Piombino / Marina Salivoli

Piombino / Marina Salivoli

date_range

Oceanis 473
€ 2250
Oceanis 473

Piombino / Marina Salivoli

Jacht żaglowyBez skipera2003
4Kabiny 8Koje 2Toalety 14,3 mDługość
Sun Odyssey 410
€ 2130
Sun Odyssey 410

Piombino / Marina Salivoli

Jacht żaglowyBez skipera2021
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,35 mDługość
Sun Odyssey 449
€ 2430
Sun Odyssey 449 Luna

Piombino / Marina Salivoli

Jacht żaglowyBez skipera2017
4Kabiny 8Koje 2Toalety 13,76 mDługość
Dufour 425
€ 1860
Dufour 425 Surprise

Piombino / Marina Salivoli

Jacht żaglowyBez skipera2007
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,9 mDługość

No reviews yet

Piombino, ze swoją bogatą historią, leży wysoko nad poziomem morza i stanowi atrakcję dla żeglarzy.

Informacje ogólne

Piombino jest małym ale łatwym do znalezienia na mapie Włoch miasteczkiem. Znajduje się ono na cyplu na Morzu Tyrreńskim, który sięga w kierunku wyspy Elby przy zachodnim wybrzeżu półwyspu, w regionie nazywanym Livorno. Żeglarze znają ten port jako miejsce, skąd można łatwo dostać się na Archipelag Toskański, a także jako raj dla miłośników żeglarstwa.

Miasto powstało w okresie, kiedy wydobywano w tym regionie występującą w dużych ilościach rudę żelaza, nie oznacza to jednak, że jest ono miastem przemysłowym. Piombino w niczym nie przypomina dużych skupisk ludzkich, jest raczej odwrotnie: jest ono małym, cichym miasteczkiem o bogatej historii. Dawniej było ono stolicą regionu i należy do miejsc, w których rozwijały się etruskie tradycje obróbki metali. Pretensjonalna architektonicznie część zabudowy miasta powstała w czasach, kiedy zostało ono powierzone siostrze Napoleona, która zmieniła je w „mały Paryż”.

Podróż i dojazd

Lot samolotem nie zawsze stanowi najdogodniejszy sposób podróży, zwłaszcza jeżeli wybieramy się do małego miasta. Najbliższym międzynarodowym lotniskiem jest Galileo Galilei w Pizie, oddalone o 113 km na północ wzdłuż wybrzeża. Sposób transferu zależy od was. Można tu dojechać autobusem, wziąć taksówkę lub wypożyczyć na lotnisku samochód.

Piombino ma połączenia promowe z innymi miastami wybrzeża, a także z wyspami takimi jak Elba (prom do portu Portoferraio) i z Olbią na Sardynii, do której podróżuje się 4 godziny (do Portoferraio płynie się za to tylko godzinę). Połączenia promowe są godne zaufania i stanowią dobry sposób podróżowania do miasteczka. Należy jedynie pamiętać, aby zamówić bilet odpowiednio wcześnie, ponieważ liczba miejsc na promie jest ograniczona.

Przed i po żegludze

Zdaje sie, że miasteczku temu było pisane, że ma górować nad okolicą, ponieważ znajduje się ono wysoko nad poziomem morza, dzięki czemu turyści mogą tu podziwiać wspaniały widok archipelagu i morza. Pierwszym miejscem, które powinniście odwiedzić w Piombino, jest piazza Giovanni Borio, która pozwala należycie ocenić wspaniałe możliwości żeglugi, jakie będziecie mieć na tutejszych wodach.

Następnie powinniście obejrzeć przynajmniej kilka miejscowych atrakcji, takich jak Palazzo Communale, wybudowany przez przybyszów z Pizy w XIII wieku (odbudowany i odnawiany od tego czasu kilkakrotnie) oraz zamek Piombino z XVI wieku, który jest również najwyżej położonym punktem w całym mieście. To małe miasteczko posiada również około 31 km plaż (22 km plaż piaszczystych i 9 km plaż żwirkowych).

Stare miasto jest miejscem, gdzie warto wybrać się na zakupy, ponieważ jest tu wiele sklepów, głównie na Piazza Verdi, i są to sklepy zarówno nowoczesne, jak i stare. Inne dobre miejsca na zakupy to tłoczny bulwar Corso Italia oraz Via Lombroso. Jeżeli te miejsca nie zrobią prawdziwej dziury w waszym budżecie, to znaczy ze jest on naprawdę solidny.
 
Jest tu wiele restauracji, pizzerii oraz barów, które dbają o to, aby nikt nie był tutaj głodny, a turyści, którzy czarterują jachty, chętnie próbują smaków słynnej kuchni toskańskiej, która jest znana z niskiej zawartości kalorii oraz wyśmienitych smaków. Na wiosnę i jesienią zdecydowanie warto wybrać stolik na wolnym powietrzu, powietrze w całym mieście przepełnia wtedy aromatyczny zapach, typowy dla okolicznych krzewów śródziemnomorskich.

Wydarzenia i imprezy

Kiedy wybieramy się do małego miasteczka, zawsze istnieje ewentualność, że bardzo szybko się nam tam znudzi, nie ma o tym jednak mowy w przypadku Piombino, w którym istnieją niemal nieskończone możliwości spędzania wolnego czasu. Oprócz plaż są tu rozlegle tereny sportowe, na których można grac w tenisa, piłkę nożną, jeździć na rolkach, jeździć konno, chodzić na piesze wędrówki, za to na morzu można wybierać się na liczne wycieczki łodzią, oraz oczywiście nurkować.

Poza miastem można wybrać się do rezerwatu moczarów Orti-Bottagone, który zajmuje powierzchnię 109 hektarów i w którym występują niektóre niezwykle rzadkie gatunki roślin oraz ptaków, takie jak soliród, szczudłak czy czapla siwa. Jest to świetne miejsce, aby obserwować ptaki, i znajduje się tutaj kilka szlaków i punktów obserwacyjnych dla turystów.

 

Mapa dla Piombino / Marina Salivoli

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.