Polishkeyboard_arrow_down
 • English
 • French
 • German
 • Italian
 • Russian
 • Spanish
Baleary (Majorka - Minorka - Ibiza)

Baleary (Majorka - Minorka - Ibiza)

date_range
Majorka / Palma de Mallorca
Majorka / Palma de Mallorca
202 jachty
€ 920
920 EUR true
Ibiza / Eivissa
Ibiza / Eivissa
44 jachty
€ 2810
2810 EUR true
Ibiza / San Antonio
Ibiza / San Antonio
39 jachty
€ 204
204 EUR true
Minorka / Mahón
Minorka / Mahón
33 jachty
€ 620
620 EUR true
Majorka / Porto Colom
Majorka / Porto Colom
30 jachty
€ 1160
1160 EUR true
Majorka / Ca’ n Pastilla
Majorka / Ca’ n Pastilla
24 jachty
€ 1263
1263 EUR true
Majorka / Puerto Portals
Majorka / Puerto Portals
18 jachty
€ 8550
8550 EUR true
Majorka / Palma / Cala Nova
Majorka / Palma / Cala Nova
17 jachty
€ 1495
1495 EUR true
Majorka / El Arenal
Majorka / El Arenal
13 jachty
€ 1199
1199 EUR true
Majorka / Puerto Pollensa
Majorka / Puerto Pollensa
8 jachty
€ 1365
1365 EUR true
Majorka / Puerto Adriano
Majorka / Puerto Adriano
6 jachty
€ 4280
4280 EUR true
Majorka / Puerto de Alcúdia
Majorka / Puerto de Alcúdia
5 jachty
€ 1135
1135 EUR true
Majorka / Port d' Andratx
Majorka / Port d' Andratx
4 jachty
€ 2130
2130 EUR true
Majorka / Cala D'Or
Majorka / Cala D'Or
2 jachty
€ 1228
1228 EUR true
1 Jacht
€ 2700
2700 EUR true
Minorka / Ciutadella
Minorka / Ciutadella
1 Jacht
€ 5588
5588 EUR true

Czarter jachtu w Baleary (Majorka - Minorka - Ibiza) - zwiedzanie 16 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Trudno byłoby znaleźć kogoś, który nigdy nie słyszał o tym, jak wspaniale można się bawić na Ibizie. Nie wszyscy jednak wiedza, ze niedaleko leży mniejsza wyspa zwana Formentera, i razem tworzą one Pitiuzy. Słoneczna pogoda, wspaniale krajobrazy oraz dogodne warunki żeglarskie sprawiają, ze te hiszpańskie wyspy są świetnym miejscem na wakacje lub chociażby weekend.

Czarter Jachtow Baleary - Sea & Coast

W starożytności nazywane Illes Pitiüses (z greckiego: pytya, co oznacza sosnę), Hiszpanie nazywają je Islas Pitiusas, a żeglarze czarterujący jachty nazywają je wspaniałym miejscem na wakacje. Niezależnie od nazwy, dwie wyspy tworzące Pitiuzy, Ibiza i Formentera, są częścią autonomicznego regionu Balearów i leżą 100 km na południowy zachód od Majorki i 80 km na wschód od Przylądka Nao w Hiszpanii.

Chociaż Ibiza jest większą z wysp i zdecydowanie bardziej znaną (możliwe, ze ktoś nigdy nie słyszał o Formenterze, ale nawet jeżeli tak jest, to na pewno słyszał o Ibizie), Formentera jest równie atrakcyjna, ale bardziej swojska. Ibiza jest tez znacznie większa i wyższa, ma 572,6 km kwadratowych powierzchni, 210,1 km linii brzegowej i najwyższy punkt na wysokości 474 m n.p.m. (Sa Talaiassa), podczas gdy powierzchnia Formentery to 83,2 km kwadratowych, 69 km linii brzegowej, a najwyższe wzniesienie ma tylko 192 m n.p.m. (La Mola).

Jeżeli chodzi o krajobrazy, wyspy wyglądają podobnie: falujące wzgórza porośnięte sosnami zakończone są urwistymi klifami lub opadają łagodnie w stronę morza, tworząc małe, odosobnione zatoki. W południowej części Ibizy, można również podziwiać zalewy solne Sant Llorenç, na północy warto zobaczyć Es Amunts, rozległy obszar chroniony, który jest wyłączony z nowoczesnego  rozwoju.

Panuje tutaj klimat śródziemnomorski, ale zima jest łagodniejsza, a lato chłodniejsze niż na Majorce. Temperatury w zimie osiągają 15 stopni Celsjusza w ciągu dnia i 8 stopni nocą. Najlepszy czas na przyjazd na Ibizę to czerwiec, który jest również najcieplejszym miesiącem – temperatury wahają się w granicach 30 stopni.

Historia i kultura

Dzięki łagodnemu klimatowi i krajobrazom, wyspy były zamieszkiwane juz w epoce brązu (istnieje jeszcze kilka miejsc, gdzie zachowały się ruiny z tamtego okresu, np. megalityczny grobowiec Ca Na Costa). Miasto Ibiza, dzisiaj tak popularne wśród załóg żeglarzy czarterujących jachty oraz wśród młodzieży, zostało założone przez Fenicjan. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu Ibiza wkrótce stała się rajem dla piratów. Inne ważne miasta na wyspie to San Antonio i St. Eularia.

Wiele ludów walczyło ze sobą o panowanie na wyspach w różnych okresach historycznych. Najważniejsze z nich to Rzymianie, Kartagińczycy, Wizygoci, Bizantyjczycy, Wandale, Arabowie i Katalończycy (dlatego na wyspach mówi się dzisiaj po katalońsku).

Mimo ze wyspy co roku odwiedzane są przez tłumy turystów, udaje im się zachować swojski urok i atmosferę starych wiosek, które kiedyś przyciągały szukających inspiracji artystów z całej Europy. Jeżeli turysta czarterujący jachty zostawi za sobą zatłoczone miasta, czeka go zaskoczenie: odkryje stare pueblos– w każdej z nich kościół, który stanowi centrum każdej wioski.

Doświadczenie żeglarskie

Wyspy są niezwykle popularne wśród żeglarzy czarterujących jachty, nie tylko ze względu na swoje położenie, piękne krajobrazy i legendarne juz życie nocne, ale również ze względu na stosunkową łatwość żeglugi w tym regionie. Wiatry tutaj to głównie bryza o sile 1 do 6 węzłów w lecie i do 15 węzłów w zimie. To właśnie w zimie występuje większość sztormów o silnych wiatrach - do 30 węzłów.

Deszcze są bardzo rzadkie w miesiącach letnich i prawie zawsze mile witane przez miejscowych i przez turystów czarterujących jachty, ponieważ są miłym orzeźwieniem i ochłodą. Taka pogoda w polaczeniu z łagodnymi prądami Morza Śródziemnego sprawia, że miejsce to jest idealne nawet dla mniej doświadczonych żeglarzy. A najlepsze jest to, że istnieją tu duże zgrupowania załóg żeglarskich, co sprawia, ze można poczuć się jak w domu.

GoodBaleary (Majorka - Minorka - Ibiza)
2554.48 / 5
Good

255 reviews dla Baleary (Majorka - Minorka - Ibiza)
Najnowszy przez "christian" na 07 Oct 2017
Zalecenia
 • : - 5.00
  "Die Balearen sind ein tolles Segelrevier. Tolle Infrastruktur, wenn man sie denn braucht, und auch i..."
  Czytaj więcej
 • : - 5.00
  "Nice welcomimg in each visited harbour. efficient management of boys and mooring facilities for a re..."
  Czytaj więcej

Mapa dla Baleary (Majorka - Minorka - Ibiza)

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.