierwsi zgłosili swoje pretensje i zajęli archipelag, to również oni jako pierwsi wprowadzili uprawy przypraw. Później, w roku 1810, Seszele stały się kolonią brytyjską, a w roku 1976 uzyskały niepodległość w obrębie Wspólnoty Narodów. Od tamtego czasu zauważalny jest stały wzrost gospodarczy, głównie dzięki turystyce związanej z czarterem jachtów.
Kultura tego miejsca w wielu aspektach potwierdza surowość zwyczajów brytyjskich, a jednak w jakiś sposób nadal jest związana z dawnym francuskim stylem. Przybywający w te strony goście z pewnością pokochają muzykę, kuchnię i styl życia Seszeli, która przypomina o czasach dawniejszych, kiedy panował tu system matriarchalny.

Doświadczenie żeglarskie

Wody wokół archipelagu są znane z tego, że są spokojne przez cały rok, ponieważ Seszele są położone poza obszarem występowania cyklonów. Są tu dwie pory roku, które dzieli od siebie pora przejściowa, odznaczająca się zmienną pogodą. Sezon pierwszy, z przeważającymi wiatrami od południowego zachodu, trwa od maja do października, za to sezon drugi, trwający od listopada do marca, odznacza się wiatrami z północnego zachodu i obfitymi deszczami. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest styczeń, za to kwiecień i maj to miesiące najsłoneczniejsze. Żeglarze żeglujący w pobliżu brzegu powinni zwracać uwagę na leżące pod powierzchnią wody koralowce.
 

Mapa dla Seszele Archipelag

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.