Sicily / Palermo

Sicily / Palermo

date_range

Bali 4.8
€ 8117
Bali 4.8

Sicily / Palermo

Jacht żaglowyBez skipera2021
8Kabiny 8 + 2Koje 7Toalety 14,28 mDługość
Bali 5.4
€ 18651
Bali 5.4

Sicily / Palermo

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2020
8Kabiny 11Koje 8Toalety 16,2 mDługość
Ocean Star 51.2
€ 2608
Ocean Star 51.2 AREM

Sicily / Palermo

Jacht żaglowyBez skipera2004
5Kabiny 9 + 1Koje 4Toalety 15,45 mDługość
BAHIA 46
€ 3759
BAHIA 46 FAVONIA

Sicily / Palermo

Jacht żaglowyBez skipera2005
5Kabiny 9 + 2Koje 5Toalety 14 mDługość

No reviews yet

Palermo albo się kocha, albo nie może się w nim wytrzymać. Jak by na to nie spojrzeć, jest fascynujące.

Informacje ogólne

Palermo to nie tylko największe i najważniejsze miasto na Sycylii, jest to również stolica regionu autonomicznego Włoch i od 2700 lat, czyli od czasu swojego powstania jedno z najważniejszych miast Włoch i basenu Morza Śródziemnego. Dla tych z was, którzy czarterują jachty i wybierają się na tutejsze wody, powinno należeć do miejsc, które należy koniecznie zobaczyć.

Starożytni Grecy nazwali miasto Panormus, co oznacza „port wszystkich portów” i stad pochodzi dzisiejsza nazwa miasta. Do dzisiaj na północnym wybrzeżu Sycylii port ten jest motorem rozwoju całego regionu, a także ośrodkiem czarteru jachtów.

Podróż i dojazd

Tak duże miasto nie mogłoby obyć się bez własnego lotniska międzynarodowego. Leży ono w odległości 32 km od centrum. Są tu połączenia lotnicze z innymi włoskimi miastami, w tym również z Rzymem. Loty do Palermo oferują linie Air Berlin, Air Malta, Alitalia, EasyJet, Luxair, Ryanair, Transavia, Tunisair oraz Wind Jet.

Miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym, z Rzymem i Neapolem łączy je linia kolejowa, wagony są przewożone promem kolejowym przez Cieśninę Mesyńską, w związku z czym połączenie z lądem stałym Włoch jest bezpośrednie. Autostrada A3 łączy się tutaj z drogą E90.

W tutejszym porcie ma swoją siedzibę wielu przewoźników promowych, którzy kursują regularnie do innych włoskich miast, takich jak Genua, Neapol czy Cagliari, oraz do innych ośrodków czarteru jachtów w środkowej części Morza Śródziemnego takich jak Malta.
 
Przed i po żegludze

Palermo jest miastem o bogatej kulturze, jest tutaj bardzo wiele muzeów, galerii sztuki i zabytków. Najważniejsze z nich to katedra, Quattro Canti, muzeum Archeologiczne, Catacombe dei Cappuccini, Palazzo dei Normanni, Zisa, Cuba oraz Piazza Pretoria.

Ponieważ kuchnia sycylijska jest słynna w całych Włoszech, jedzenie na mieście to nie tylko możliwa opcja w czasie pobytu tutaj, ale wręcz obowiązek. Jest tu bardzo dużo restauracji, a także ulicznych kiosków na ulicach i placach, które sprzedają panelle (smażone naleśniki ze specjalnej mąki) oraz crocchette (krokiety ziemniaczane). Słynne przepisy palermitańskie to pasta con le sarde, cassata oraz frutta martorana.

Oczywiście warto zarezerwować sobie pewną sumę pieniędzy na zakupy, ale nie ograniczajcie się do galerii handlowych i drogich markowych butików. Warto wybrać się na targ, gdzie można kupić dosłownie wszystko, począwszy od owoców i warzyw po naczynia i płyty CD. Turyści często gubią się w tej różnorodności, ale najważniejsze to zachować nie tylko chłodne spojrzenie, ale również rękę na portfelu.

istnieje tu specjalna kategoria sklepów, są to tak zwane „pizzo free”, których właściciele przeciwstawiają się ogólnie przyjętej zasadzie płacenia mafii opłaty w zamian za „ochronę” ich sklepów. Jak wiadomo Sycylia jest kolebką mafii, ale dzięki poparciu tutejszych mieszkańców, sklepy te przetrwały.

Palermo jest piękne w ciągu dnia, ale nocą staje się jeszcze bardziej ekscytujące, zwłaszcza nad brzegiem morza, który w gorące letnie wieczory przyciąga turystów, którzy czarterują tutaj jachty. Warto jednak pamiętać, że nawet jeżeli znane okolice jak La Kalsa czy Alberghiera są miejscami, w których nie brakuje barów i kawiarni, nie należą one do najbezpieczniejszych. Gwarantowaną dobrą zabawę znajdziecie w miejscach takich jak Piazza Castelnuovo czy Piazza Verdi.

Wydarzenia i imprezy

Do najbardziej znanych imprez w Palermo należy Palermo Estate, który jest serią koncertów, przedstawień teatralnych i innych imprez, które ożywiają place miasta co noc przez cale lato, oraz Teatro di Verdura, Festino di Santa Rosalia (w lipcu), Festiwal di Morgana (w listopadzie), a dla interesujących się żeglarstwem festiwal Merit Cup Windsurf  World.
 

Mapa dla Sicily / Palermo

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.