Neapol

Neapol

date_range





Fountaine Ipanema 53
€ 5800
Fountaine Ipanema 53 Vale X

Neapol

Jacht motorowyZe skiperem i załogą2000
2Kabiny 4 + 2Koje 2Toalety 16 mDługość
Benetti 72
€ 20000
Benetti 72 La chicca

Neapol

Jacht motorowyZe skiperem i załogą1998
4Kabiny 8Koje 21,68 mDługość
Falcon 86
€ 22400
Falcon 86 Capri Love

Neapol

Jacht motorowyZe skiperem i załogą2002
4Kabiny 8Koje 4Toalety 27 mDługość
Bavaria Cruiser 46
€ 2050
Bavaria Cruiser 46 SIBYLLA

Neapol

Jacht żaglowyBez skipera2016
4Kabiny 8 + 1Koje 3Toalety 14,27 mDługość

No reviews yet

GoodNeapol
14.02 / 5
Good

1 review dla Neapol
Najnowszy przez "Druckmann" na 26 Jul 2020

Neapol jest miejscem, z którego pochodzi pizza, muzyka neapolitańska, oraz największym ośrodkiem kulturalnym w tej części Włoch, jest przy tym obciążony wieloma stereotypami, w dużej części nieprawdziwymi. Neapol jest też idealnym miejscem, aby poznać włoski styl życia w przepięknym otoczeniu u stóp Wezuwiusza nad Zatoką Neapolitańską.

Informacje ogólne

Po włosku nazywany Napoli, Neapol jest słynnym, historycznym miastem, największym w południowych Włoszech i stolicą regionu Kampania. Oczywiście jest też atrakcyjnym miejscem czarteru jachtów, ponieważ leży nad piękną Zatoką Neapolitańską, w cieniu Wezuwiusza.

Ponieważ Neapol był jednym z najstarszych i najlepiej rozwiniętych miast zachodniego świata, jest rzeczą naturalną, że stanowi centrum sztuki, gastronomii, turystyki i prawdziwej włoskiej kultury, a jednocześnie jest miejscem powstania włoskich stereotypów takich jak pizza czy muzyka neapolitańska. Przyjazd tutaj dla każdego czarterującego jachty turysty będzie na pewno wspaniałym przeżyciem.

Podróż i dojazd

Międzynarodowe lotnisko Neapolu nazywa się Capodichino i ma dobre połączenie z centrum miasta, dzięki czemu dojazd jest bardzo wygodny. Można tu dojechać autobusem typu shuttle (Alibus) lub jednym z autobusów liniowych, które są tańsze, ale jadą dłużej, ponieważ częściej się zatrzymują. Można również wziąć taksówkę, ale lepiej nie wsiadać do nie oznakowanego samochodu bez licencji, których nie brakuje w okolicy.
Pociągiem można dotrzeć do Neapolu ze wszystkich większych miast Włoch, są też połączenia do innych nadmorskich miast wzdłuż wybrzeża. Pociągi są połączone z linią metra, co pozwala dostać się do miasta unikając korków ulicznych.

Jeżeli chcecie dostać się do Neapolu samochodem, to najkrótsza droga prowadzi autostradą A1 z Rzymu. Podróż trwa krotko (z reguły mniej niż 2 godziny), a na włoskich autostradach rzadko tworzą się korki. Jednak w obrębie miasta bardzo trudno jest zaparkować, dlatego czasem lepiej jest zostawić samochód na znajdujących się na obrzeżach strzeżonych parkingach.

Statki rejsowe i promy zatrzymują się w porcie Stazione Marittima. Jest on położony w odległości paru metrów od centrum miasta, w pobliżu Piazza Municipio. Istnieją połączenia promowe z innymi popularnymi ośrodkami czarteru jachtów, takimi jak Olbia na Sardynii, Porto Vecchio na Korsyce, Wyspy Liparyjskie (Eolskie), a nawet Tunis w Afryce. Inny przewoźnik promowy oferuje wycieczki do Cagliari na Sardynii i Palermo na Sycylii.

Przed i po żegludze

Trudno jest naprawdę poznać Neapol i zobaczyć w nim wszystko, co jest warte zobaczenia podczas jednej wycieczki. Najważniejsze miejsca to Castel dell'Ovo, gdzie znajduje się również Muzeum Prehistoryczne, Castelnuovo (główny kompleks muzealny miasta), Galeria Narodowa, Certosa di San Martino, Parco Virgiliano, Napoli Sotterranea (pozostałości starożytnego rzymskiego miasta), Duomo, Teatro San Carlo, Piazza del Plebiscito, Museo del Mare i wiele innych, a więc wystarczająco dużo, aby wypełnić więcej niż jedne wakacje czarterującego jacht turysty.

Jeżeli chodzi o jedzenie, i ponieważ pizza pochodzi z Neapolu, należy koniecznie spróbować słynnej pizzy neapolitańskiej, znanej również jako pizza Margherita (na drzwiach restauracji szukajcie szyldu vera pizza napoletana). Innymi przysmakami są owoce morza, co przypomina, że Neapol od zawsze jest miastem portowym. Lokalna kuchnia jest też znana z sera mozzarella oraz z sosów, które mają fantazyjne nazwy takie jak arrabiata czy fra diavolo, z wyrobów cukierniczych i win.

Zakupy są przyjemnością niezależnie od miejsca, ale jeżeli robi się je na wyjeździe, możemy zabrać do domu coś, co będzie przypominać o miejscu, w którym byliśmy. Czarterujący jachty turyści mogą kupić artykuły rękodzielnicze w sklepach dzielnicy hiszpańskiej, np. porcelanę Capodimonte, kamelie lub obrazy przedstawiające najbardziej charakterystyczne widoki miasta. Po elegancką modę włoską należy wybrać się do Riviera di Chiaia, znajdziecie tutaj najbardziej znane w świecie mody marki oraz tradycyjne domy mody.

Ekscytujące życie nocne Neapolu przyczyniło się do powstania zwrotu „la dolce vita”, więc jeżeli wraz ze swoją załogą jachtu czarterowego szukacie dobrej zabawy, jest to miejsce dla was. W starym centrum miasta spotkacie studentów bawiących się w alternatywnych klubach. Modne lokale znajdują się w San Pasquale di Chiaia, Lungomare Mergelina i na Piazza Sannazzaro, gdzie znajdziecie również kilka bardzo miłych winiarni.

Wydarzenia i imprezy

A oto lista najważniejszych corocznych imprez w Neapolu, z których wiele ma bardzo długą tradycję: Maggio dei Monumenti to seria wydarzeń i pokazów kulturalnych która odbywa się w kwietniu, maju i czerwcu i podczas której można podziwiać niedostępne przez resztę roku zbiory i zabytki. Festiwal San Gennaro, który jest patronem Neapolu odbywa się 19. września i jest organizowany od XIV wieku. Pasta Show w październiku jest międzynarodową imprezą poświeconą kulinarnym wariacjom na temat makaronu i wszystkiemu, co jest związane z jego wyrobem, historią i przyrządzaniem.
 

Mapa dla Neapol

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.