Morze Tyreńskie (od Rzymu do Salerno)

Morze Tyreńskie (od Rzymu do Salerno)

date_range
Salerno
Salerno
58 jachty
€ 1440
Nettuno
Nettuno
20 jachty
€ 1650
Procida
Procida
12 jachty
€ 2180
Naples / Castellammare di Stabia
Naples / Castellammare di Stabia
8 jachty
€ 1880
Agropoli
Agropoli
5 jachty
€ 1570
Neapol
Neapol
4 jachty
€ 2050

Czarter jachtu w Morze Tyreńskie (od Rzymu do Salerno) - zwiedzanie 6 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Na Morzu Tyrreńskim leżą jedne z najpiękniejszych i najsłynniejszych wysp Morza Śródziemnego, takie jak Elba, Capri czy Stromboli, jest ono również jednym z najbardziej uczęszczanych przez żeglarzy regionów, i to już od czasów starożytnych.

Sea & Coast

Morze Tyrreńskie jest częścią Morza Śródziemnego i leży pomiędzy zachodnim wybrzeżem Włoch, wschodnim wybrzeżem Korsyki i Sardynii oraz północną Sycylią. Wyspa Elba stanowi jego granicę na północy. Granica południowozachodnia jest przedmiotem sporów specjalistów, jednak nie ma to wpływu na piękno tego morza, nad którym znajdują się niektóre z najbardziej atrakcyjnych miejsc do czarteru jachtów, takich jak Palermo, Neapol, Elba, Capri, Stromboli i Cagliari.

Nazwa jest tłumaczeniem włoskiego Mar Tirreno, które z kolei pochodzi od greckiej nazwy, którą nadano Etruskom ze względu na ich przywódcę króla Tyrrhenusa. Kiedy Etruskowie osiedlili się na wybrzeżach dzisiejszej Toskanii, morze to zaczęto nazywać „morzem Etrusków”. Dla żeglarzy, którzy czarterują jachty, nazwa Morze Tyrreńskie kojarzy się ze słynnym wybrzeżem Toskanii, wyspami Elbą, Korsyką i Sardynią o nierównych brzegach, a także z typowo włoskim urokiem.

Ponieważ jest to region wulkaniczny, dno morskie pokrywają łańcuchy podwodnych szczytów wulkanicznych, stąd też granitowe brzegi zarówno na Półwyspie Apenińskim jak i na wybrzeżach wysp. Często tworzą one spektakularne klify i formacje skalne niedaleko brzegów, a jeszcze częściej większe lub mniejsze zatoki, gdzie skiperzy jachtów czarterowych mogą zarzucić kotwicę.

Roślinność tego regionu to gęste lasy sosnowe rosnące na terenach wyższych, oraz winnice i gaje oliwne na równinach (głównie w Toskanii), które zachwycają miłośników żeglarstwa, za to wyspy Morza Tyrreńskiego porastają charakterystyczne dla tego regionu krzewy, takie jak mirt i inne rośliny aromatyczne, rosną tu także dęby ostrolistne oraz korkowe.

Również klimat zmienia się wraz z wysokością, w regionach wyższych jest chłodniejszy i bardziej wilgotny, za to cieplejszy na wybrzeżach. Miesiące letnie są gorące i suche, za to zimy deszczowe, ale o łagodnych temperaturach. Najlepszy czas na wakacje w tym regionie to okres od kwietnia do października.

Historia i kultura

Ta część Morza Śródziemnego jest zdecydowanie włoska we wszystkich przejawach życia, ponieważ już w czasach starożytnych była zamieszkiwana przez Etrusków, a następnie osiedlili się tu potężni starożytni Rzymianie. Przez większą część okresu ich kolonizacji na wybrzeżu włoskim oraz na wyspach przeważały regiony wiejskie, wykorzystywane pod uprawy dzięki panującym tutaj korzystnym warunkom klimatycznym oraz żyznym glebom wulkanicznym. W ostatnich czasach region ten stał się coraz bardziej interesujący dla turystów, którzy czarterują jachty. Dzieje się tak z wielu powodów: gości przyciąga tutejsza kultura, kuchnia, krajobrazy oraz piękna pogoda.

Doświadczenie żeglarskie

Starożytni Grecy wierzyli, że klify wznoszące sie wysoko nad Morzem Tyrreńskim były miejscem, gdzie król Eol więził cztery wiatry. Dzisiaj jest to tylko legenda, prawdą jest jednak, że spotykają się tutaj cztery wiatry: mistral wiejący z francuskiej Doliny Rodanu, wiejący z południowego zachodu od strony otwartych wód Morza Śródziemnego libeccio, oraz sirocco i ostro, które wieją od strony leżącego na południu kontynentu afrykańskiego. Każdy z tych wiatrów wieje w innym okresie roku, dlatego skiperzy powinni zawsze mieć je na uwadze podczas żeglugi w tym regionie.
 

GoodMorze Tyreńskie (od Rzymu do Salerno)
14.02 / 5
Good

1 review dla Morze Tyreńskie (od Rzymu do Salerno)
Najnowszy przez "Druckmann" na 26 Jul 2020
Zalecenia
  • : - 4.46
    "Super Revier mit tollen Inseln, Marinas sind sehr teuer, Ankern ist die preiswerte Alternative, aber, je nach Wetter, nur bedingt möglich."
  • : - 4.57
    "Manche Marinas waren kostenlos, manche dagegen auch in besonders kleinen Orten besonders teuer. Der ganze offizielle Behördenverkehr war stets unkompliziert. "

Mapa dla Morze Tyreńskie (od Rzymu do Salerno)

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.