Côte d'Azur / East

Côte d'Azur / East

date_range
Port Grimaud
Port Grimaud
23 jachty
€ 2000
Golfe Juan
Golfe Juan
10 jachty
€ 1580
St. Raphael
St. Raphael
9 jachty
€ 1580
Antibes
Antibes
6 jachty
€ 1200
Cannes
Cannes
1 Jacht
€ 7348

Czarter jachtu w Côte d'Azur / East - zwiedzanie 5 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Lazurowe Wybrzeże jest miejscem spotkań europejskiej i amerykańskiej elity towarzyskiej. Ten region żeglarski przyciąga turystów swoim idealnie błękitnym morzem, złotymi plażami, luksusowymi willami skąpanymi w blasku słońca, wspaniałą francuską kuchnią i winami oraz dużymi miastami portowymi, które można podziwiać i być w nich podziwianym.

Sea & Coast

Lazurowe Wybrzeże, zwane również Francuską Riwierą, jest bez wątpienia najsłynniejszym wybrzeżem świata. Tutaj od dziesięcioleci spotykają się ludzie bogaci, sławni i ekscentryczni. Jest to również najlepsze miejsce na żeglugę i pokazywanie swojej zamożności.

Rozciągająca sie od granicy włoskiej do francuskiego miasta Hyeres Riwiera to miejsce, gdzie Alpy stykają się z Morzem Śródziemnym, co tworzy najbardziej spektakularne krajobrazy. Jest nazywane “Cote d’Azur”, czyli Lazurowym Wybrzeżem, ze względu na lazurowy kolor wody oraz czystego, zawsze słonecznego nieba. Turyści przyciągani sławą Lazurowego Wybrzeża co roku od sierpnia do października zapełniają jego plaże.

Co ciekawe, znaczna część piaszczystych plaż Riwiery to plaże sztuczne, ponieważ francuskie wybrzeża nie mają zbyt dużo piasku – są raczej kamieniste. Krajobraz zmienia się w miarę żeglugi ze wschodu, gdzie przeważają klify i wystające skały wapienne, w kierunku zachodnim, gdzie brzegi stają się niższe im bardziej oddalamy się od Alp. 

Departament Alpy Nadmorskie, w którym leży Riwiera, ma 13 parków przyrody: La Colle Sur Loup, La Turbie, Mandelieu La Napoule, Nicea, Sophia Antipolis, Theoule sur Mer, Valbonne, Vence oraz Villeneuve Loubet. Celem istnienia każdego z nich jest zachowanie i ochrona wyjątkowej roślinności tego regionu o łagodnym klimacie i interesującym krajobrazie. Występują tu subtropikalne i śródziemnomorskie gatunki zwierząt.

Kolejną rzeczą, która przyciąga odwiedzających przez cały rok, jest bardzo ciepła woda. Wysoka temperatura wody jest możliwa dzięki dogodnemu położeniu w obrębie basenu Morza Śródziemnego oraz dzięki pobliskim Alpom, które stanowią naturalną barierę dla wiatru  i opadów. Dzięki temu żeglarze mogą się tutaj opalać przez cały rok.

Historia i kultura
 

Lazurowe Wybrzeże stało się znane jako region turystyczny pod koniec XVIII i z początkiem XIX wieku. Do tamtego czasu przeważały tutaj wioski rybackie, plantacje oliwek i pachnących kwiatów. To brytyjska arystokracja rozpoczęła modę, która doprowadziła do zalewu Riwiery przez turystów.
Dzisiaj na brzegach Riwiery położone są jedne z najbardziej znanych miast i portów Morza Śródziemnego, takie jak Cannes, Saint Tropez, Monaco, Marsylia czy Nicea, jak również mniej znane miasta Cogolin, Hyeres i Port Pin Rolland, które są znane ze swoich tradycji i ze swoich plaż.

Zdaje się, że Lazurowe Wybrzeże w pewnym sensie padło ofiarą własnej popularności. Nie znaczy to jednak, że nie ma tu już spokojniejszych i bardziej odosobnionych miejsc, gdzie można cieszyć się słonecznym niebem i piaszczystą plażą. Takie miejsca istnieją nadal, ich jedynym minusem jest to, że nie można spotkać tam sławnych aktorów ani członków rodzin królewskich.

Doświadczenie żeglarskie

Najlepszy czas na żeglugę to okres od sierpnia do października. Jest wtedy najmniej wiatrów, w ciągu dnia panuje słoneczna pogoda, a wieczorem podnosi się lekka bryza.

Ponieważ jest to miejsce dla ludzi zamożnych, na Lazurowym Wybrzeżu znajdują się najlepsze porty jachtowe na świecie. Jest tutaj wiele miejsca na zatrzymanie jachtu i wszelkie możliwe rozrywki. Jedyny problem stanowi duża ilość turystów. Dobra znajomość zasad poruszania się jachtem w obrębie mariny jest konieczna, aby uniknąć wypadków, ponieważ na tutejszych wodach jest bardzo dużo łodzi.

 

VeryGoodCôte d'Azur / East
15.00 / 5
Very Good

1 review dla Côte d'Azur / East
Najnowszy przez "Vladimir" na 06 Oct 2018

Mapa dla Côte d'Azur / East

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.