Atlantyk (Europa Zachodnia)

Atlantyk (Europa Zachodnia)

date_range

Zobacz 4 miejsc żeglarskich - wypożyczalnia łodzi Atlantyk (Europa Zachodnia)

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Algarve - Costa de la Luz
Algarve - Costa de la Luz
17 jachty
€ 1112
Galicja / hiszpański Atlantic Coast
Galicja / hiszpański Atlantic Coast
12 jachty
€ 970
Azory
Azory
7 jachty
€ 2200
Zachodniej Szkocji
Zachodniej Szkocji
4 jachty
€ 2700

Nawet Wielka Brytania ma kilka miejsc, które nadają się dla miłośników czarteru jachtów. Najbardziej lubianym miejscem, i to zarówno przez miejscowych, jak i przez obcokrajowców, jest cieśnina Solent, wąski kanał w południowej części wyspy, który oddziela wyspę Wight od lądu stałego Wielkiej Brytanii.

Sea & Coast
 
Wąski pas wody, który oddziela Isle of Wight od południowego brzegu brytyjskiego lądu stałego jest pierwszorzędnym regionem żeglarskim Wysp Brytyjskich, znany jako świetne miejsce do czarteru jachtów i innych rozrywek na wodzie. Ponad to jest ważną drogą morską dla statków handlowych. Piękno tutejszego krajobrazu i ochrona, jaką zapewnia od otwartego morza sprawiają, że jest to miejsce idealne dla miłośników czarteru jachtów.
 
Na dowód piękna i wyjątkowych cech regionu większą część wybrzeża Solentu stanowią chronione ujścia rzek oraz znajdujące się na wybrzeżu biotopy, które tworzą ten niezwykły obszar sportów wodnych. W regionie znajduje się ponad to Park Narodowy New Forest oraz oddzielny obszar Isle of Wight, który odznacza się wyjątkowym pięknem krajobrazów. Nie trudno chyba zapamiętać tą nazwę, nie sądzicie?
 
Ziemia tego regionu to głownie mokradła, watty, piaskowe podłoża przybrzeżne i obszary podmokle. Cala cieśnina jest popularnym regionem żeglarskim, w którym Brytyjczycy mogą spędzać czas na pokładach swoich jachtów w granicach własnego kraju. Powodem, dla którego region jest tak popularny, jest niezwykle piękno tutejszych krajobrazów oraz tradycje żeglarskie tych okolic. Takie gatunki zwierząt jak foka pospolita, foka szara, mewa śmieszka, myszołów, czapla nadobna czy dzięcioł to tylko część fauny która zamieszkuje ten naturalny raj, wszystkie znajdują się oczywiście pod ochroną.
 
Jak już wspominaliśmy, cały ten region znajduje się pod ochroną mimo że ma on wielu mieszkańców. Dotyczy to zarówno fauny, jak i flory. Warto poświęcić trochę czasu na powolna żeglugę wzdłuż wybrzeża i podziwianie roślinności bagiennej, krzewów saliny, sosny karłowate i rozlegle obszary nadbrzeżne, które przez cały rok prezentują się w jasnozielonym kolorze.
 
Jeśli chodzi o pogodę, jest rzeczą ogólnie wiadomą, że większość odwiedzających te strony żeglarzy i czarterujących jachty turystów wybiera się tu ze względu na wspaniałą, słoneczną pogodę, dzięki której region ten wyróżnia się w Wielkiej Brytanii. Jednak w okresie zimowym mgła i chmury sprawiają, że zapał żeglarski odwiedzających te strony gości słabnie. Dlatego tez sezon żeglarski trwa od kwietnia do września.
 
Historia i kultura
 
Chociaż Solent jest dziś znany głównie jako region czarteru jachtów i turystyki, znajduje się tu wiele ruin starożytnych budowli, które są świadectwem obecności człowieka już w czasach bardzo odległych. Ponadto w górnej części znajdują się ruiny z czasów starożytnego Rzymu i z czasów saksońskich, które pokazują, w jaki sposób osadnicy przemieszczali się wraz ze stopniowym podniesieniem poziomu morza. Ponieważ w czasach średniowiecznych Solent był ważnym strategicznie korytarzem do żeglugi, cały region był silnie obwarowany, głównie w czasach panowania Henryka VIII.
 
Twierdze te można dzisiaj zwiedzać i stanowią one prawdziwe atrakcje turystyczne dla grup czarterujących jachty turystów, które przybywają tu każdego roku. Istnieje kilka portów, w których znajdują schronienie brytyjscy i zagraniczni żeglarze. Najważniejsze i najczęściej odwiedzane portu to Hamble, Gosport oraz Portsmouth, w zasadzie wszystkie one są portami należącymi do regionu Solentu. Napotkacie tutaj mariny oraz typową infrastrukturę żeglarską, a także typowe brytyjskie miasteczka, które są świadectwem „Anglii wczorajszego dnia”.
 
Doświadczenie żeglarskie
 
Chociaż Solent jest regionem naprawdę pięknym i wyjątkowym, żegluga na jego wodach może Stanowic nie lada problem nie tylko dal początkujących, ale i dla doświadczonych skiperów. Powodem są nieregularne pływy morskie regionu. Najlepszym sposobem radzenia sobie z żeglugą na tutejszych wodach jest kontakt i otrzymanie informacji w porcie jachtowym lub od straży przybrzeżnej jeszcze przed rozpoczęciem rejsu. Od nich otrzymacie informacje, w których miejscach zegluga jest wzbroniona i gdzie należy liczyć się z niebezpieczeństwem.
 
Warto pamiętać, że Solent jest rajem czarteru jachtów i w ciągu całego roku organizuje się tu imprezy żeglarskie i nie tylko. Jest tutaj dosyć dużo klubów sportów wodnych i klubów żeglarskich, w których otrzymacie bardziej dokładne informacje na temat organizowanych w regionie imprez. A więc jedyne, co musicie teraz jeszcze zrobić, to odważyć się i wypłynąć na otwarte wody Atlantyku.
 

Mapa dla Atlantyk (Europa Zachodnia)

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.