Sardynia

Sardynia

date_range
Sardinia / Portisco
Sardinia / Portisco
66 jachty
€ 1454
Sardinia / Cannigione
Sardinia / Cannigione
24 jachty
€ 1710
Sardinia / Golfo d'Aranci
Sardinia / Golfo d'Aranci
16 jachty
€ 840
Sardinia / Cagliari
Sardinia / Cagliari
12 jachty
€ 1560
Sardinia / Carloforte
Sardinia / Carloforte
11 jachty
€ 1200
Sardinia / Alghero
Sardinia / Alghero
1 Jacht
€ 10920
Sardinia / Santa Maria Navarrese
Sardinia / Santa Maria Navarrese
1 Jacht
€ 3495

Czarter jachtu w Sardynia - zwiedzanie 7 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Kilometry wydm porośniętych dzikimi jałowcami i ukryte zatoczki otoczone klifami o dziwnych kształtach, piaszczyste plaże o drobnym piasku – jeżeli kochacie wyspy, pokochacie Sardynię. To idealne miejsce podróży na morzu Śródziemnym, które przekonuje swoją cudowną różnorodnością. A co najlepsze, pomijając tłumy, które każdego lata oblegają Costa Esmeralda, Sardynia nadal jest miejscem odosobnionym.

Sea & Coast

Sardynia, druga co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego, leży pomiędzy obszarami morskimi należącymi do Włoch, Półwyspu Iberyjskiego i kontynentu afrykańskiego. Ma 24090 metrów kwadratowych powietrzni i jest uważana za jedno z najwcześniej zamieszkanych miejsc w Europie, chociaż dzisiaj jest przede wszystkim idealnym miejscem na wakacje i czarter jachtów.

Krajobraz wyspy był kiedyś górzysty, ale miliony lat erozji obniżyły granitowe góry do maksymalnej wysokości 1834 metrów (szczyt Punta La Marmora) w centrum wyspy. Łańcuchy górskie są od siebie oddzielone wyżynami i szerokimi dolinami, w stronę zachodnich i południowych wybrzeży krajobraz staje się bardziej płaski i nizinny. Linia wybrzeża jest dosyć prosta dzięki skałom, które tworzą tutejsza glebę, ale tworzą również głębokie i szerokie zatoki otoczone mniejszymi wysepkami, co sprawia, że są miejscem idealnym na kotwiczenie jachtów czarterowych. 

Roślinność Sardynii to głównie wiecznie zielone krzewy takie jak mirt, pistacja, wawrzyn, ale rosną tutaj też drzewa takie jak dąb, dąb ostrolistny i dąb korkowy, oraz oczywiście typowo włoskie drzewa oliwkowe. Ciekawe zwierzęta to różowe flamingi, dla których Sardynia znajduje się po drodze w migracji do Tunezji. Parki narodowe znajdują się w Gennargentu, Sette Fratelli i Monte Arcosu.

jak przystało na klimat śródziemnomorski, lato jest tutaj bardzo długie i nawet w okresie zimowym, który z roku na rok zdaje się być coraz cieplejszy,  jest wiele słonecznych dni. Sprawia to, że Sardynia jest świetnym miejscem na czarter jachtów również poza sezonem. Sezon turystyczny trwa tutaj od lata do późnej jesieni, kiedy temperatury wahają się w granicach 21-23 stopni C.

Historia i kultura

Historia Sardynii mogłaby wypełnić niejedna książkę, ponieważ jej początki datują sie w prehistorii, w okresie rozkwitu cywilizacji nuorskiej. Później na wyspie osiedlili się Fenicjanie i Rzymianie, którzy stworzyli pierwsze porty i rozpoczęli handel z Kartaginą. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego rządy na krótko objęli Bizantyjczycy, od VIII wieku wyspę regularnie najeżdżali Arabowie.

Hiszpania odegrała ważną rolę w rozwoju Sardynii, co wyjaśnia dlaczego w znacznej części wyspy do dzisiaj panują katalońskie zwyczaje. Hiszpania utraciła panowanie nad wyspą w 1713 i Sardynia przeszła w ręce Austriaków do roku 1861, kiedy stała się częścią nowopowstałego Królestwa Włoch. Po zakończeniu wojen światowych na wyspie zaczęła kwitnąc turystyka i coraz więcej osób dostrzega jej potencjał jeżeli chodzi o czarter jachtów.

Dzisiaj miasta portowe takie jak Alghero, Cagliari, Cannigione, La Maddalena, Olbia, Palau czy Portisco są najczęściej odwiedzanymi miejscami na wyspie dzięki swoim pięknym plażom, ale również dzięki swojej kulturze i starożytnej historii, która jest odbiciem minionych czasów. Ta włoska wyspa cieszy się szczególnym zainteresowaniem żeglarzy brytyjskich, hiszpańskich i niemieckich, którzy przybywają tu co roku.

Doświadczenie żeglarskie

Dobra pogoda i przystępne brzegi sprawiają, ze przybywają tu nie tylko żeglarze czarterujący jachty ale również amatorzy sportów wodnych, którzy co roku spędzają tu wakacje. Dzieje się tak dzięki wiatrom sirocco, mistral i Levante, które regularnie wieją na wyspie.

Jest tutaj ogromna ilość naturalnych zatok do kotwiczenia i mimo że istnieje niewiele marin i portów, wszystkie one oferują wysokiej jakości usługi dla turystów czarterujących jachty. Najlepszy czas na odwiedzenie Sardynii jachtem to okres od maja do września, kiedy bryza morska wieje od zachodu i nie ma gwałtownych prądów morskich.

VeryGoodSardynia
234.52 / 5
Very Good

23 reviews dla Sardynia
Najnowszy przez "Umberto" na 15 Aug 2020
Zalecenia
  • : - 3.83
    "Sardinia was a fantastic choice for holiday. Marina staff in all ports extremely helpful and professional."
  • : - 5.00
    "компактность марины. ее изолированность от посторонних. удобство сервиса (душ, туалет, трансферт, наличие магазинов и ресторанов в минутной доступности). "

Mapa dla Sardynia

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.