Zjednoczone Królestwo

Zjednoczone Królestwo

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Zjednoczone Królestwo

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Zjednoczone Królestwo UK UK
Largs
Largs
4 jachty
€ 2700

Jako kraj położony na wyspie Wielka Brytania ma bogatą historię żeglugi morskiej, dzięki której Brytyjczycy przez stulecia utrzymywali bliskie stosunki z krajami Europy kontynentalnej. Brytyjczycy to urodzeni żeglarze, a wzdłuż okolonych plażami brzegów Wysp Brytyjskich znajduje się wiele regionów, które świetnie nadają się do żeglugi. Szczególnie na południu kraju w regionie Solent znajduje się wiele obszarów wręcz stworzonych do czarteru jachtów, które stanowią cel podróży turystów z kraju i zagranicy.

Informacje ogólne


Kraj ten zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem liczby właścicieli jachtów, a więc jest to prawdziwy raj dla żeglarzy. Wyspy otacza ponad czternaście tysięcy kilometrów wybrzeża na które składają się rozległe plaże, eleganckie porty jachtowe, kosmopolityczne ośrodki miejskie oraz niezliczona ilość małych zatok i przybrzeżnych wysepek. Można tu uprawiać sporty wodne, nie brakuje odosobnionych miejsc gdzie można kąpać się w morzu, można także poznawać bogatą historie brytyjskiego żeglarstwa. Można również wybrać się jachtem do sąsiednich mniejszych wysp, takich jak wyspa Wight, wyspy Scilly, Orkady czy Szetlandy. 


Jak już wspominaliśmy ulubionym regionem żeglarskim jest położony na południu kraju Solent oraz wyspa Wight która znajduje się w południowozachodniej części wysp, a także hrabstwo Devon, Anglia Wschodnia, Kornwalia oraz zachodnie wybrzeże Szkocji. Malownicze wioski, zabytkowe miasteczka oraz luksusowe kwatery turystyczne wzdłuż wybrzeża co roku przyciągają do Wielkiej Brytanii licznych turystów, którzy czarterują tutaj jachty.


Krajobraz regionu dominują łagodnie opadające stoki wzgórz oraz szerokie równiny, przy czym najwyższy punkt nad poziomem morza, który znajduje się w Szkocji, to 1343 metrów. W Wielkiej Brytanii nigdy nie jest się dalej niż 50 mil od morza, dlatego największe ośrodki miejskie to także miasta portowe – co stanowi dobrą wiadomość dla wszystkich skiperów jachtów czarterowych, którzy poszukują odpowiedniego miejsca na postój.


Właściwie jedyną złą wiadomość dla załogi jachtu stanowic może znana ze swojej zmienności brytyjska pogoda, a dzieje się tak ze względu działanie Atlantyku i Golfsztromu na łagodny i umiarkowany klimat wysp, co powoduje na wybrzeżach silne opady deszczu. Najprzyjemniejszym okresem na żeglugę jest okres letni, który trwa od maja do października, kiedy przeważają wiatry zachodnie (zimą wiatry wieją w kierunku wschodnim i północnym). Początkujący żeglarze powinni brać pod uwagę silne pływy morskie brytyjskiego wybrzeża, które występują z takim samym nasileniem przez cały rok.


Prawo i porządek publiczny


Ponieważ Wielka Brytania jest państwem członkowskim Unii Europejskiej, panują tutaj te same zasady dotyczące wjazdu do kraju, co w pozostałych krajach członkowskich. Załogi z innych krajów Unii Europejskiej muszą skontaktować się z urzędem celnym w przypadku przewożenia na pokładzie towarow podlegających ocleniu lub członków załogi z krajów nie należących do Unii Europejskiej. Czarterujący jachty turyści powinni również pamiętać, że Wielka Brytania nie należy do strefy Schengen.

Goście z krajów Unii Europejskiej nie potrzebują wizy na pobyt nie przekraczający sześciu miesięcy, muszą jednak udokumentować posiadanie środków finansowych wystarczających na cały pobyt. Goście z krajów, które obowiązuje wiza obowiązani są złożyć podanie o wizę w jednym z konsulatów lub ambasad brytyjskich w swoim kraju. Urząd emigracyjny może jednak nie zezwolić na wjazd do kraju mimo posiadania ważnej wizy.


Jeśli chodzi o obowiązek cła, należy zgłosić te produkty, które wymagają oclenia również w wielu innych krajach: mięso (lub inne produkty pochodzenia zwierzęcego), ziemniaki, niektóre odmiany owoców i warzyw, a także przedmioty będące produktem zagrożonych gatunków (futra, kość słoniowa, skory gadów). Tego rodzaju przedmioty zostaną prawdopodobnie zarekwirowane przez urząd celny przy wjeździe do kraju. Skiperzy powinni również wiedzieć, że radia pokładowe, które nie są zarejestrowane w Wielkiej Brytanii nie mogą być stosowane podczas żeglugi na tutejszych wodach. 

Mapa dla Zjednoczone Królestwo

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.