Kuba - Cayo Largo

Kuba - Cayo Largo

date_range
Cienfuegos
Cienfuegos
5 jachty
€ 2055

Czarter jachtu w Kuba - Cayo Largo - zwiedzanie 1 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Jeżeli marzysz o żegludze, nurkowaniu i odpoczynku na ciągnących się w nieskończoność białych plażach, Cayo Largo z pewnością jest miejscem dla Ciebie. Leżąca bardzo blisko lądu stałego Kuby, ta mała piaszczysta wysepka posiada jedną z najlepiej na świecie zachowanych raf koralowych, dzikie krajobrazy i najlepszą pogodę na Karaibach.

Sea & Coast

Ta leżąca u południowych wybrzeży Kuby wyspa o dziwnym kształcie to niewiele więcej niż skrawek piaszczystego brzegu pośrodku Morza Karaibskiego, ale jest ona również jednym z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych przez czarterujących jachty żeglarzy miejsc na Kubie. Dzieje się tak ze względu na jej cudownie czyste błękitne wody, białe piaski oraz zachwycające rafy koralowe.

Cayo Largo, nazwana tak ze względu na swój kształt, jest wyspą powstałą w całości z wapienia, zbudowaną przez miliony lat przez koralowce. Wyspa jest częścią archipelagu Canarreos i należy do okręgu administracyjnego Isla de la Juventud. Powodem jej popularności wśród czarterujących jachty turystów jest nie tylko piękno tutejszych krajobrazów, ale również fakt, że wyspa leży w odległości zaledwie 177 km od Hawany i 135 km od miasta Nueva Gerona.

Jest tutaj 27 kilometrów długich, piaszczystych plaż, z których najważniejsze to Lindamar, Sirena, Los Cocos i Paraíso, wszystkie obmywane spokojną wodą Morza Karaibskiego. Warto wspomnieć że tutejsze dno morskie jest uważane za najlepiej zachowane na świecie, i nawet jeżeli nie jest ono tak spektakularne jak na przykład Wielka Rafa Koralowa, jest równie fascynujące i warte poznania.

Roślinność Cayo Largo nie jest zbyt zróżnicowana, ale czarterujący jachty turyści mogą podziwiać tutaj mangrowie (zwłaszcza w północnej części wyspy) i plantacje palm kokosowych, które są typowe dla tej części świata, jak również zwyczajne sosny i paprocie oraz dzikie kwiaty, takie jak jaśmin. Wśród drzew żyją tysiące kolorowych i głośnych ptaków, takich jak mniejsze i większe papugi, kolibry i kubańskie dzięcioły. Poza tym występuje tu rzadki legwan kubański.

Mimo że jest położona na Morzu Karaibskim, na wyspie panuje łagodny klimat tropikalny, a temperatury przez cały rok są umiarkowane. Dzięki położeniu geograficznemu  i płaskiemu ukształtowaniu terenu, przeważają tu wiatry ze wschodu, które przynoszą chłodne powietrze z nad morza. Średnie roczne temperatury wahają się pomiędzy 25 i 28 stopni C, co zachwyca turystów czarterujących jachty.

Historia i kultura

W literaturze nazwa wyspy po raz pierwszy pojawiła się w XVII wieku, w raportach naczelnego kapitana wyspy. Uważa się, że wyspa została odkryta przez Krzysztofa Kolumba podczas jego drugiej wyprawy w 1494 roku. Pierwszymi mieszkańcami byli prawdopodobnie Indianie amerykańscy, którzy zajmowali wyspę w wieku XIV i XV. Jednak najciekawszym dla czarterujących jachty żeglarzy okresem historii wyspy są czasy, kiedy zagnieździli się na niej piraci.

Najbardziej znanym nazwiskiem z tamtego czasu jest John Hawkins oraz Francis Drake, Francuzi Jean Laffite i Latrobe, którzy mieli tutaj swoją bazę jeszcze w 1819 roku. Istnieją też legendy o zakopanym skarbie Henry'ego Morgana, który wylądował na Cayo largo zanim splądrował miasto Puerto Principe.

Doświadczenie żeglarskie

Żegluga w stronę wyspy Cayo Largo to prawdziwa gratka dla czarterujących jachty żeglarzy. Błękitne wody, świeży, biały piasek i wiecznie pogodne niebo tworzą scenerię idealną na wakacje z dala od utartych szlaków turystycznych. Znajduje się tutaj międzynarodowa marina, której wyposażenie jest na najwyższym światowym poziomie, a oprócz tego około 30 centrów nurkowania.

Większość wiatrów wieje z kierunku wschodniego, ich siła nigdy nie jest jednak na tyle duża, aby spowodować wysokie fale. Region ten jest znany ze spokojnych, przejrzystych wód. Najlepsza droga, aby dotrzeć na Cayo Largo prowadzi przez miasto Cienfuegos na lądzie stałym Kuby.
 

Mapa dla Kuba - Cayo Largo

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.