Tropea

Tropea

date_range

No reviews yet

Miasto założone przez Herkulesa musi leżeć w miejscu bardzo pięknym, ponieważ tak wielki bohater nie osiedliłby się byle gdzie. Tropea nie jest może jeszcze największym ośrodkiem turystyki, ale powoli się nim staje. Miejsce o tak pięknych, piaszczystych plażach i idealnie błękitnych wodach nie może na długo pozostać sekretem, warto więc pospieszyć się, aby je poznać, zanim stanie się skupiskiem turystów.

Informacje ogólne

To starożytne miasteczko zostało zbudowane na klifie i z jego wysokości spogląda na lazurowe wody morza. Reszta wybrzeża to piaszczyste plaże, na których można opalać się przez cały dzien. To bajeczne miejsce istnieje naprawdę i leży na wybrzeżu Kalabrii w południowych Włoszech. Nazywa się Tropea i jest najczęściej odwiedzanym przez turystów ośrodkiem czarteru jachtów w Kalabrii.

Podróż i dojazd

Chociaż jest jednym z najpiękniejszych kawałków wybrzeża we Włoszech, Tropea jest trudno dostępna, co być może stanowi o jej uroku. Najbliższym lotniskiem jest Lamezia Terme, które lezy w odległości 55 km wzdłuż wybrzeża i do którego prowadzi droga A3.
A3 jest również drogą dojazdu samochodem, następnie należy zjechać z niej na drogę SS522, która prowadzi wprost do Tropei, podczas gdy autostrada ciągnie się dalej na południe do Reggio di Calabria.

Przed i po żegludze

Najpiękniejszą częścią Tropei jest zatoka St. Euphemia, ale również w miasteczku znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak Santa Maria dell’Isola, zbudowana na skalistym cyplu, który z trzech stron otacza morze. Można tu też podziwiać 50 pałaców dawnej arystokracji oraz 17 kościołów. Mówi się, że miasto zostało założone przez Herkulesa.

W zabytkowym centrum miasta jest wiele straganów, sklepów z lokalnymi wyrobami rękodzielniczymi, oraz wiele miejsc gdzie w spokojnej, miłej atmosferze można zjeść obiad. Warto poznać sześć balkonów widokowych, z których można podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Kuchnia Kalabrii jest znana ze swej prostoty i smaku. Często używanymi we wszystkich przepisach składnikami są czosnek, ostra papryka, warzywa, grzyby oraz słynna cebula tropeańska, rodzaj czerwonej cebuli, która rośnie tylko tutaj. Warto spróbować kalabryjskiej pasty, capicollo, soppressate, nie mówiąc o dużym wyborze kiełbasek i salami. Słynne białe i czerwone wina regionu to Melissa, Ciro, Savuto, Lamezia oraz Brattiro.

Nocą to ciche i malownicze miasteczko zmienia się w ekscytujący port, gdzie można znaleźć kluby z głośną muzyką taneczną, a także ciche bary, gdzie możecie wybrać się na drinka i porozmawiać przy dźwiękach fortepianu.

Wydarzenia i imprezy

Ci, którzy decydują się na przyjazd do Tropei i na czarter jachtów, robią to ze względu na tutejsze morze i plaże. Pod tym względem Tropea spełnia wszystkie oczekiwania, ponieważ jest jednym z najlepszych takich miejsc na południowym wybrzeżu Włoch. Można tutaj też robić wiele innych rzeczy: w odległości 8 km od miasta znajduje się Aqua Park w Zambrone, gdzie można wybrać się całą rodziną. Można tez wybrać się na wycieczkę na Wyspy Liparyjskie. Statki na wyspy wypływają z mariny w Tropei codziennie i wykonują różne rejsy, a przy odrobinie szczęścia można tam oglądać dymiący szczyt wulkanu Stromboli.

Mapa dla Tropea

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.