Castiglioncello

Castiglioncello

date_range
Oceanis 50 Family
€ 3420
Oceanis 50 Family Kochab II

Castiglioncello

Jacht żaglowyBez skipera2012
5Kabiny 10Koje 3Toalety 15,42 mDługość
Oceanis 46.1
€ 3780
Oceanis 46.1 Ferro Azzurro

Castiglioncello

Jacht żaglowyBez skipera2019
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 14,6 mDługość
Bavaria Cruiser 51
€ 3520
Bavaria Cruiser 51 Shiba

Castiglioncello

Jacht żaglowyBez skipera2017
5Kabiny 10Koje 3Toalety 15,57 mDługość
Bavaria Cruiser 41
€ 2840
Bavaria Cruiser 41 Alioth

Castiglioncello

Jacht żaglowyBez skipera2016
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,35 mDługość
Oceanis 38.1
€ 2440
Oceanis 38.1 Denebola I

Castiglioncello

Jacht żaglowyBez skipera2017
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,5 mDługość
Lagoon 450
€ 5880
Lagoon 450 Only Blue

Castiglioncello

Jacht żaglowyBez skipera2013
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 13,96 mDługość
Oceanis 45
€ 3580
Oceanis 45 Alphard

Castiglioncello

Jacht żaglowyBez skipera2019
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13,85 mDługość
Oceanis 35.1
€ 1770
Oceanis 35.1 Atlas

Castiglioncello

Jacht żaglowyBez skipera2018
3Kabiny 6 + 2Koje 10,45 mDługość
Bavaria 44
€ 2530
Bavaria 44 Bellatrix

Castiglioncello

Jacht żaglowyBez skipera2003
4Kabiny 8 + 1Koje 2Toalety 13,4 mDługość
Oceanis 411
€ 2230
Oceanis 411 Canopus

Castiglioncello

Jacht żaglowyBez skipera2001
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 12,71 mDługość
Oceanis 41
€ 2540
Oceanis 41 Etamin I

Castiglioncello

Jacht żaglowyBez skipera2013
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,38 mDługość
Oceanis 46
€ 3480
Oceanis 46 Meissa

Castiglioncello

Jacht żaglowyBez skipera2010
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 14,09 mDługość

No reviews yet

Castiglioncello to miejsce wakacji, które pamięta czasy starożytnego Rzymu oraz jest skupiskiem malarzy, rzeźbiarzy i pisarzy, nie mówiąc o wielkich sławach: Luigi Pirandello, Marcello Mastroianni i Vittorio Gasman zbudowali tutaj domy aby cieszyć się atmosferą „etruskiego wybrzeża”.

Informacje ogólne

Trudno sobie wyobrazić niezwykle piękno tej dawnej osady etruskiej, jeżeli się tutaj nie było. Dzisiaj stała się ona elitarnym ośrodkiem czarteru jachtów oraz ulubionym miejscem ludzi zamożnych i znanych. Powstałe w czasach Cesarstwa Rzymskiego Castiglioncello należy do najlepiej skrywanych sekretów zachodniego wybrzeża Włoch.

Dlaczego żeglarze, którzy czarterują jachty wybierają to małe, położone na cyplu na Costa Fiorita miasteczko, ukryte wśród wzgórz Toskanii? Czy robią to z powodu lasów sosnowych, które pokrywają większą część okolicy, dochodząc do kamienistych plaż? Czy z powodu toskańskiego krajobrazu i jego tradycyjnego uroku? A może z powodu burzliwej historii, odbijającej się w skałach, na których wznosi się miasto? Odpowiedź na te pytania leży w samym mieście, które jest czymś więcej niż sumą jego poszczególnych części.

Podróż i dojazd

Ponieważ jest to dobrze rozwinięty region Włoch, bardzo łatwo jest dojechać do Castiglioncello. Lotnisko w Pizie leży w odległości 60 km, natomiast międzynarodowe lotnisko we Florencji jest położone nieco dalej, 150 km autostradą A11.

Drogą lądową można dojechać tu autostradą A12-E80, która przebiega w odległości kilku kilometrów od miasta. Aby dotrzeć do Castiglioncello należy zjechać na drogę SS1. Autostrada prowadzi z północy na południe i łączy ze sobą miasta Livorno, Piza, Florencja i La Spezia. Czarterujący jachty turyści, którzy przyjeżdżają z północy Europy muszą tylko podążać za znakami.
Można się tu dostać również autobusem lub pociągiem. Ze wszystkich większych miast włoskich można w ten sposób dojechać do Livorno, a następnie do Castiglioncello.

Port Castiglioncello funkcjonuje i przybijają do niego promy z portów Sardynii a nawet z Korsyki, idealna opcja dla tych, którzy chcą poczuć przedsmak morza, zanim wejdą na pokład własnego jachtu czarterowego.

Przed i po żegludze

Jest tu wiele do zobaczenia i można tu robić tak wiele rzeczy, ze możecie mieć problem z utrwaleniem waszej opalenizny. Z tym skrawkiem toskańskiej ziemi łączą się historyczne nazwy i nazwiska Etrusków, rodziny Medici, Michała Anioła i wielu innych.

Średniowieczna architektura miasta z jego centralnym rynkiem została przedstawiona na wielu obrazach (to tutaj powstał tak zwany styl macchiaioli). Wybudowany w roku 1889 Zamek Pasquini jest główną atrakcją dla turystów, którzy czarterują tu jachty. Dzisiaj w zamku organizowane są różnego rodzaju imprezy i spotkania. Jest tu również wieża podobna do tej w Pizie, wybudowana w 1304 roku aby bronić region przed atakami piratów.

Pozostałości kultury etruskiej można znaleźć w całym regionie oraz w licznych parkach narodowych, które powstały, aby chronić ogromną różnorodność tutejszej flory i fauny. Oprócz tego wszystkiego, port oraz ciągnące się kilometrami plaże mogą zając cały wolny czas żeglarzy, którzy czarterują tutaj jachty.

Po wielogodzinnym zwiedzaniu zabytków z pewnością będziecie mieć apetyt. Nie ma zresztą lepszego miejsca na zaspokojenie apetytu niż Toskania. Tutejsze specjalności to miedzy innymi tordelli (ravioli), testaroli (rodzaj płaskiego chleba), panigacci, sgabei (rodzaj smażonych naleśników) oraz ciasta z kasztanami, jak również wiele dań z owoców morza. Można do nich wypić miejscowe wino, na przykład słynne Candia, które z pewnością posmakuje wszystkim czarterującym jachty turystom.

Wydarzenia i imprezy

Dzięki okazalej historii i kulturze tego miejsca, w mieście odbywają się liczne imprezy artystyczne. Od czerwca do września można tu oglądać spektakle teatralne i baletowe, odbywają się również prezentacje książek znanych autorów, które przyciągają licznych gości, nie tylko tych, którzy czarteruj tu jachty. Jednym z najbardziej znanych wydarzeń kulturalnych jest konkurs literacki „Premio Letterario Castiglioncello”.

Castiglioncello, które zostało odznaczone błękitną flagą Unii Europejskiej, jest ważnym ośrodkiem sportów zarówno wodnych, jak i lądowych. W mieście znajduje się marina, która zapewnia wszystko, co konieczne do żeglugi, łowienia ryb, nurkowania oraz surfingu, za to na lądzie są pola golfowe, korty tenisowe oraz ścieżki turystyczne wśród tutejszych lasów. Na pewno nie będziecie się tu nudzić ponieważ jest to świetne miejsce na wakacje we Włoszech.
 

Mapa dla Castiglioncello

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.