Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

date_range
Tenerife / Las Galletas
Tenerife / Las Galletas
37 jachty
€ 1320
Tenerife / Puerto Deportivo Radazul
Tenerife / Puerto Deportivo Radazul
24 jachty
€ 1565
Gran Canaria / Las Palmas de Gran Canaria
Gran Canaria / Las Palmas de Gran Canaria
22 jachty
€ 1705
Gran Canaria / Pasito Blanco
Gran Canaria / Pasito Blanco
13 jachty
€ 2398
Lanzarote / Arrecife
Lanzarote / Arrecife
13 jachty
€ 2398
Tenerife / San Miguel
Tenerife / San Miguel
8 jachty
€ 2036
Tenerife / Santa Cruz de Tenerife
Tenerife / Santa Cruz de Tenerife
5 jachty
€ 1320
Madeira / Funchal
Madeira / Funchal
2 jachty
€ 1995
Gran Canaria / Puerto de Mogan
Gran Canaria / Puerto de Mogan
1 Jacht
€ 2775
La Gomera / San Sebastiàn
La Gomera / San Sebastiàn
1 Jacht
€ 1865

Czarter jachtu w Wyspy Kanaryjskie - zwiedzanie 10 portów

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Każdego turystę zachwyca na Lanzarote kontrast miedzy bajkowymi zatokami i czarnymi górami, które powstały z lawy wulkanicznej.

Informacje ogólne

Lanzarote, wulkaniczna wyspa Oceanu Atlantyckiego, położona najbardziej na wschód ze wszystkich wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich, jest rajem dla żeglarzy jachtów czarterowych i dla turystów. Jest to czwarta co do wielkości wyspa archipelagu. Jej nazwa pochodzi od imienia genueńskiego żeglarza Lancelotto Malocello , chociaż przez miejscowych była nazywana Titerro gatra, co zapewne oznacza „czerwone góry”.

Lanzarote znajduje się w odległości 11 km od Fuerteventura i tylko 1 km od Graciosa, co sprawia, że jest łatwo dostępna dla żeglarzy czarterujących jachty. Jest to wyspa o podłużnym kształcie, której linia brzegowa ma 215 km długości, z czego 10 km to piaszczyste plaże, a reszta to skaliste wybrzeża. Mimo ze jest tutaj wiele wulkanów, jest to najmniej górzysta wyspa kanaryjska (najwyższy punkt n.p.m. to 670 metrów). Przypomina nieco krajobraz księżycowy o ogromnych kraterach i masywach wulkanicznych, z wieloma kraterami, które są chętnie odwiedzane przez turystów.

Fauna i flora nie są zbyt wybujałe, ponieważ brakuje wody. Można tu spotkać porosty, paprocie i dzikie drzewa oliwkowe. Bardzo ciekawe są winnice La Geria, gdzie winorośle uprawiane są specjalnymi metodami, które mają zapobiegać suszy.

Mimo swojej bliskości do równika, klimat Lanzarote nie jest zbyt gorący. Dzieje się tak dzięki północno-wschodnim pasatom i chłodnemu Prądowi Kanaryjskiemu. Deszcze są bardzo rzadkie, przez co klimat staje się niemal pustynny. Pora deszczowa trwa od grudnia do lutego, ale turyści czarterujący jachty, którzy przypływają tu regularnie, zauważają różnicę między północną a południową częścią wyspy.

Historia i kultura

Mimo trudnego klimatu to właśnie Lanzarote została zamieszkana jako pierwsza, ponieważ znajduje sie najbliżej lądu. Fenicjanie osiedlili się tutaj około roku 1100 p.n.e., później na krotko przybyli tu Grecy, następnie Rzymianie. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego przez pewien czas wyspa była niezamieszkana i po krótkim okresie kolonizacji arabskiej została zajęta przez Hiszpanię.

Erupcje wulkaniczne w latach 1730-1736 zmieniły krajobraz wyspy, pokrywając jej powierzchnię lawą. Dzisiaj efekty erupcji można obserwować w parku narodowym Timanfaya.  Miejsca warte zwiedzenia to Jameos del Agua, Cueva de los Verdes (Zielona Jaskinia), Mirador del Rio, Jardin de Cactus (Ogród Kaktusowy), oraz muzeum wielorybów i delfinów. Miejscowi mieszkańcy są dla turystów mili i gościnni.

Doświadczenie żeglarskie

Twarde skały, które tworzą linie brzegową Lanzarote sprawiają, ze nie ma tu zbyt wielu zatok do zarzucania kotwicy. Jest jednak kilka marin jachtów czarterowych, gdzie można się bezpiecznie zatrzymać.

Turyści czarterujący jacht powinni również zwrócić uwagę na wiejące tu sezonowe wiatry. Północne wybrzeża są bardziej narażone na ich działanie, niż część południowa, którą chronią wulkany leżące wewnątrz wyspy. Prąd Kanaryjski to wiatr wiejący na Lanzarote od północy, który kontynuuje w stronę równika, dokąd przynosi chłodniejsze wody. Powoduje to ogólne ochłodzenie klimatu na Wyspach Kanaryjskich, przez co nazywane są „wyspami wiecznej wiosny”.
 

VeryGoodWyspy Kanaryjskie
1004.57 / 5
Very Good

100 reviews dla Wyspy Kanaryjskie
Najnowszy przez "Florian" na 29 Jun 2019
Zalecenia
  • : - 4.58
    "Zum ersten mal hat mich in Vuelta ein netter Mann der Polizei (oder Hafenschutz?) freundlich begrüßt..."
    Czytaj więcej
  • : - 4.70
    "Für jeden Anspruch ist etwas dabei, das Segelrevier ist sehr anspruchsvoll bietet aber auch für Anfänger einige Möglichkeiten."

Mapa dla Wyspy Kanaryjskie

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.