Sicily / Trapani

Sicily / Trapani

date_range
Lagoon 380 S2
€ 2810
Lagoon 380 S2 Per Caso

Sicily / Trapani

Jacht żaglowyBez skipera2008
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 11,55 mDługość
Lagoon 42
€ 4050
Lagoon 42 Alchemy

Sicily / Trapani

Jacht żaglowyBez skipera2019
4Kabiny 8 + 4Koje 5Toalety 12,8 mDługość
Bavaria C45
€ 2390
Bavaria C45 Red Horizon

Sicily / Trapani

Jacht żaglowyBez skipera2019
4Kabiny 8 + 2Koje 3Toalety 14,27 mDługość
Oceanis 41.1
€ 2482
Oceanis 41.1 Xeni

Sicily / Trapani

Jacht żaglowyBez skipera2020
3Kabiny 6Koje 1Toalety 12,43 mDługość
Sun Odyssey 449
€ 2950
Sun Odyssey 449 Anni

Sicily / Trapani

Jacht żaglowyBez skipera2017
4Kabiny 8 + 1Koje 2Toalety 13,76 mDługość
Sun Odyssey 349
€ 1717
Sun Odyssey 349 Helios

Sicily / Trapani

Jacht żaglowyBez skipera2015
3Kabiny 6Koje 1Toalety 10,34 mDługość
Oceanis 35.1
€ 1915
Oceanis 35.1 Arete

Sicily / Trapani

Jacht żaglowyBez skipera2020
3Kabiny 6 + 1Koje 1Toalety 10,45 mDługość
Oceanis 45
€ 3090
Oceanis 45 Eika

Sicily / Trapani

Jacht żaglowyBez skipera2016
4Kabiny 8Koje 2Toalety 13,85 mDługość
Sun Odyssey 519
€ 3740
Sun Odyssey 519 Mystral

Sicily / Trapani

Jacht żaglowyBez skipera2016
5Kabiny 10Koje 3Toalety 15,38 mDługość

No reviews yet

Port Trapani stanowi główne połączenie z Maltą oraz z Wyspami Egadzkimi, a także ważny ośrodek gospodarczy, który od czasów starożytnych jest jednym z najważniejszych miast na Sycylii. Słynące ze swojej kuchni oraz z e swoich tradycji Trapani cieszy się dużym zainteresowaniem turystów odkąd linie Ryanair oferują międzynarodowe połączenia lotnicze do miasta.

Informacje ogólne

Szukając Trapani na mapie spójrzcie na czubek włoskiego buta, na Sycylię. Trapani leży na samym krańcu Sycylii, w miejscu wysuniętym najdalej na zachód, niedaleko miasta Marsala.

Dawniej osada rybacka, dzisiejsze Trapani jest ważnym odrodkiem miejskim, stolicą prowincji, dużym portem oraz połączeniem z Wyspami Egadzkimi. Trapani to także doskonały port wyjściowy aby poznawać wybrzeża Sycylii.

Podróż i dojazd

Szukając połączenia lotniczego do Trapani warto poszukać lotów do małego lotniska tego miasta, na którym lądują samoloty z Rzymu, Bolonii, Mediolanu oraz z i do wyspy Pantelleria. Można również lecieć samolotem na Maltę i płynąć stamtąd do Trapani promem.

Większość dróg samochodowych prowadzi przez Palermo, które jest największym i najważniejszym miastem na Sycylii. W Palermo znajdziecie liczne połączenia autobusowe i kolejowe, niektóre prowadzą również dalej do Marsali. Jadąc samochodem należy udać się na południe autostradą A29 z Palermo, a następnie drogami SS115 i SS21 wzdłuż wybrzeża.

Przed i po żegludze

Chociaż miasto szczyci sie długą, sięgającą czasów fenickich historią, niewiele śladów tej historii pozostało do dzisiaj. W dzisiejszym Trapani jest więcej zabytków z okresu średniowiecza niż zabytków z okresu starożytności, ponadto duża część tych zabytków została zniszczona na skutek bombardowań w czasie Drugiej Wojny Światowej. Warto zobaczyć liczne kościoły i katedry miasta, między innymi kościół Chiesa del Purgatorio, Santuario dell’Annunziata, Museo Regionale Agostino Pepoli, Palazzo Della Giudecca oraz budynki na ulicy Corso Vittorio Emanuele.

Liczne restauracje Trapani zapraszają zgłodniałych turystów do spróbowania tutejszej kuchni, której najważniejszym składnikiem są ryby i owoce morza. Inne lokalne specjalności, których warto spróbować to cous cous trapanese, sarde a beccafico po trapańsku oraz pesto alla trapanese. Oczywiście są też lokale, które podają zwykłą pizzę i inne typowe dania tradycyjnej kuchni włoskiej, warto jednak poznać przepisy kuchni sycylijskiej.

Nie można też zapominać o zakupach: w końcu jesteśmy we Włoszech, gdzie naprawdę nie jest trudno wydawać pieniądze. Są tu butiki z ubraniami, sklepy jubilerskie oraz sklepy z antykami, które oferują kuszące towary, oprócz tego warto zwrócić uwagę na wyroby rękodzielnicze i pamiątki.

Włosi, a szczególnie Sycylijczycy, są uważani za naród, który wie, jak korzystać z życia. W mieście są liczne bary, puby, restauracje i kluby otwarte do pozna w nocy i które sprawiają, że Trapani jest popularnym celem wakacyjnych podróży i lubianym ośrodkiem czarteru jachtów. Dobra muzyka, dobre jedzenie i miła, chociaż czasem dosyć głośna atmosfera z pewnością wywabią was po zmroku z hotelu i sprawią, że co noc będziecie dobrze się bawić.

Wydarzenia i imprezy

Jak w większości miast włoskich, również święta i uroczystości w Trapani mają często charakter religijny, jak wielkanocna Processione dei Misteri oraz święto Sant’Alberto lub Matki Boskiej z Trapani. Odbywają się tu również imprezy kulturalne, takie jak letnie występy operowe.

 

Mapa dla Sicily / Trapani

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.