Sicily / Marsala

Sicily / Marsala

date_range

Bavaria Cruiser 46
€ 2596
Bavaria Cruiser 46 Annù

Sicily / Marsala

Jacht żaglowyBez skipera2016
4Kabiny 8Koje 3Toalety 14,27 mDługość
Dufour 382 Grand Large
€ 2213
Dufour 382 Grand Large Aurora

Sicily / Marsala

Jacht żaglowyBez skipera2018
3Kabiny 6 + 2Koje 2Toalety 11,23 mDługość
Bavaria Cruiser 51
€ 3260
Bavaria Cruiser 51 Calipso

Sicily / Marsala

Jacht żaglowyBez skipera2018
5Kabiny 10Koje 3Toalety 15,5 mDługość
Lagoon 380
€ 4117
Lagoon 380 Giulia

Sicily / Marsala

Jacht żaglowyBez skipera2009
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 11,6 mDługość
Dufour 460 Grand Large
€ 2880
Dufour 460 Grand Large Neptune Planet

Sicily / Marsala

Jacht żaglowyBez skipera2016
4Kabiny 10Koje 4Toalety 14,15 mDługość
Lagoon 440
€ 4260
Lagoon 440 Alien Planet

Sicily / Marsala

Jacht żaglowyBez skipera2008
4Kabiny 10 + 2Koje 4Toalety 14,1 mDługość
Sun Odyssey 439
€ 2530
Sun Odyssey 439 Earth Planet

Sicily / Marsala

Jacht żaglowyBez skipera2012
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13,34 mDługość
Oceanis 48
€ 2860
Oceanis 48 Mars Planet

Sicily / Marsala

Jacht żaglowyBez skipera2015
5Kabiny 10 + 2Koje 3Toalety 14,6 mDługość
More 55
€ 5050
More 55 One More

Sicily / Marsala

Jacht żaglowyBez skipera2017
4Kabiny 8 + 3Koje 4Toalety 17,7 mDługość
Sun Odyssey 33i
€ 1430
Sun Odyssey 33i Pluton Planet

Sicily / Marsala

Jacht żaglowyBez skipera2010
2Kabiny 6Koje 1Toalety 9,96 mDługość
More 40
€ 2190
More 40 Small More

Sicily / Marsala

Jacht żaglowyBez skipera2017
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,5 mDługość

No reviews yet

Nazwa tego miasta obiegła świat dzięki produkowanym tutaj winom, jednak Marsala ma do zaoferowania o wiele więcej: spojrzenie na starożytną historię Włoch, wiejskie krajobrazy, wspaniała kuchnia i oczywiście idealne miejsce na żeglarskie wakacje.

Informacje ogólne

Jednej z  położonych najbardziej na zachód portów Morza Śródziemnego to Marsala, której nazwa pochodzi od nadanej jej przez Arabów nazwy „Marsa Allah”, czyli „port Allaha”. Miasto stanęło na miejscu starożytnej rzymskiej metropolii Lilybaeum, z której do naszych czasow przetrwało niewiele, chociaż plan miasta do dzisiaj zachowuje kształt dawnej rzymskiej osady.

Miasto należy do prowincji Trapani na Sycylii i odznacza się niską linią brzegową, która sprzyja rozwojowi przemysłu winiarskiego. Jest ono otoczone winnicami, które produkują słynne miejscowe wino marsala.

Podróż i dojazd

Najlepszym sposobem dostania się do Marsali jest podróż samolotem. Lotnisko Trapani-Birgi leży w odległości 20 km, codziennie lądują tu samoloty z ważniejszych miast włoskich takich jak Mediolan czy Rzym. Są też loty z sąsiedniej wyspy Malty.

Każdy, kto odwiedził Marsalę może poświadczyć, że prowadzi do niej droga przez piękne okolice. Można się tutaj dostać autostradą A29 z Palermo,a odległość, którą należy pokonać to 150 km, co oznacza około godzinną jazdę. Autostrada nie jest płatna, na całym odcinku nie ma jednak ani jednej stacji benzynowej, przed wyjazdem należy więc zadbać o zawartość baku.

Z Palermo można się do Marsali dostać również pociągiem. Pociągi kursują codziennie a podróż trwa niewiele ponad 3 godziny. Tańszą alternatywą jest podróż autobusem firmy Autroservizi Salemi, kursującym również z Palermo.
Najbliższym portem handlowym jest położone w oddaleniu 31 km Trapani, jednak w Marsali znajduje się kilka portów czarteru jachtów, do których można przybić, jeżeli przypłyniecie własną łodzią.

Przed i po żegludze

Wielu turystów, którzy czarterują jachty zapewne zna Marsalę ze względu na słynne słodkie, podobne w smaku do porto wino, które jest tutaj produkowane. Oprócz wina są jednak jeszcze inne rzeczy, które sprawiają, że Marsala jest interesującym do odwiedzenia miejscem.

Pozostałością dawnego miasta Lilybaeum są mury miejskie, fundamenty kilku budynków nad brzegiem morza oraz kwadratowe kamienne płyty. Ale Marsala to nie tylko historia starożytna, przykładem nowszych zabytków może być Cine Impero, zbudowane we włoskim stylu futurystycznym, który był popularny w czasach faszyzmu.

Zabytki architektury religijnej to przede wszystkim Complesso Monumentale San Pietro, dawny klasztor benedyktyński, który dzisiaj jest galerią sztuki, Convento del Carmine, również zmieniony w galerię, oraz katedra marsalska położona przy głównym placu miasta - Piazza della Republica.

Chociaż kuchnia sycylijska jest częścią kuchni włoskiej, wpływy arabskie są w niej widoczne do dzisiaj. Morele, cukier i owoce cytrusowe używane są nawet do przyprawiania smażonych dań głównych. Jednym z najbardziej znanych dań, którego koniecznie należy spróbować jeżeli wybieracie się tu i czarterujecie jacht, jest kurczak Marsala, przyrządzany z grzybami i miejscowym winem.

Życie nocne nie jest tak ciekawe, jak można by się spodziewać, ponieważ Marsala to stare, spokojne miasteczko w którym tradycja ma duże znaczenie. Jednak w centrum nie ma problemu ze znalezieniem kawiarni otwartych do późnych godzin nocnych.

Wydarzenia i imprezy

Oprócz braku życia nocnego brakuje niestety również organizowanych w Marsali imprez. W mieście jest jednak wiele ciekawych do zobaczenia rzeczy. Kiedy poznamy już nadmorską promenadę, można wybrać się na plaże i do kąpielisk, które są wolne od opłat i stoją otworem dla czarterujących jachty turystów.

Za miastem znajduje się laguna Stagnone a w niej małe wyspy, miedzy innymi wyspa Moti, która jest rezerwatem przyrody, a także Salinas, bardzo malownicze miejsce z licznymi urządzeniami służącymi do uzyskiwania soli, takimi jak wiatraki.
 

Mapa dla Sicily / Marsala

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.