Sardinia / Alghero

Sardinia / Alghero

date_range

Oceanis 48
€ 2850
Oceanis 48 Allegra

Sardinia / Alghero

Jacht żaglowyBez skipera2017
5Kabiny 10Koje 3Toalety 14,6 mDługość
Lagoon 42
€ 10420
Lagoon 42 Chi se ne...

Sardinia / Alghero

Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2020
3Kabiny 6Koje 4Toalety 12,94 mDługość

No reviews yet

Kto znajdzie się w starym centrum Alghero, ma ochotę spędzić tu kilka dni, zachwycony licznymi pięknymi kościołami i uliczkami.

Informacje ogólne
Nie wszyscy turyści przyjeżdżający tu co roku by czarterować jachty, cieszyć sie piękną pogodą i jeszcze piękniejszymi plażami wie, że Alghero było kiedyś nazywane małą Barceloną.

To idylliczne miasteczko na zachodnim wybrzeżu Sardynii cieszy się dużą popularnością wśród żeglarzy czarterujących jachty ze względu na swój wyraźnie kataloński charakter, który zawdzięcza królowi Aragonii Pedro IV, który objął tutaj panowanie w XIV wieku i sprowadził osadników z Hiszpanii. Dzisiaj Alghero jest ruchliwym i ważnym portem w tej części Morza Śródziemnego.

Podróż i dojazd 
Lotnisko w Alghero ma tą zaletę, że leży praktycznie w obrębie miasta, 10 km od centrum. Połączenia lotnicze do Alghero oferuje Ryanair i Air One. Do centrum można dostać się z lotniska taksówką lub autobusem, można też wypożyczyć samochód.

W odległości 15 minut drogi od miasta znajduje się dworzec kolejowy, z którego pociągiem można dojechać do innych miast wyspy, takich jak Cagliari, które również jest ośrodkiem czarteru jachtów. Aby dostać się tam szybciej, można jechać autobusem, jazda trwa około 3 godzin.
Przyjazd do Alghero samochodem nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ bardzo trudno tu o miejsce parkingowe i może się zdarzyć, że będziecie długo kręcić się po ulicach starając się znaleźć miejsce do zaparkowania. W tym wypadku lepiej jest zostawić samochód na obrzeżach miasta.

Przed i po żegludze
Jak w większości zabytkowych miast Sardynii, również w Alghero większość zabytków znajduje sie w historycznym centrum miasta. Ci z was, którzy przybywają z kierunku północnego, z pewnością zauważą wzdłuż wybrzeża Bastione la Maddalena. Inne ciekawe i warte poznania miejsca to Giardini Publici, Piazza Civica, katedra oraz Via Carlo Alberto, która stanowi główną atrakcję ze względu znajdujących się na niej sklepów, barów, ale także zabytkowych kościołów.

Większość przybywających tutaj turystów, którzy czarterują jachty zachwyca się miejscową kuchnią i nic dziwnego że uliczne restauracje są zapełnione po brzegi od wczesnych godzin przedpołudniowych. Tradycje katalońskie sprawiają, że można tu zjeść paellę lub homara (po włosku aragosta). Są tu też zwykłe pizzerie, co przypomina że nadal jesteśmy we Włoszech, jednak Sardyńczycy specjalizują się w nieskomplikowanych daniach z owoców morza.

Chociaż lokalna oferta restauracji jest bardzo bogata, życie nocne w Alghero jest nieco bardziej ograniczone. Jedyne, co można tu robić po zmroku to spacery wraz z załogą wokół studni i sadzawek na starym mieście. Kawiarnie wystawiają latem stoliki na ulicę, co pozwala obserwować z nich życie miasta. Miejscowe napoje to głównie limoncello, mirot oraz różne tutejsze wina.

Wydarzenia i imprezy
Jeżeli chodzi o imprezy, wydaje sie że w Alghero przez cały rok obchodzone są różne święta. Oprócz uroczystości religijnych, tak popularnych w obrębie całego Morza Śródziemnego, celebrowane są też tradycyjne lokalne święta, takie jak Cavalcata Sarda w maju, oraz imprezy kulturalne takie jak Festiwal Algues w kwietniu, wydarzenia sportowe, między innymi Turniej tenisowy kobiet w Candalieri (w czerwcu) oraz regaty Alghero Challenge Cup, święto dla zainteresowanych czarterem jachtów, organizowane w październiku.

Opuszczenie miasta i wybranie sie na plaże i do pobliskich wiosek to sposób, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i wypocząć. Najbardziej popularnymi rozrywkami jest tutaj nurkowanie, odwiedzanie jaskiń, wspinaczka, jazda na mountain bike, obserwowanie ptaków, myślistwo oraz oczywiście żegluga.

Mapa dla Sardinia / Alghero

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.