Sicily / Milazzo

Sicily / Milazzo

date_range


Dufour 460 Grand Large
€ 5190
Dufour 460 Grand Large Pinacolada

Sicily / Milazzo

Jacht żaglowyBez skipera2017
4Kabiny 8Koje 2Toalety 14,15 mDługość
Gulet
€ 10380
Gulet REX SICILIAE

Sicily / Milazzo

Jacht motorowo-żaglowyZe skiperem i załogą2005
4Kabiny 8Koje 4Toalety 24 mDługość
Lagoon 421
€ 6800
Lagoon 421 Azzurra

Sicily / Milazzo

Jacht żaglowyBez skipera2011
4Kabiny 8Koje 4Toalety 12,61 mDługość
Dufour 425
€ 2640
Dufour 425 Bloody Mary

Sicily / Milazzo

Jacht żaglowyBez skipera2021
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,9 mDługość
Dufour 520 Grande Large
€ 7280
Dufour 520 Grande Large Moscow Mule

Sicily / Milazzo

Jacht żaglowyBez skipera2019
5Kabiny 10Koje 3Toalety 15,2 mDługość

No reviews yet

Chociaż Milazzo jest przez wiele osób uważane jedynie za przystanek w drodze na Wyspy Liparyjskie, szybko przekształca się w osobny cel podróży turystycznych, a to dzięki jego długiej historii, którą ukazują liczne muzea i zabytki, oraz dzięki miejscowym winnicom, gdzie powstaje słynne wino Mamertino.

Informacje ogólne

Milazzo leży w północno-wschodnim rogu Sycylii, niedaleko Mesyny, w miejscu gdzie wyspa styka się z Półwyspem Apenińskim. Ten mały port ma długą historię, jej początki leżą w czasach prehistorycznych. W Odysei Homera Milazzo jest miejscem, gdzie Odyseusz ląduje po katastrofie swojego statku i spotyka Polifema.

Miasto przetrwało rządy starożytnych Rzymian, Bizantyjczyków, Arabów, przez pewien czas również Hiszpanów, dzisiaj jest znane jako główny punkt postoju dla łodzi, które wybierają się na Wyspy Liparyjskie, oraz jako doskonałe miejsce na czarter jachtów.

Podróż i dojazd

Niestety w prowincji Mesyna nie ma lotniska. Można jednak wykupić lot do lotniska Filippo Eredia w Katanii, oddalonego 140 km od Milazzo. Z lotniska można dostać się do miasta autobusem lub taksówką.
Do Milazzo można również dotrzeć samochodem jadąc autostradą 113, która łączy Trapani z Mesyną, lub drogą szybkiego ruchu A20, która łączy Palermo z Mesyną. Droga ta została oddana do użytku niedawno i jest płatna. Do Milazzo kursują też pociągi i autobusy.

Jeżeli chodzi o transport morski, istnieją połączenia promowe z Neapolem i Wyspami Liparyjskimi. Są tutaj mariny turystyczne dla tych, którzy przypływają do Milazzo własną łodzią lub czarterują jacht.

Przed i po żegludze

Główną atrakcją miasta jest widoczny z morza Castello di Milazzo, który wznosi się wysoko nad miastem. Takie położenie zamku daje piękny widok na całą pobliską okolicę. Wewnątrz znajduje się katedra i klasztor benedyktynów, nie mówiąc o licznych fortyfikacjach, które skonstruowane zostały zapewne przez Arabów.

Warto odwiedzić kościół na skale imienia Sant'Antonio Di Padova oraz sanktuarium San Francesco Di Paola. Dzięki swojej wiekowej historii i centralnemu położeniu na Morzu Śródziemnym, w mieście nie brakuje zabytków kultu religijnego, które przyciągają grupy odwiedzających je turystów.

Również w Mesynie jest wiele do zwiedzenia, dlatego większość żeglarzy załóg jachtów czarterowych, którzy spędzają tutaj wakacje wybiera się do tego sąsiedniego miasta, aby poznać jego zabytki.

Jedzenie na mieście to prawdziwa gratka i każdy turysta zaspokoi tu swój głód. Zaletą jest to, że ponieważ stare centrum miasta jest raczej niewielkie, do wszystkich wartych zobaczenia miejsc można dojść na nogach, co pobudza apetyt. Dania kuchni włoskiej to przede wszystkim doskonale skomponowane potrawy z owoców morza, ale widoczne są tu również wpływy kuchni arabskiej - jak zresztą na całej Sycylii.

Wydarzenia i imprezy

Na zamku Milazzo latem odbywa się wiele imprez, więc jest to świetne miejsce na przyjazd z rodziną. Organizowane są tu różnego rodzaju koncerty, pokazuje się też sztuki teatralne. Madonna della Neve, lokalna patronka rybaków, ma swoje święto w pierwszym tygodniu sierpnia.
Dla turystów czarterujących jachty, którzy pasjonują się winem, ciekawą imprezą będzie „Mamertino di Milazzo”, czyli święto lokalnego szczepu winnego, które jest celebrowane od czasów Juliusza Cezara, który podobno bardzo je lubił. W 2004 Milazzo zostało wyróżnione na międzynarodowych targach turystyki w Szwajcarii jako „miasto produkujące wino o dużym potencjale turystycznym.”
 

Mapa dla Sicily / Milazzo

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.