Wybrzeże Tureckie

Wybrzeże Tureckie

date_range
Marmaris
Marmaris
56 jachty
€ 1240
Fethiye
Fethiye
27 jachty
€ 1675
Bodrum
Bodrum
23 jachty
€ 2060
Kas
Kas
4 jachty
€ 3700
Göcek
Göcek
2 jachty
€ 4505

Czarter jachtu w Wybrzeże Tureckie - zwiedzanie 5 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Bajeczne wody i gwarantowane słońce w połączeniu z turecką gościnnością i orientalnymi tradycjami sprawiają, ze tureckie wybrzeża nalezą do najbardziej lubianych regionów żeglarskich świata.

Sea & Coast

Znany również jako Turecka Riwiera lub Turkusowe Wybrzeże, ten kawałek ziemi okazuje się być jednym z najlepszych powodów, aby odwiedzić Turcję. Ciągnie się przez prawie 1000 km w południowo-zachodniej Turcji wzdłuż Morza Egejskiego i Śródziemnego i nie brak w nim ciekawych i wartych zwiedzenia miejsc.

Trudno byłoby znaleźć miejsce równie piękne i ciekawe historycznie. Ponadto, w odróżnieniu od Riwiery Francuskiej i włoskiej, Tureckie Wybrzeże jest tańsze i w pewnym sensie bardziej ekscytujące. Żeglarstwo jest tu popularną rozrywką a brzegi to piaszczyste plaże lub też sosnowe lasy pokrywające skaliste klify i falujące wzgórza. Liczne zatoki (naturalne jak i stworzone przez człowieka) witają zmęczonych żeglarzy jachtów czarterowych swoimi spokojnymi wodami.

Powodem, dla którego większość żeglarzy jachtów czarterowych i turystów uważa Riwierę za najlepsze miejsce na wakacje w Turcji jest fakt, że znajduje się tutaj więcej lepszych plaż niż po stronie Morza Egejskiego, w dodatku woda jest cieplejsza, bardziej słona i ma ładniejszy odcień błękitu niż u wybrzeży Morza Czarnego.

Historia i kultura

Historia sięga tutaj tak daleko wstecz, że trzeba by kilku lat wakacji, aby ją poznać. Ta część świata była zamieszkiwana już od czasów starożytnej Grecji, kiedy powstały liczne osady, z których wiele przetrwało do dzisiaj. Dla czarterujących jachty, którzy interesują się historią, miejsce to jest idealne. Dwa z siedmiu cudów świata znajdują się właśnie tutaj, są to Mauzoleum w Halikarnasie oraz świątynia Artemidy w Efezie.
Kilka innych sławnych imion w historii jest połączone z tym pięknym miejscem, np. Marek Antoniusz, który ofiarował Kleopatrze Turecką Riwierę jako prezent ślubny, lub Święty Mikołaj, który urodził się w dzisiejszym mieście Demre, oraz historyk Herodot, który urodził się w Bodrum (zwanym wtedy Halikarnasem).

Jest tutaj bardzo wiele miast oraz mniejszych miasteczek i miejscowości położonych wzdłuż całego wybrzeża, ale najważniejsze to te, które przyciągają największe ilości turystów czarterujących jachty: Bodrum, Fethiye, Göcek, Cesme oraz Marmaris. Bardzo różnią się między sobą architektonicznie – jedne są spokojnymi miasteczkami o kamiennych domach i ulicach, inne to głośne i kolorowe wielkie miasta, których architektura przypomina mozaikę różnych stylów, a ogromna ilość aromatów i smaków przywodzi na myśl dni starożytności. Większość z nich jest odwiedzana przez tłumy wczasowiczów spędzających tutaj weekendy, ale rozległość tureckich wybrzeży sprawia, że nadal jest tu wiele nieodkrytych miejsc i odosobnionych zatok, gdzie można cieszyć się spokojem.

Doświadczenie żeglarskie

Tutejsze wody nie są jedyną rzeczą, która przeciąga turystów z całego świata. Plusem jest tez ciepły klimat, który sprawia, ze można tu przyjechać w każdym miesiącu roku. Jednak najlepszy okres na żeglugę to oczywiście lato. Wiatry wieją w tym czasie głownie z zachodu i z północnego zachodu, co jest idealne do żeglugi.

Jeżeli chodzi o przystanie, na pewno nie będzie z tym problemu. Prawie w każdej miejscowości wzdłuż brzegu jest marina a nawet jeśli jej nie ma, na pewno znajdziecie małą wioskę leżącą w spokojnej zatoce, schowaną pomiędzy falującymi wzgórzami, w miejscu, w jakim  często powstawały śródziemnomorskie osady i miasta. I rzeczywiście większość z tych miasteczek wygląda bardziej jakbyśmy byli w Grecji a nie w Turcji, nie licząc oczywiście meczetów.

 

VeryGoodWybrzeże Tureckie
524.78 / 5
Very Good

52 reviews dla Wybrzeże Tureckie
Najnowszy przez "Alexey" na 22 Jun 2019
Zalecenia
  • : - 5.00
    "13 июня 2015 г. Фетхие Уезжаю, сдав экзамен. Теперь могу взять яхту в аренду на Карибском море, где ..."
    Czytaj więcej
  • : - 4.61
    "Neue Marina in Kas super ! Etwas teurer aber Überwachung hervorragend. Ausflug (nicht einklariert) n..."
    Czytaj więcej

Mapa dla Wybrzeże Tureckie

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.