Polishkeyboard_arrow_down
  • English
  • French
  • German
  • Italian
  • Russian
  • Spanish
Bałtyk Południowo-zachodni

Bałtyk Południowo-zachodni

date_range
Rügen / Lauterbach
Rügen / Lauterbach
22 jachty
€ 786
Heiligenhafen
Heiligenhafen
14 jachty
€ 998
Fehmarn / Burgtiefe
Fehmarn / Burgtiefe
10 jachty
€ 1050
Flensburg
Flensburg
8 jachty
€ 998
Greifswald
Greifswald
6 jachty
€ 998
Kiel
Kiel
3 jachty
€ 716
Laboe
Laboe
1 Jacht
€ 1590

Czarter jachtu w Bałtyk Południowo-zachodni - zwiedzanie 7 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Nazywana przez mieszkańców słoneczna wyspa, Fehmarn rzeczywiście jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc nad Bałtykiem i ma najłagodniejszy klimat. Miejscowe sport to żeglarstwo i surfing, a jeśli chodzi o architekturę Fehmarn wygląda tak, jakby zatrzymał się tutaj czas.

Sea & Coast

Niemiecka wyspa Fehmarn (po duńsku Femern), położona nad Morzem Bałtyckim, na wschodnim wybrzeżu Szlezwik-Holsztyn w pobliżu granicy Danii, jest uważana za najbardziej słoneczne miejsce w Niemczech. Wyspa ma 185 km kwadratowych powierzchni i 78 km niskiej linii brzegowej i jest jednym z ulubionych miejsc czarteru jachtów w całym kraju.

Na północy Fehmarn dzieli tylko 18 km od duńskiej wyspy Lolland. Miejsce to jest znane czarterującym jachty jako przesmyk Fehmarn. Miedzy miastami Puttgarden w Niemczech i Rѳdbyhavn  w Danii kursuje prom, podróż trwa zwykle 45 minut. Jest to świetne połączenie dla turystów przybywających z Danii i innych krajów Północy.

Wyspa jest połączona z lądem stałym mostem, który prowadzi przez cieśninę Fehmarn. Został on oddany do użytku w roku 1963 i ma prawie kilometr długości, tworząc połączenie drogowe i kolejowe. Tą drogą dostaje się na wyspę większość turystów czarterujących jachty, którzy chcą cieszyć się tutaj łagodnym klimatem i pięknym krajobrazem.

Mówiąc o pięknych krajobrazach: Fehmarn jest z nich znana. Najbardziej atrakcyjną częścią wyspy są jej naturalne zasoby przyrody. Rozciągają się one od wnętrza wyspy do wybrzeży i są to głównie piaszczyste plaże (idealne do opalania), ale również niskie klify (gdzie można wspinać się lub wędrować).

Wyspa jest znana z kolonii dzikich ptaków, które mogą zwrócić uwagę każdego czarterującego jachty turysty interesującego się ornitologią. Warte poznania jest muzeum ptaków NABU, gdzie można zobaczyć bardzo wiele gatunków.

Historia i kultura

Największym miastem na wyspie jest Burg, poza tym istnieje tu około 40 mniejszych wiosek w duńskim stylu. Burg powstało w XIII wieku, jednak dzięki swojemu strategicznemu położeniu wyspa była zamieszkana jeszcze dużo wcześniej, kiedy w VIII wieku osiedlili się tutaj Słowianie. W XII wieku wyspa została zdobyta przez Germanów i schrystianizowana, od tego czasu jest częścią Niemiec.

Wszystkie wioski powstały na takim samym planie architektonicznym: mały zbiornik wodny i wybrukowane ulice, ceglane budynki i kępy drzew na obrzeżach. Większość domów powstało przed rokiem 1850, dlatego wyspa zachowuje wiele ze swego historycznego uroku. Pozostała część Fehmarn to zielone pastwiska i łąki.
 

Mapa dla Bałtyk Południowo-zachodni

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.