Western Szwecja / Bohuslan

Western Szwecja / Bohuslan

date_range
Göteborg / City Marina
Göteborg / City Marina
11 jachty
€ 1435

Czarter jachtu w Western Szwecja / Bohuslan - zwiedzanie 1 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Bohuslän, od wieków uważany za region żeglarskich wakacji, cały czas się zmienia i z pewnością będziecie potrzebowali więcej niż jednej wizyty, aby poznać całe jego piękno i sposób, w jaki spokojna rybacka wioska stała się zaskakującą atrakcją turystyczną, jaką jest dzisiaj.

Sea & Coast

Region Bohuslän leży na południowym zachodzie półwyspu Szwecji, nad Morzem Północnym. Miliony lat erozji lodowcowej ukształtowały 300 km linii brzegowej tak, że dzisiaj tutejsze wybrzeże jest labiryntem tysięcy wysp i wysepek, które tworzą archipelag Göteborg, drugi co do wielkości po sztokholmskim  archipelag Szwecji. Na lądzie formacje skalne wznoszą się wysoko nad brzegami, tworząc nierówny teren, który można by uznać za region górzysty, mimo ze najwyższy szczyt ma tutaj 224 m n.p.m.

Ponieważ region ten jest bardzo znany w Szwecji jako doskonale miejsce do żeglarstwa rekreacyjnego, można sobie wyobrazić, jak piękne są tutejsze krajobrazy. Czysta woda i spokojne fiordy, w których odbijają się wystawione na działanie wiatrów skały, oraz tysiące małych wysp graniczących z ogromnymi, otwartymi przestrzeniami mogą zadziwić każdego.

Spośród 3000 wysp kilka szczególnie się wyróżnia jeżeli weźmiemy pod uwagę ich potencjał turystyczny: Marstrand jest znana ze świetnych restauracji i licznych regat żeglarskich, które odbywają się co roku w lecie i przyciągają łodzie z całego świata, na Klädeholmen znajduje się znana przetwórnia śledzi, która od lat jest filarem tutejszej gospodarki, z kolei Käringtön warto odwiedzić, aby poznać tamtejszą starą osadę rybacką.
Najbardziej znaną atrakcją turystyczną z pewnością są rysunki naskalne w Tanum, których wiek szacowany jest na 2500 do 3000 lat i które są zaliczone przez UNESCO do światowego dziedzictwa kultury. Cały region jest pełen rysunków skalnych, stworzonych przez pierwotnych mieszkańców.

 

Mapa dla Western Szwecja / Bohuslan

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.