Brazylia / Costa Verde

Brazylia / Costa Verde

date_range
Angra dos Reis
Angra dos Reis
5 jachty
€ 1812

Czarter jachtu w Brazylia / Costa Verde - zwiedzanie 1 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Dzika i niepoznana, odległa i pozbawiona wygód cywilizacji brazylijska Costa Verde jest jednym z najpiękniejszych regionów nadmorskich Brazylii. Są tutaj ogromne połacie lasów jak również wiele plaż i odosobnionych zatok. Wspaniałe miejsce dla każdego podróżnika kochającego przyrodę i ceniącego swoją prywatność.

Sea & Coast

Nieoficjalnie nazywana Brazylijską Riwierą, Costa Verde (Zielone Wybrzeże) jest przez miejscowych nazywana Angra dos Reis – od największego miasta w tym regionie. 175 mil wybrzeza Costa Verde leży pomiedzy Rio de Janeiro i Sao Paulo. Tutejszy krajobraz tworzą głównie dzikie tropikalne lasy, które są uważane za ostatni skrawek prawdziwej puszczy atlantyckiej, prawdziwy raj jeżeli chodzi o czarter jachtów dzięki wielu rozległym zatokom, piaszczystym plażom złocistego koloru i uroczym wioskom rybackim.
 
Jest tutaj wiele mniejszych i większych wysp, które leżą bardzo blisko brzegu i stanowią świetną rozrywkę dla żeglarzy jachtów czarterowych. Mimo bliskości wielkich miast, takich jak Rio de Janeiro, region ten jest w dużym stopniu odosobniony i nie zmieniony działalnością człowieka. Krajobraz składa się głównie z gęstych lasów tropikalnych, które czasami sięgają do samego morza, tworząc niewiarygodne krajobrazy.

Ponieważ jest to jeden z ostatnich skrawków prawdziwej puszczy atlantyckiej, większa część roślinności znajduje się pod ochroną. W połowie drogi pomiędzy Sao Paulo i Rio de Janeiro leży Park Narodowy Serra da Bocaina, 25 tysięcy akrów chronionej puszczy amazońskiej, szczycący się fauną i florą, jakiej nie zobaczycie nigdzie indziej, np. ptak macuco, tapiry, jaguary i egzotyczne papugi. Jeżeli macie czas, wybierzcie się wraz z załogą jachtu do pięknych wodospadów Iguazu.

Ponieważ jest to region tropikalny, nie istnieją tu znane nam pory roku i najlepszym okresem na podróż i czarter jachtów jest czas od września do grudnia, który odpowiada wiośnie. W tym okresie roku panują tu dogodne temperatury, a deszcze są rzadkością. W lecie (od grudnia do marca) temperatura często osiąga 40 stopni C i padają częste deszcze tropikalne.


Historia i kultura

Costa Verde jest miejscem odległym i niezmienionym, a w związku z tym wielką atrakcją turystyczną dla wszystkich tych, którym zależy na spokoju i bliskim kontakcie z naturą. Region ten został odkryty przez podróżnika Andresa Gonçalves w roku 1502, mniej więcej w tym samym czasie powstało też pierwsze nadmorskie miasto.
 
Większość turystów czarterujących jachty zatrzymuje się w Angra dos Reis, które jest największym miastem, ale coraz więcej małych, położonych w odosobnionych zatokach miasteczek rybackich zaczyna specjalizować się w turystyce niekomercyjnej. Oznacza to, że zatrzymać się można praktycznie wszędzie z wyjątkiem Ihla Grande, która jest rezerwatem przyrody i możliwości budowy nowych obiektów są tutaj ograniczane przez rząd.

W większych miastach można podziwiać architekturę kolonialną, wiele kilkusetletnich kościołów i budynków rządowych z czasów, kiedy wpływy europejskie były tu znacznie większe niż dzisiaj. Jest to tez doskonałe miejsce, aby spróbować tutejszej pysznej kuchni.

Wody wzdłuż tutejszych brzegów dają możliwość uprawiania wielu sportów wodnych, takich jak żegluga i nurkowanie. Jest tu wiele raf koralowych i wraków zatopionych statków, które można odkrywać nurkując, a wiatry tworzą fale idealne dla surferów i kitesurferów.

Doświadczenie żeglarskie

Jak we wszystkich regionach tropikalnych i subtropikalnych, sezonowe różnice pogodowe są sprawą niezwykle ważną, od nich bowiem może zależeć, czy wakacje na jachcie czarterowym będą udane. Okresem czasu, kiedy panują najdogodniejsze temperatury są miesiące od września do listopada, w tym czasie nie ma tez zbyt dużych opadów a wiatry wieją w dzień od strony lądu, za to nocą od strony morza.
 

Mapa dla Brazylia / Costa Verde

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.