Ocean Indyjski

Ocean Indyjski

date_range

Zobacz 2 miejsc żeglarskich - wypożyczalnia łodzi Ocean Indyjski

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Seszele Archipelag
Seszele Archipelag
32 jachty
€ 3711
Tailandia / Burma
Tailandia / Burma
8 jachty
€ 1680

Jeden z najbardziej egzotycznych regionów żeglarskich o tropikalnym klimacie, białych piaszczystych plażach i wapiennych klifach, gdzie kręcono takie hollywoodzkie filmy jak James Bond.

Sea & Coast

U zachodnich wybrzeży Tajlandii i południowych wybrzeży Myanmar rozciąga się Morze Andamańskie, obejmujące obszar zaledwie 800 tysięcy kilometrów kwadratowych i którego średnia głębokość wynosi 870 metrów. Na wschodzie, gdzie morze graniczy z poszarpanym brzegiem Tajlandii, istnieje wiele mniejszych lub większych zatok, miedzy innymi Zatoka Phang Nga, która leży pomiędzy wyspą Phuket i Półwyspem Malajskim i jest znanym regionem czarteru jachtów.

Sama zatoka zajmuje powierzchnię 400 km kwadratowych i od 1981 roku jest częścią Parku Narodowego Ao Phang Nga. Znajduje się tu wiele wapiennych klifów i jaskiń, nie mówiąc o wykopaliskach archeologicznych datowanych na okres sprzed tysięcy lat, które są jeszcze jednym powodem, aby ją odwiedzić.

Region ten jest płytką zatoką w której znajdują się 42 wyspy. Krajobraz stanowią płytkie wody i porośnięte lasem mokradła, składające się z mangrowców, dna porośniętego trawą morską i raf koralowych. Wyjątkowe jest ukształtowanie terenu tutejszych wysp: wznoszą się one niczym wieże wysoko ponad poziom morza, tworząc niepowtarzalne widoki, których nie można spotkać nigdzie indziej na świecie. Wybrzeża lądu stałego wyglądają nieco inaczej, chociaż tworzą je takie same wapienne skały.

Dużą część lądu wokół zatoki porastają lasy mangrowców, które często malowniczo zwieszają się z pionowych wapiennych skal. Cały region jest objęty rezerwatem przyrody i można w nim spotkać wyjątkowe i występujące tylko tutaj gatunki fauny i flory (według oficjalnych danych  są to 82 gatunki ryb, 18 gadów, 3 płazów i 17 ssaków), na przykład sieweczka sundajska lub szlamiec azjatycki.

Zatoka Phang Nga jest tropikalnym regionem nadmorskim która charakteryzuje się wysokim poziomem opadów. Południowo-zachodnia część półwyspu jest szczególnie narażona na efekty pory monsunowej, która trwa od maja do października. Oznacza to 189 deszczowych dni w ciągu roku. Dzienne temperatury oscylują pomiędzy 23 – 32 stopniami C, dzięki czemu jest to świetne miejsce na czarter jachtów. Jednak duża wilgotność powietrza - 83% -  sprawia, ze czasami trudno jest wytrzymać wysokie temperatury.

Historia i kultura

Zatoka Phang Nga ma płytkie wody i wiele bogactw naturalnych, dlatego była zamieszkiwana od bardzo dawnych czasów, o czym świadczą liczne malowidła naskalne, które dzisiaj są atrakcją turystyczną.

Szczególnym zainteresowaniem turystów czarterujących jachty cieszy sie tak zwana Wyspa Jamesa Bonda. Swoim kształtem przypomina wbitą w dno morskie igłę ze skały wapiennej. Nazwę zawdzięcza temu, że pokazywana była w filmie James Bond: Człowiek ze złotym pistoletem, „The Man with the Golden Gun”, który jest jednym z serii filmów o przygodach sławnego szpiega.

Największym miastem regionu jest Phuket i tutaj zatrzymuje się większość gości czarterujących jachty, jednak w Zatoce Phang Nga jest o wiele więcej do zwiedzenia, na przykład rybacka wioska Koh Panyi, dwustuletnia osada, której domy zbudowano na palach.

Doświadczenie żeglarskie

Mimo że deszcze są tutaj bardzo częste, zatoka jest osłonięta od złej pogody i dlatego wody są na ogół spokojne przez cały rok. Żeglarstwo jest w Phang Nga bardzo popularne, organizowane są tutaj regaty, które rozpoczynają się w Phuket. Jednak najlepszym sposobem, aby poznać ponad 100 znajdujących się tutaj wysp i cieszyć się pięknem tego miejsca jest wypłyniecie kanu. W ten sposób można podziwiać tutejsze krajobrazy naprawdę z bliska.

Mapa dla Ocean Indyjski

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.