Seszele Archipelag

Seszele Archipelag

date_range
Seychelles / Mahe
Seychelles / Mahe
30 jachty
€ 2008

Czarter jachtu w Seszele Archipelag - zwiedzanie 1 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Archipelag Seszeli to tropikalny raj położony z dala od jakichkolwiek brzegów i wydaje się on być miejscem, gdzie czas stał w miejscu do chwili, kiedy dotarli tutaj pierwsi europejscy odkrywcy. Jest to więc idealne miejsce na rejs dla wszystkich tych, którzy szukają odosobnionego schronienia, tym bardziej, że tutejsze wody znane są z dobrych warunków żeglarskich i nie sprawiają większych kłopotów.

Sea & Coast

115 wysp wchodzi w skład tego będącego tropikalnym rajem państwa, oficjalnie nazywanego Republiką Seszeli. Archipelag ten leży na Oceanie Indyjskim, daleko od jakiegokolwiek kontynentu, około 1500 km na wschód od wybrzeży Afryki i na północny wschód od Madagaskaru. Chociaż Seszele przez stulecia pozostawały niepoznane, w ostatnich dekadach stały się ważnym ośrodkiem turystyki związanej z czarterami jachtów.

Te liczne, jednak małe wyspy powstały z granitu i korali i zajmują jedynie 457 km kwadratowych powierzchni lądu stałego, a 90% ludności zamieszkuje stolicę kraju położoną na wyspie Mahe. Wyspa ta, wraz z czterdziestoma innymi, jest częścią grupy wysp granitowych, których krajobrazy tworzą wąskie pasma nadbrzeża oraz duże łańcuchy wzgórz w głębi lądu. Pozostałe wyspy to formacje koralowe położone w odległości 90 km na północ, idealne miejsce na całodniową wycieczkę dla załóg żeglarzy, którzy zatrzymują się na pobyt w Mahe.

Fauna i flora tych wysp jest tak wyjątkowa, że Bank Światowy zainwestował prawie 2 miliony dolarów, aby je chronić. Liczne gatunki roślin, owadów i ptaków to gatunki endemiczne, które występują tylko na Seszelach i nigdzie indziej. Większość tych tropikalnych gatunków występuje w regionie wysp koralowych, jednak również wyspy granitowe odznaczają się ogromnym pięknem, które cieszy żeglujących w tych stronach gości.

Ze względu na bliskość równika tutejszy klimat jest dosyć wilgotny. Różnice temperatur w ciągu roku są niewielkie i wahają się pomiędzy 24 i 30 stopniami Celsjusza. Opady deszczu są znaczące i występują głównie na zboczach. Lipiec i sierpień to najchłodniejsze miesiące roku, za to marzec i kwiecień to miesiące najgorętsze, jednak temperatura powietrza rzadko przekracza 30 stopni (co jest idealne dla wszystkich miłośników czarteru jachtów) ze względu na wpływ morskich prądów powietrza.

Historia i kultura

Pisana historia Seszeli rozpoczyna się dosyć późno, bo w XVII wieku, kiedy wyspy zostały skolonizowane przez Europejczyków, chociaż uważa się, że żeglarze arabscy wiedzieli o istnieniu wysp dużo wcześniej. Francuzi jako pierwsi zgłosili swoje pretensje i zajęli archipelag, to również oni jako pierwsi wprowadzili uprawy przypraw. Później, w roku 1810, Seszele stały się kolonią brytyjską, a w roku 1976 uzyskały niepodległość w obrębie Wspólnoty Narodów. Od tamtego czasu zauważalny jest stały wzrost gospodarczy, głównie dzięki turystyce związanej z czarterem jachtów.
Kultura tego miejsca w wielu aspektach potwierdza surowość zwyczajów brytyjskich, a jednak w jakiś sposób nadal jest związana z dawnym francuskim stylem. Przybywający w te strony goście z pewnością pokochają muzykę, kuchnię i styl życia Seszeli, która przypomina o czasach dawniejszych, kiedy panował tu system matriarchalny.

Doświadczenie żeglarskie

Wody wokół archipelagu są znane z tego, że są spokojne przez cały rok, ponieważ Seszele są położone poza obszarem występowania cyklonów. Są tu dwie pory roku, które dzieli od siebie pora przejściowa, odznaczająca się zmienną pogodą. Sezon pierwszy, z przeważającymi wiatrami od południowego zachodu, trwa od maja do października, za to sezon drugi, trwający od listopada do marca, odznacza się wiatrami z północnego zachodu i obfitymi deszczami. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest styczeń, za to kwiecień i maj to miesiące najsłoneczniejsze. Żeglarze żeglujący w pobliżu brzegu powinni zwracać uwagę na leżące pod powierzchnią wody koralowce.
 

VeryGoodSeszele Archipelag
14.73 / 5
Very Good

1 review dla Seszele Archipelag
Najnowszy przez "Karl Christian" na 14 Jul 2019
Zalecenia
  • : - 4.73
    "Tolle buchten und Strände "

Mapa dla Seszele Archipelag

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.