Elba / Portoferraio

Elba / Portoferraio

date_range
Oceanis 37
€ 1750
Oceanis 37 Marina
Jacht żaglowyBez skipera2012
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,47 mDługość
Bavaria 44
€ 1950
Bavaria 44 Martina
Jacht żaglowyBez skipera2003
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13,95 mDługość
Bavaria 44
€ 2110
Bavaria 44 Nina
Jacht żaglowyBez skipera2003
4Kabiny 10Koje 2Toalety 13,95 mDługość
Lucia 40
€ 2860
Lucia 40 Stellaluna
Jacht żaglowyBez skipera2017
4Kabiny 8Koje 4Toalety 11,73 mDługość
Sun Odyssey 49i Performance
€ 2830
Sun Odyssey 49i Performance Vivanita
Jacht żaglowyBez skipera2007
4Kabiny 10Koje 3Toalety 15,07 mDługość
Dufour 350 Grand Large
€ 1000
Dufour 350 Grand Large Moonsail
Jacht żaglowyBez skipera2016
3Kabiny 6Koje 1Toalety 10,28 mDługość
Dufour 410 Grand Large
€ 1540
Dufour 410 Grand Large Naughty Girl II
Jacht żaglowyBez skipera2015
3Kabiny 6Koje 1Toalety 12,35 mDługość
Sun Odyssey 45
€ 1650
Sun Odyssey 45 Pretty Woman
Jacht żaglowyBez skipera2007
4Kabiny 8Koje 2Toalety 13,72 mDługość
Sun Odyssey 409
€ 1360
Sun Odyssey 409
Jacht żaglowyBez skipera2011
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,34 mDługość
Sun Odyssey 42i
€ 1360
Sun Odyssey 42i Birdland
Jacht żaglowyBez skipera2008
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,85 mDługość
Dufour 412 Grand Large
€ 1540
Dufour 412 Grand Large Blue 4 U
Jacht żaglowyBez skipera2018
3Kabiny 6 + 2Koje 2Toalety 12,7 mDługość
Dufour 310 Grand Large
€ 820
Dufour 310 Grand Large Come On
Jacht żaglowyBez skipera2017
2Kabiny 4Koje 1Toalety 9,67 mDługość

No reviews yet

Najlepszy widok na miasto rozciąga się z góry. Przyjrzyjcie się stolicy Elby z wysokości jej starych murów i wież, które wznoszą się nad zatoką. Miasto ma wielowiekową historię i kulturę a także ciepły, śródziemnomorski urok, który znany jest na całym świecie.

Informacje ogólne

Zbudowane przez rodzinę Medici jako przeciwwaga dla obecności Hiszpanów w tym regionie  Portoferraio może się poszczycić historią, która sięga czasów jeszcze dawniejszych i jest związana z kopalniami rudy żelaza, które dały nazwę miastu (porto ferraio znaczy po włosku port żelazny). Dzisiaj to senne miasteczko, nad którym wznosi się forteca, spokojnie układa się w głębi naturalnej zatoki na wyspie Elbie, bardzo blisko wybrzeża Toskanii, które znajduje się na północnym zachodzie. Krwawe bitwy i armie z przeszłości ustąpiły miejsca tłumom turystów, którzy przybywają tu ze względu na piękną pogodę, krajobrazy oraz doskonale warunki do żeglugi.

Po wyczerpaniu złóż żelaza w latach siedemdziesiątych, gospodarka regionu zaczęła podupadać. Jednak Portoferraio szybko zmieniło się w znany resort turystyki i czarteru jachtów o bardzo dużym potencjale. Dodatkowo Elba jest na stałe związana z nazwiskiem Napoleona Bonaparte, który umarł na wygnaniu na tej wyspie. Portoferraio jest uważane za stolicę Elby i tutaj znajdują się najważniejsze biura i urzędy publiczne.

Podróż i dojazd

Samo miasto portowe jest położone w północnej części wyspy Elby, która jest oddalona tylko o 20 kilometrów od Półwyspu Apenińskiego. Większość turystów, którzy czarterują tu jachty, przypływa promem z Piombino, które jest najbliższym miastem na lądzie stałym. Podróż trwa 30 minut promami pasażerskimi i 90 minut promami, które przewożą również samochody.

Przed i po żegludze

Mimo że miasto zostało zbombardowane w czasie Drugiej Wojny Światowej, większość zabytków została zachowana. Należą do nich dwie fortece zbudowane przez Cosimo de Medici, Forte Stella i Forte Falcone, z których rozciąga się piękny widok na całą zatokę, a nawet na wybrzeże Toskanii. Inne zabytki to wieża „della Linguinella” oraz kościół Santissimo Sacramento.

Szczególną uwagą cieszą się miejsca przypominające o pobycie Napoleona, do których należy jego dom Villa San Martino, Palazzina dei Mulini, która symbolizuje jego działalność publiczną, teatr Vigilanti, który był prezentem cesarza dla jego siostry Pauliny, oraz kościół Misericordia. Wszystkie te miejsca są otwarte dla turystów.

W wąskich ulicach miasta można zrobić duże zakupy i kupić dosłownie wszystko, począwszy od ubrań, biżuterii i lokalnych specjalności po kosmetyki, perfumy i porcelanę.  Interesującym produktem jest tutejszy szlam, który zawiera dużą ilość jodu i siarki i jest używany w kosmetyce. Sprzedażą szlamu zajmują się specjalne sklepy.

Tutejsze restauracje serwują kuchnię toskańską i odznaczają się miłą i gościnną atmosferą. W Portoferraio nigdy nie będziecie się czuć jak turyści, razem z innymi czarterującymi tutaj jachty żeglarzami będziecie się raczej czuć, jakbyście byli częścią wielkiej rodziny. Równie nieskomplikowana jest obsługa w tawernach i barach nad brzegiem morza, gdzie można zjeść drobne przekąski i owoce morza lub wybrać się na drinka.

Wieczorem te bary i tawerny stają się główną atrakcją miasta, poza nimi życie nocne w Portoferraio nie jest może tak ekscytujące, jak można by tego oczekiwać w miejscu turystycznym. Jednak dla wielu osób to właśnie spokój i cisza są decydującym faktorem, aby tu przyjechać. Wybranie się na drinka z przyjaciółmi w miejsce, gdzie można posłuchać dobrej muzyki jest wszystkim, czego potrzebują, aby mile spędzić wieczór.

Wydarzenia i imprezy

Jak większość miast włoskich, również Portoferraio ma swoje święta religijne, zwłaszcza w okresie wielkanocnym. Poza tym dobrym czasem na przyjazd tutaj jest miesiąc lipiec, kiedy na wyspie Elbie obchodzone są liczne święta związane z osobą Napoleona. Turyści zainteresowani historią mają wtedy okazję oglądać wystawy i spektakle, które dają wgląd w przeszłość wyspy.

Jeżeli chodzi sport, zawsze można tu liczyć na piękną pogodę, niezależnie od tego, czy spędza się czas na plaży, pod żaglami, czy na wycieczkach pieszych w głębi wyspy. Jeśli przyjeżdżacie tu w lecie, możecie się spodziewać błękitnego nieba i słonecznych dni.
 

Mapa dla Elba / Portoferraio

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.