Polishkeyboard_arrow_down
 • English
 • French
 • German
 • Italian
 • Russian
 • Spanish
Adriatyk / Część północna

Adriatyk / Część północna

date_range
Sibenik
Sibenik
87 jachty
€ 1100
Biograd
Biograd
82 jachty
€ 624
Murter
Murter
74 jachty
€ 1000
Pula
Pula
72 jachty
€ 500
Krk / Punat
Krk / Punat
68 jachty
€ 610
Sukosan
Sukosan
49 jachty
€ 450
Zadar
Zadar
46 jachty
€ 700
Mali Losinj
Mali Losinj
24 jachty
€ 760
Izola
Izola
18 jachty
€ 1020
Primosten
Primosten
13 jachty
€ 968
Ugljan / Kukljica
Ugljan / Kukljica
4 jachty
€ 1738
Rimini
Rimini
2 jachty
€ 958
Grado (Venice)
Grado (Venice)
2 jachty
€ 1500

Czarter jachtu w Adriatyk / Część północna - zwiedzanie 13 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Istria jest miejscem o bardzo zróżnicowanym krajobrazie: wąskie doliny i szerokie łańcuchy górskie we wnętrzu lądu i łagodne zachodnie wybrzeże z licznymi zatokami oraz głębokie wody i strome skalne brzegi na wschodzie.

Sea & Coast

Istria to największy półwysep Adriatyku, podzielony miedzy Chorwację, Słowenię i Włochy, przy czym największa część należy do Chorwacji. Istria leży pomiędzy zatoką Triestu i Zatoką Kvarner, w najlepszej części chorwackiej Riwiery, położenie z tradycjami jeżeli chodzi o czartery jachtów.

Krajobraz tego regionu tworzy pasmo górskie, które zajmuje północną i wschodnią część półwyspu, za to części zachodnia i centralna znajdują się na niższych terenach i pokryte są łagodnie opadającymi w stronę morza wzgórzami, co można opisać jako krajobraz typowy dla wybrzeży Morza Adriatyckiego, który ze swoimi licznymi mniejszymi i większymi zatokami jest rajem dla żeglarzy czarterujących jachty.

Prawie jedna trzecia z 3476 metrów kwadratowych półwyspu jest pokryta różnego rodzaju lasami. Również na wybrzeżach rosną sosny i krzewy, gdzieniegdzie dęby ostrolistne i drzewa poziomkowe. Żyją tu również endemiczne gatunki zwierząt, które można spotkać w rezerwatach takich jak Brijuni Park, Učka Park, Zatoka Limska i las Sijana niedaleko miasta Pula.

Mimo że leży dalej na wschód niż większość tego rodzaju resortów wakacyjnych, Istria należy do obszaru Moza śródziemnego i jej klimat również jest śródziemnomorski, co oznacza cieple, suche lata i łagodne, przyjemne zimy. Wyjątkowa ilość słońca (około 2388 godzin w roku) nie oznacza jednak, ze klimat nie ma pewnych cech szczególnych. Występują tutaj wiatry takie jak bora, (zimny wiatr z północnego wschodu), sirocco (gorący wiatr z południa) i mistral (wieje od lądu w stronę morza), które bardzo zmieniają warunki pogodowe.

Historia i kultura

Ten kawałek ziemi był częścią tylu imperiów ile tylko istniało w tej części świata. Pierwszymi, którzy tutaj panowali, byli Rzymianie. To oni nadali mu nazwę Istria i założyli jedno z najważniejszych miast portowych – Pulę. Po upadku Rzymu Istria przeszła w ręce Słowian, następnie Bizantyjczyków, wreszcie została zdobyta przez austriackich Habsburgów, a jej wybrzeże należało do Wenecji. To właśnie Wenecja wpłynęła na wygląd tutejszych miast, co bardzo podoba się czarterującym jachty turystom, którzy odnajdują tutaj zdecydowanie włoską atmosferę.

 Włosi zostali wyparci po II Wojnie Światowej, kiedy Istria zaczęła rozwijać się turystycznie. Ponieważ nie została dotknięta wojnami w Jugosławii, Istria jest dzisiaj jednym z najlepiej rozwiniętych regionów Chorwacji i Słowenii i co roku odwiedza ją wielu czarterujących jachty żeglarzy z Włoch, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Wewnętrzna część półwyspu jest nienaruszona rozwojem cywilizacyjnym, porastają ją bezkresne lasy i pokrywają starożytne ruiny, podczas gdy na wybrzeżach znajdują się wielkie resorty czarteru jachtów, takie jak słoweńska Izola czy Portoroz.

Doświadczenie żeglarskie

Jeżeli chodzi o udogodnienia, wybrzeża Istrii są znane na całym Morzu Śródziemnym z dużej ilości marin i portów, rozłożonych równomiernie i w niewielkich odległościach. W każdej zatoce jest też wiele miejsc do kotwiczenia, nie ma więc konieczności pokonywania łodzią dużych odległości, aby bezpiecznie się zatrzymać.

 

GoodAdriatyk / Część północna
184.49 / 5
Good

18 reviews dla Adriatyk / Część północna
Najnowszy przez "Christian" na 15 Jun 2019
Zalecenia
 • : - 4.07
  "als kroatienkenner seit nunmehr 15 jahren sind mir die teilweise ungerechtfertigten preissteigerunge..."
  Czytaj więcej
 • : - 3.57
  "schön, abwechslungsreich, bei später Ankunft an den Bojen auch billig. Spricht man ein bisschen Kroa..."
  Czytaj więcej

Mapa dla Adriatyk / Część północna

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.