Morze Egejskie - Północ

Morze Egejskie - Północ

date_range
Skiathos
Skiathos
24 jachty
€ 760
Volos
Volos
13 jachty
€ 1405
Chalkidiki / Porto Koufo
Chalkidiki / Porto Koufo
4 jachty
€ 1850
Chalkidiki / Porto Carras
Chalkidiki / Porto Carras
3 jachty
€ 2050
Chalkidiki / Nea Moudania
Chalkidiki / Nea Moudania
1 Jacht
€ 1330
Kavala
Kavala
1 Jacht
€ 4505
Porto Koufo
Porto Koufo
1 Jacht
€ 5510

Czarter jachtu w Morze Egejskie - Północ - zwiedzanie 7 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Żegluga po Sporadach pozwala poznać prawdziwą naturę oraz spokój greckich wysp, z ich małymi portami i romantycznymi zatokami.

Sea & Coast

W północnozachodniej części Morza Egejskiego, niedaleko wybrzeża Grecji, znajduje się grupa 24 wysp, nazywana Sporady, z których tylko pięć największych to wyspy zamieszkałe. Są to Skiathos, Skopelos, Alonissos Peristera oraz Skyros i wszystkie stanowią urocze miejsce do żeglugi jachtem czarterowym. Nazwa wysp odnosi się do słowa „sporadyczne”, które nawiązuje do rozmieszczenia wysp.

Wyspy są uważane za miejsce leżące na uboczu w porównaniu z innymi regionami żeglarskimi Grecji i stanowią ostoję wielu gatunków roślin i zwierząt. Charakteryzują się górzystym krajobrazem o wąskich plażach i wapiennych klifach, które opadają ku morzu. Większa część wysp jest niezamieszkała, a miasta i wioski zwykle leżą w zatokach. Jest to miejsce idealne, aby poznać prawdziwie greckie, nie zmienione działaniem człowieka krajobrazy.

Tutejsza roślinność to głównie makia oraz rzadkie lasy sosnowe, które na niektórych wyspach (Skopelos i Alonissos) zostały zastąpione dębami ze względu na masowe wycinanie lasów. Jest tutaj nadbrzeżny park narodowy w którym żyją liczne rzadkie gatunki zwierząt, takie jak foka mniszka śródziemnomorska. Region ten jest również ostoją licznych gatunków ptaków, co może zainteresować tych z was, którzy zajmują się obserwowaniem ptaków.

W czasie miesięcy letnich temperatura na Sporadach osiąga 28 stopni, co sprawia, że szczyt sezonu turystyki i czarteru jachtów przypada na miesiące lipiec i sierpień. Chłodny efekt pochodzący od wody oraz deszcze zaczynają się w październiku, a ich szczyt stanowią kwiecień i maj, które są tu najchłodniejszymi miesiącami w roku.

Historia i kultura

Historia wysp rozpoczęła się bardzo wcześnie, głównie dzięki ich żyznym gruntom oraz strategicznej pozycji. Przez długi okres czasu wyspy znajdowały się pod panowaniem greckim, następnie zostały przejęte przez Macedończyków, Rzymian, Bizantyjczyków, Saracenów, rycerzy krzyżowych, Wenecjan, Turków osmańskich, aby powrócić w ręce Greków po burzliwych wydarzeniach Drugiej Wojny Światowej.

Dawno minęły czasy, kiedy o trudach, które musiały znosić zamieszkujące ten region ludy w przeszłości przypomina turystom zaledwie kilka zabytków historii. Dzisiaj gospodarka tych pięknych wysp w dużym stopniu opiera się na turystyce, a także na rolnictwie. Z tego powodu znaczna część tych terenów jest przeznaczona pod uprawę a także do hodowli zwierząt, dlatego też sprawiają one tak prowincjonalne wrażenie.

Doświadczenie żeglarskie

Żegluga po Sporadach to duża przyjemność i wie o tym każdy turysta, który czarterował tutaj jacht. Dzieje się tak ze względu na dużą ilość miejsc do zarzucania kotwicy oraz spokojnych zatok. Chociaż nie ma tu wielu portów jachtowych (większość z nich znajduje się na Skiathos), wyspy oferują liczne możliwości rejsów. Można tutaj żeglować przy brzegu, co stanowi zaletę dla początkujących skiperow, głównie u południowych wybrzeży wysp. Część północna, która styka się z otwartymi wodami Morza Egejskiego, jest wystawiona na działanie silnych wiatrów od północy (3-5 węzłów, czasem 7).
 

VeryGoodMorze Egejskie - Północ
15.00 / 5
Very Good

1 review dla Morze Egejskie - Północ
Najnowszy przez "Alin" na 07 Mar 2020
Zalecenia
  • : - 4.51
    "The Halkidiki Area is a paradise for boating. Beautiful landscape, many beautiful bays, clear water, not many boats. "

Powiązane artykuły

Grecja - Żegluga śladami Odyseusza

Grecja - Żegluga śladami Odyseusza

W Grecji istnieje tyle możliwości żeglugi od jednej wyspy do drugiej i tyle możliwych rejsów, ze pływając jachtem czarterowym każdego dnia można odkrywać nowe, wyjątkowe miejsca, wybierając z ponad 2000 zamieszkałych i niezamieszkałych wysp, a wieczorami relaksować się w gościnnych tawernach, próbując greckich specjałów i wina.

Mapa dla Morze Egejskie - Północ

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.