Morze Jońskie

Morze Jońskie

date_range
Corfu / Marina Gouvia
Corfu / Marina Gouvia
164 jachty
€ 803
Lefkas
Lefkas
133 jachty
€ 820
Preveza
Preveza
16 jachty
€ 1100
Lefkas / Perigiali
Lefkas / Perigiali
13 jachty
€ 1290
Lefkas / Nidri
Lefkas / Nidri
10 jachty
€ 1170
Gallipoli
Gallipoli
4 jachty
€ 2000
Kefalonia / Simi
Kefalonia / Simi
2 jachty
€ 2300
Corfu / Noak Yacht Club
Corfu / Noak Yacht Club
1 Jacht
€ 8750
Zakintos
Zakintos
1 Jacht
€ 1290
1 Jacht
€ 3550

Czarter jachtu w Morze Jońskie - zwiedzanie 10 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Dzięki włoskim regionom Kampanii i Sycylii oraz greckim Wyspom Jońskim, Morze Jońskie należy do najpiękniejszych regionów Morza Śródziemnego. Starożytni Grecy i Rzymianie z pewnością podzielali tą opinie, ponieważ oba państwa walczyły ze sobą o supremację na jego wodach

Sea & Coast

Chociaż w starożytności Morze Jońskie było uważane za część Adriatyku, dzisiaj jest uznawane za osobny akwen morski w obrębie Morza Śródziemnego. Aby znaleźć je na mapie wystarczy poszukać kształtu włoskiego buta, który tworzy Półwysep Apeniński, a następnie spojrzeć w dół – morze styka się z jego obcasem. Ponadto w swojej części zachodniej sięga ono z Włoch do Sycylii, a na wschodzie do Grecji i Albanii.

Greckie wyspy położone na obrzeżach tego morza są nazywane Wyspami Jońskimi. W ich skład wchodzą wyspy Korfu, Zakintos, Itaka i Leukada. Jest to jeden z najbardziej aktywnych regionów sejsmicznych świata, co sprawia, że tutejsze krajobrazy są wyjątkowo spektakularne, dominują w nich masywy skalne wyłaniające się z morza przy brzegach wysp i dlatego z pewnością warto jest wybrać się tu i poznać ten region wspólnie z załogą waszego jachtu czarterowego. Dotyczy to również wybrzeży Włoch, na przykład tych w regionie Kalabrii, które są nierówne i gdzie strome skalne klify stykają się z morzem i wąskimi plażami.

Tutejsza roślinność jest typowa dla położonych na wysokościach obszarów, w których występują silne wiatry, rosną tu głównie krzewy oraz roślinność obszarów nadmorskich, chociaż w regionach górzystych rosną również lasy. Duże ilości ptaków migrują w te regiony Morza Śródziemnego w okresie zimowym, można więc odwiedzić wiele małych wysp, na których zobaczycie różne ciekawe gatunki ptaków.

Na klimat Wysp Jońskich wpływają wiatry wiejące od strony kontynentu europejskiego, a także z Afryki. Jest to klimat typowo śródziemnomorski, o gorącym suchym okresie letnim oraz o deszczowym, ale łagodnym okresie zimowym, szczególnie w Grecji. Ogólnie uważa się, że północne regiony Morza Jońskiego są bardziej wystawione na działanie wiatrów, co powinni mieć na uwadze skiperzy jachtów czarterowych.

Historia i kultura

Nazwa regionu powstała w czasach starożytnej Grecji i pochodzi od imienia Io, kapłanki, która według mitu została uwiedziona przez Zeusa. Istnieją również późniejsze mity wyjaśniające pochodzenie nazwy, większość z nich to mity greckie. Mit o kapłance Io został spopularyzowany przez Ajschylosa. Na Morzu Jońskim starożytni Grecy i Rzymianie stoczyli wiele bitw morskich o panowanie nad tym regionem i nad innymi leżącymi w obrębie ich wpływów obszarami Morza Śródziemnego. Większość tych wysp była z początku koloniami greckimi i do dzisiaj czarterujący jachty turyści mogą na nich oglądać pozostałości z czasów starożytnych.

Najważniejsze porty i ośrodki czarteru jachtów na Morzu Jońskim to Syrakuzy, Katania, Prevenza, miasto Korfu i Lefkas. Każdy z nich co roku przyciąga duże ilości turystów, którzy przyjeżdżają tutaj, aby poznać czar dawnych cywilizacji oraz cieszyć się tutejszymi pięknymi plażami i wspaniałą pogodą.

Doświadczenie żeglarskie

Podobnie jak na całym Morzu Śródziemnym, również na morzu Jońskim fala przypływu jest umiarkowana, dzięki czemu żegluga jachtem czarterowym na tych wodach nie jest trudna. Oprócz części północnej, w której występują wiatry, klimat tego regionu nie sprawia żadnych trudności. Wybrzeża są w większości wysokie i dlatego linia brzegowa jest dobrze widoczna, a woda w większości zatok jest głęboka. Jedyne, co należy mieć na uwadze to duży ruch na tutejszych wodach, szczególną ostrożność należy zachować ze względu na duże statki i szybkie promy, szczególnie w okolicach Wysp Jońskich. Wpływając do portu trzeba zawsze bardzo uważać na trasy promów.
 

VeryGoodMorze Jońskie
484.64 / 5
Very Good

48 reviews dla Morze Jońskie
Najnowszy przez "Ulrich" na 06 Jul 2019
Zalecenia
  • : - 4.78
    "Lefkada and its surrounding islands are just a paradise. From the quality of Flora in the landscape ..."
    Czytaj więcej
  • : - 5.00
    "Korfu hat auch unter Wasser einiges zu bieten, unsere Kinder schnorchelten unterwegs an Felsbuchten ..."
    Czytaj więcej

Mapa dla Morze Jońskie

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.