Sycylia - Wyspy Eolskie - Kalabria

Sycylia - Wyspy Eolskie - Kalabria

date_range
Sicily / Portorosa
Sicily / Portorosa
104 jachty
€ 990
Sicily / Capo d’Orlando
Sicily / Capo d’Orlando
75 jachty
€ 1398
Sicily / Palermo
Sicily / Palermo
39 jachty
€ 1122
Malta
Malta
28 jachty
€ 1656
Sicily / Trapani
Sicily / Trapani
10 jachty
€ 1740
Sicily / Marsala
Sicily / Marsala
9 jachty
€ 1430
Sicily / Milazzo
Sicily / Milazzo
4 jachty
€ 4390
Reggio Calabria
Reggio Calabria
1 Jacht
€ 1790
Porto Empedocle
Porto Empedocle
1 Jacht
€ 6150

Czarter jachtu w Sycylia - Wyspy Eolskie - Kalabria - zwiedzanie 9 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Wpół uśpiony wulkan Etna i mafiosi to nie wszystko, co ma do zaproponowania największa wyspa Morza Śródziemnego. Jej wody są tez idealnym miejscem do czarteru jachtów.

Sea & Coast
Sycylia leży na czubku „włoskiego buta”, jest największą wyspą Morza Śródziemnego i jednym z 20 regionów Włoch. Mimo że jest bardziej znana z gajów oliwkowych, cytryn i pomarańczy, oraz z faktu, że właśnie tutaj powstała i działa słynna mafia Cosa Nostra, Sycylia jest również celem turystycznym, odwiedzanym także przez żeglarzy jachtów czarterowych. Dzieje się tak dzięki sycylijskim krajobrazom, jej kulturze, oraz kuchni.

Położona w centrum Morza Śródziemnego, Sycylia powstała z wulkanów, z których najsławniejszym jest Etna, wulkan wciąż aktywny i ze swoimi 3370 metrami n.p.m. najwyższy szczyt wyspy. Istnieją tu jeszcze 4 łańcuchy górskie nazywane Apeninami sycylijskimi, rozciągające się wzdłuż północnego i zachodniego wybrzeża i w centrum wyspy. Pomiędzy górami dominują wyżyny, gdzie uprawiane są migdałowce, winorośl oraz drzewa cytrynowe.

Z punktu widzenia żeglugi linia wybrzeża odzwierciedla ukształtowanie terenu wyspy, na północy i zachodzie spotkamy tu wybrzeża klifowe, podczas gdy wybrzeża południowe i wschodnie są łagodne, z wieloma plażami i zatokami. Dzięki temu mógł się rozwinąć czarter jachtów i w tej części Sycylii znajduje się większość marin.

Oprocz nie kończących się gajów oliwkowych i cytrynowych oraz licznych winnic, na Sycylii rosą tez karłowate palmy, oleandry, eukaliptusy, sosny, agawy, hibiskusy oraz drzewa migdałowe. Najczęściej odwiedzane parki narodowe to Etna oraz bagniste wybrzeża w okolicach Trapani, gdzie żyją flamingi – dwa ulubione miejsca młodszych i starszych turystów czarterujących jachty.

Klimat jest tutaj, jak można sie spodziewać, zdecydowanie śródziemnomorski, lato i jesień są długie i słoneczne, a zimą temperatury umiarkowane w ciągu dnia, mimo ze opady w okresie zimowym są bardzo wysokie. Wiatry takie jak sirocco, mistral i Levante, znane z innych wysp Morza Śródziemnego, wieją także u wybrzeży Sycylii, co cieszy czarterujących jachty żeglarzy.

Historia i kultura
Mimo śladów wcześniejszego osadnictwa, przyjmuje się, że pierwszymi, którzy skolonizowali Sycylię byli Grecy. To oni stworzyli Syrakuzy, które stały się ważnym portem handlowym. To właśnie Grecy sprowadzili na Sycylię drzewa oliwkowe i winorośl. W okresie panowania rzymskiego, dzięki swojej żyznej ziemi Sycylia była spichlerzem Cesarstwa. Po upadku cesarstwa panowanie nad wyspa objęli Bizantyjczycy, a później, po krótkich rządach Normanów, Arabowie.

Jak wiele innych wysp tego regionu, Sycylia w 1860 roku stała sie częścią Królestwa Włoch. Nie przyniosło to jednak dobrobytu, przeciwnie – doprowadziło do zwiększenia emigracji i do powstania najgroźniejszej organizacji przestępczej, jaką jest mafia. To tutaj alianci dokonali inwazji w czasie II wojny światowej. Wszystkie te wydarzenia losowe do dzisiaj widać w krajobrazach wyspy, która co roku jest odwiedzana przez licznych czarterujących jachty turystów.

Oprócz Mesyny, ważnego portu stanowiącego polaczenie z lądem stałym, inne ważne miasta nadbrzeżne to Katania, Marsala, Milazzo, mały port Portorosa, oraz przede wszystkim Palermo. Wszystkie te miasta mają wspaniałą historię i kulturę, nie mówiąc o świetnych warunkach do czarteru jachtów.

Doświadczenie żeglarskie
Większość turystów czarterujących jachty sezonowo uważa, ze najlepszy czas na odwiedzenie Sycylii to okres od maja do października, kiedy pogoda jest piękna i słoneczna a bryza morska wieje z północnego zachodu, osiągając prędkość 15-20 węzłów.

Jak w większości Morza Śródziemnego, fale przypływu i odpływu jest tutaj bardzo słaba, w niektórych miejscach wręcz niezauważalna, co ni oznacza ze takich prądów nie ma. Różnica polega na tym, ze w zachodniej części basenu Morza Śródziemnego obserwowane są wpływy Atlantyku, którymi nie muszą się martwic żeglarze czarterujący jachty w centralnej części morza.

GoodSycylia - Wyspy Eolskie - Kalabria
54.35 / 5
Good

5 reviews dla Sycylia - Wyspy Eolskie - Kalabria
Najnowszy przez "Patrizia" na 11 Jul 2020
Zalecenia
  • : - 5.00
    "Le Isole Eolie, ognuna con le proprie peculiarità, sono meravigliose tutte, da Stromboli ad Alicudi...."
    Czytaj więcej
  • : - 2.73
    "Die Nordküste Siziliens hat viel Charm und sehr schöne Häfen und Orte. Die Nähe der Eolischen Inseln sind hervorzuheben."

Mapa dla Sycylia - Wyspy Eolskie - Kalabria

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.