Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

date_range
Tenerife / Las Galletas
Tenerife / Las Galletas
34 jachty
€ 1174
Tenerife / Puerto Deportivo Radazul
Tenerife / Puerto Deportivo Radazul
31 jachty
€ 1015
Gran Canaria / Pasito Blanco
Gran Canaria / Pasito Blanco
16 jachty
€ 1466
Lanzarote / Arrecife
Lanzarote / Arrecife
11 jachty
€ 2545
Gran Canaria / Las Palmas de Gran Canaria
Gran Canaria / Las Palmas de Gran Canaria
7 jachty
€ 675
Tenerife / Santa Cruz de Tenerife
Tenerife / Santa Cruz de Tenerife
3 jachty
€ 1850
Tenerife / San Miguel
Tenerife / San Miguel
1 Jacht
€ 2230
Madeira / Funchal
Madeira / Funchal
1 Jacht
€ 2005
Gran Canaria / Puerto de Mogan
Gran Canaria / Puerto de Mogan
1 Jacht
€ 2775

Czarter jachtu w Wyspy Kanaryjskie - zwiedzanie 9 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Każdego turystę zachwyca na Lanzarote kontrast miedzy bajkowymi zatokami i czarnymi górami, które powstały z lawy wulkanicznej.

Informacje ogólne

Lanzarote, wulkaniczna wyspa Oceanu Atlantyckiego, położona najbardziej na wschód ze wszystkich wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich, jest rajem dla żeglarzy jachtów czarterowych i dla turystów. Jest to czwarta co do wielkości wyspa archipelagu. Jej nazwa pochodzi od imienia genueńskiego żeglarza Lancelotto Malocello , chociaż przez miejscowych była nazywana Titerro gatra, co zapewne oznacza „czerwone góry”.

Lanzarote znajduje się w odległości 11 km od Fuerteventura i tylko 1 km od Graciosa, co sprawia, że jest łatwo dostępna dla żeglarzy czarterujących jachty. Jest to wyspa o podłużnym kształcie, której linia brzegowa ma 215 km długości, z czego 10 km to piaszczyste plaże, a reszta to skaliste wybrzeża. Mimo ze jest tutaj wiele wulkanów, jest to najmniej górzysta wyspa kanaryjska (najwyższy punkt n.p.m. to 670 metrów). Przypomina nieco krajobraz księżycowy o ogromnych kraterach i masywach wulkanicznych, z wieloma kraterami, które są chętnie odwiedzane przez turystów.

Fauna i flora nie są zbyt wybujałe, ponieważ brakuje wody. Można tu spotkać porosty, paprocie i dzikie drzewa oliwkowe. Bardzo ciekawe są winnice La Geria, gdzie winorośle uprawiane są specjalnymi metodami, które mają zapobiegać suszy.

Mimo swojej bliskości do równika, klimat Lanzarote nie jest zbyt gorący. Dzieje się tak dzięki północno-wschodnim pasatom i chłodnemu Prądowi Kanaryjskiemu. Deszcze są bardzo rzadkie, przez co klimat staje się niemal pustynny. Pora deszczowa trwa od grudnia do lutego, ale turyści czarterujący jachty, którzy przypływają tu regularnie, zauważają różnicę między północną a południową częścią wyspy.

Historia i kultura

Mimo trudnego klimatu to właśnie Lanzarote została zamieszkana jako pierwsza, ponieważ znajduje sie najbliżej lądu. Fenicjanie osiedlili się tutaj około roku 1100 p.n.e., później na krotko przybyli tu Grecy, następnie Rzymianie. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego przez pewien czas wyspa była niezamieszkana i po krótkim okresie kolonizacji arabskiej została zajęta przez Hiszpanię.

Erupcje wulkaniczne w latach 1730-1736 zmieniły krajobraz wyspy, pokrywając jej powierzchnię lawą. Dzisiaj efekty erupcji można obserwować w parku narodowym Timanfaya.  Miejsca warte zwiedzenia to Jameos del Agua, Cueva de los Verdes (Zielona Jaskinia), Mirador del Rio, Jardin de Cactus (Ogród Kaktusowy), oraz muzeum wielorybów i delfinów. Miejscowi mieszkańcy są dla turystów mili i gościnni.

Doświadczenie żeglarskie

Twarde skały, które tworzą linie brzegową Lanzarote sprawiają, ze nie ma tu zbyt wielu zatok do zarzucania kotwicy. Jest jednak kilka marin jachtów czarterowych, gdzie można się bezpiecznie zatrzymać.

Turyści czarterujący jacht powinni również zwrócić uwagę na wiejące tu sezonowe wiatry. Północne wybrzeża są bardziej narażone na ich działanie, niż część południowa, którą chronią wulkany leżące wewnątrz wyspy. Prąd Kanaryjski to wiatr wiejący na Lanzarote od północy, który kontynuuje w stronę równika, dokąd przynosi chłodniejsze wody. Powoduje to ogólne ochłodzenie klimatu na Wyspach Kanaryjskich, przez co nazywane są „wyspami wiecznej wiosny”.
 

VeryGoodWyspy Kanaryjskie
884.59 / 5
Very Good

88 reviews dla Wyspy Kanaryjskie
Najnowszy przez "Juan Jacinto" na 07 Aug 2020
Zalecenia
  • : - 4.97
    "Initial view of Tenerife from airport to marina is poor, then the sailing starts and there are many stunning views"
  • : - 4.70
    "Für jeden Anspruch ist etwas dabei, das Segelrevier ist sehr anspruchsvoll bietet aber auch für Anfänger einige Möglichkeiten."

Mapa dla Wyspy Kanaryjskie

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.