Baleary (Majorka - Minorka - Ibiza)

Baleary (Majorka - Minorka - Ibiza)

date_range
Majorka / Palma de Mallorca
Majorka / Palma de Mallorca
186 jachty
€ 809
Minorka / Mahón
Minorka / Mahón
67 jachty
€ 1059
Ibiza / Eivissa
Ibiza / Eivissa
40 jachty
€ 2800
Ibiza / San Antonio
Ibiza / San Antonio
34 jachty
€ 1400
Majorka / Porto Colom
Majorka / Porto Colom
24 jachty
€ 1415
Majorka / Ca’ n Pastilla
Majorka / Ca’ n Pastilla
21 jachty
€ 1325
Majorka / Puerto Portals
Majorka / Puerto Portals
19 jachty
€ 3780
Majorka / El Arenal
Majorka / El Arenal
15 jachty
€ 988
Majorka / Cala D'Or
Majorka / Cala D'Or
14 jachty
€ 3150
Majorka / Puerto Pollensa
Majorka / Puerto Pollensa
11 jachty
€ 1220
Majorka / Puerto Adriano
Majorka / Puerto Adriano
7 jachty
€ 4730
Majorka / Puerto de Alcúdia
Majorka / Puerto de Alcúdia
5 jachty
€ 1250
1 Jacht
€ 2700
Minorka / Ciutadella
Minorka / Ciutadella
1 Jacht
€ 5320

Czarter jachtu w Baleary (Majorka - Minorka - Ibiza) - zwiedzanie 14 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Trudno byłoby znaleźć kogoś, który nigdy nie słyszał o tym, jak wspaniale można się bawić na Ibizie. Nie wszyscy jednak wiedza, ze niedaleko leży mniejsza wyspa zwana Formentera, i razem tworzą one Pitiuzy. Słoneczna pogoda, wspaniale krajobrazy oraz dogodne warunki żeglarskie sprawiają, ze te hiszpańskie wyspy są świetnym miejscem na wakacje lub chociażby weekend.

Czarter Jachtow Baleary - Sea & Coast

W starożytności nazywane Illes Pitiüses (z greckiego: pytya, co oznacza sosnę), Hiszpanie nazywają je Islas Pitiusas, a żeglarze czarterujący jachty nazywają je wspaniałym miejscem na wakacje. Niezależnie od nazwy, dwie wyspy tworzące Pitiuzy, Ibiza i Formentera, są częścią autonomicznego regionu Balearów i leżą 100 km na południowy zachód od Majorki i 80 km na wschód od Przylądka Nao w Hiszpanii.

Chociaż Ibiza jest większą z wysp i zdecydowanie bardziej znaną (możliwe, ze ktoś nigdy nie słyszał o Formenterze, ale nawet jeżeli tak jest, to na pewno słyszał o Ibizie), Formentera jest równie atrakcyjna, ale bardziej swojska. Ibiza jest tez znacznie większa i wyższa, ma 572,6 km kwadratowych powierzchni, 210,1 km linii brzegowej i najwyższy punkt na wysokości 474 m n.p.m. (Sa Talaiassa), podczas gdy powierzchnia Formentery to 83,2 km kwadratowych, 69 km linii brzegowej, a najwyższe wzniesienie ma tylko 192 m n.p.m. (La Mola).

Jeżeli chodzi o krajobrazy, wyspy wyglądają podobnie: falujące wzgórza porośnięte sosnami zakończone są urwistymi klifami lub opadają łagodnie w stronę morza, tworząc małe, odosobnione zatoki. W południowej części Ibizy, można również podziwiać zalewy solne Sant Llorenç, na północy warto zobaczyć Es Amunts, rozległy obszar chroniony, który jest wyłączony z nowoczesnego  rozwoju.

Panuje tutaj klimat śródziemnomorski, ale zima jest łagodniejsza, a lato chłodniejsze niż na Majorce. Temperatury w zimie osiągają 15 stopni Celsjusza w ciągu dnia i 8 stopni nocą. Najlepszy czas na przyjazd na Ibizę to czerwiec, który jest również najcieplejszym miesiącem – temperatury wahają się w granicach 30 stopni.

Historia i kultura

Dzięki łagodnemu klimatowi i krajobrazom, wyspy były zamieszkiwane juz w epoce brązu (istnieje jeszcze kilka miejsc, gdzie zachowały się ruiny z tamtego okresu, np. megalityczny grobowiec Ca Na Costa). Miasto Ibiza, dzisiaj tak popularne wśród załóg żeglarzy czarterujących jachty oraz wśród młodzieży, zostało założone przez Fenicjan. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu Ibiza wkrótce stała się rajem dla piratów. Inne ważne miasta na wyspie to San Antonio i St. Eularia.

Wiele ludów walczyło ze sobą o panowanie na wyspach w różnych okresach historycznych. Najważniejsze z nich to Rzymianie, Kartagińczycy, Wizygoci, Bizantyjczycy, Wandale, Arabowie i Katalończycy (dlatego na wyspach mówi się dzisiaj po katalońsku).

Mimo ze wyspy co roku odwiedzane są przez tłumy turystów, udaje im się zachować swojski urok i atmosferę starych wiosek, które kiedyś przyciągały szukających inspiracji artystów z całej Europy. Jeżeli turysta czarterujący jachty zostawi za sobą zatłoczone miasta, czeka go zaskoczenie: odkryje stare pueblos– w każdej z nich kościół, który stanowi centrum każdej wioski.

Doświadczenie żeglarskie

Wyspy są niezwykle popularne wśród żeglarzy czarterujących jachty, nie tylko ze względu na swoje położenie, piękne krajobrazy i legendarne juz życie nocne, ale również ze względu na stosunkową łatwość żeglugi w tym regionie. Wiatry tutaj to głównie bryza o sile 1 do 6 węzłów w lecie i do 15 węzłów w zimie. To właśnie w zimie występuje większość sztormów o silnych wiatrach - do 30 węzłów.

Deszcze są bardzo rzadkie w miesiącach letnich i prawie zawsze mile witane przez miejscowych i przez turystów czarterujących jachty, ponieważ są miłym orzeźwieniem i ochłodą. Taka pogoda w polaczeniu z łagodnymi prądami Morza Śródziemnego sprawia, że miejsce to jest idealne nawet dla mniej doświadczonych żeglarzy. A najlepsze jest to, że istnieją tu duże zgrupowania załóg żeglarskich, co sprawia, ze można poczuć się jak w domu.

VeryGoodBaleary (Majorka - Minorka - Ibiza)
684.54 / 5
Very Good

68 reviews dla Baleary (Majorka - Minorka - Ibiza)
Najnowszy przez "philipp" na 06 Jul 2019
Zalecenia
  • : - 5.00
    "Die Balearen sind ein tolles Segelrevier. Tolle Infrastruktur, wenn man sie denn braucht, und auch i..."
    Czytaj więcej
  • : - 5.00
    "Nice welcomimg in each visited harbour. efficient management of boys and mooring facilities for a re..."
    Czytaj więcej

Mapa dla Baleary (Majorka - Minorka - Ibiza)

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.