Włochy

Czarter jachtów we Włoszech

Korzystaj z doskonałych wakacji żeglarskich połączonych z włoskim Dolce Vita
date_range

Odkryj 26 porty - wypożyczenie łodzi Włochy

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Włochy IT IT
Sicily / Capo d’Orlando
Sicily / Capo d’Orlando
72 jachty
€ 1712
Salerno
Salerno
37 jachty
€ 1534
Sicily / Portorosa
Sicily / Portorosa
28 jachty
€ 2000
Follonica / Etrusca Marina
Follonica / Etrusca Marina
18 jachty
€ 4270
Sardinia / Portisco
Sardinia / Portisco
18 jachty
€ 1613
Sardinia / Cannigione
Sardinia / Cannigione
17 jachty
€ 3190
Nettuno
Nettuno
12 jachty
€ 2010
Naples / Castellammare di Stabia
Naples / Castellammare di Stabia
9 jachty
€ 2159
Sardinia / Carloforte
Sardinia / Carloforte
8 jachty
€ 1600
Sardinia / Olbia
Sardinia / Olbia
7 jachty
€ 3090
San Vincenzo
San Vincenzo
7 jachty
€ 2670
Procida
Procida
6 jachty
€ 2180
Sicily / Milazzo
Sicily / Milazzo
6 jachty
€ 2000
Sicily / Palermo
Sicily / Palermo
4 jachty
€ 2523
Castiglioncello
Castiglioncello
4 jachty
€ 3090
Sardinia / Golfo d'Aranci
Sardinia / Golfo d'Aranci
4 jachty
€ 4590
Sardinia / Cagliari
Sardinia / Cagliari
3 jachty
€ 1630
Sicily / Trapani
Sicily / Trapani
3 jachty
€ 2840
Agropoli
Agropoli
3 jachty
€ 1972
Rimini
Rimini
2 jachty
€ 1177
Rodi Garganico
Rodi Garganico
2 jachty
€ 1972
bari
bari
1 Jacht
€ 2228
Sardinia / Porto Rotondo
Sardinia / Porto Rotondo
1 Jacht
€ 6000
Sardinia / Santa Maria Navarrese
Sardinia / Santa Maria Navarrese
1 Jacht
€ 1850
Punta Ala
Punta Ala
1 Jacht
€ 25000
Neapol
Neapol
1 Jacht
€ 3450

Morza otaczające Włochy niemal ze wszystkich stron są tak samo fascynujące jak sam kraj i jego mieszkańcy. Różnorodność krajobrazów wzdłuż wybrzeży oraz wspaniale wrażenia na lądzie sprawią, ze wasze wakacje na jachcie czarterowym we Włoszech będą niezapomnianym przeżyciem.

Czarter Jachtow Włochy - Informacje Ogólne


Kto nie słyszał o Włoszech lub nie marzył żeby chociaż raz tam pojechać? Jest to po prostu jedno z najbardziej ekscytujących, najbogatszych historycznie oraz najważniejszych krajów świata jeżeli chodzi o kuchnię, architekturę, wzornictwo, jak również wakacje na jachtach czarterowych.
Położone na półwyspie o kształcie buta w centrum basenu Morza Śródziemnego, Włochy składają się głównie z wybrzeży, i rzeczywiście: gdziekolwiek by się we Włoszech nie było, nigdy nie jest się oddalonym od brzegu więcej niż godzinę drogi samochodem, co oznacza, że kraj ten jest mekką żeglarską dla wszystkich miłośników czarterowania jachtów, odznaczającą się wielka różnorodnością wybrzeży, począwszy od skalistych klifów po łagodne plaże.

Począwszy od Wybrzeża Liguryjskiego w północnej części kraju, poprzez Toskanię aż po brzegi Sycylii, dla każdego żeglarza jachtów czarterowych taka podróż będzie ucztą zmysłów. Również Sardynia stanowi wielką atrakcje dla turystów interesujących się żeglarstwem, nie mówiąc o spokojnych błękitnych wodach jeziora Garda wysoko wśród szczytów Alp. Po drugiej stronie półwyspu wybrzeża regionu Veneto wiją się niczym labirynt i prowadzą do sławnych miast takich jak Wenecja lub Triest.

Już od czasów starożytnych żeglarstwo było we Włoszech wysoko rozwinięte, jako że potęga Cesarstwa Rzymskiego opierała się na handlu i wymianie z odległymi koloniami. Dzisiaj całe to doświadczenie pomaga miejscowym w świadczeniu najlepszej jakości usług w zakresie wakacji na jachtach czarterowych. Możliwości spędzania wolnego czasu na wodach lub lądzie we Włoszech są wręcz nieograniczone. Mówi się, że najlepszym sposobem poznania Włoch jest wyprawa jachtem, żeglując w ciągu dnia i co wieczór przybijając do innego portu.

Prawo i porządek publiczny

Przedstawmy miejscowe sposoby przestrzegania prawa dotyczącego żeglugi jachtowej oraz zasady prawne, którymi się kierują. Po pierwsze, każdy skiper musi mieć ukończone 18 lat (jest to również minimalny wiek wymagany przy ubieganiu się o patent sternika). Sternik musi również mieć przy sobie pozwolenie podczas całego czasu trwania żeglugi.

Pozwolenie jest konieczne dla każdego, kto chce pływać jakakolwiek łodzią lub jachtem w odległości ponad 6 mil morskich od brzegu, dla łodzi motorowych i jachtów żaglowych wyposażonych w silnik o mocy przekraczającej 40 koni mechanicznych, oraz dla skuterów wodnych. Nie tak łatwo jest otrzymać pozwolenie, ale Włosi uznają Międzynarodowy Certyfikat Operatora Jednostki Przyjemnościowej (International Certificate for Operators of Pleasure Craft - ICC), który jest ogólnie uznanym dokumentem wśród osób czarterujących jachty.

Włosi są również bardzo surowi jeżeli chodzi o kilka chronionych obszarów nadbrzeżnych. Takich obszarów jest w sumie 18 i każda czarterowana jednostka pływająca ma w nich zakaz żeglugi przybrzeżnej (granica wynosi od jednego do dwóch km), łowienia ryb, zbierania muszli, roślin morskich i wszelkiego rodzaju owoców morza, pływania skuterami wodnymi, kotwiczenia, pływania wpław oraz uprawiania sportów wodnych. Te obszary to Cinque Terre, Archipelag Toskański, Wyspy Tremiti, Miramare, archipelag La Maddalena, Egady, wyspy Ustica, Porto Cesareo, Ventotene i Santo Stefano.

Włochy są wierne swojemu statusowi głównego wakacyjnego celu jeżeli chodzi o czarterowanie jachtów, i w związku z tym niezobowiązujące w kwestii przyjmowania gości. Wizy są wymagane od obywateli niewielu krajów, nie obowiązują krajów które przystąpiły do traktatu z Schengen, krajów członkowskich Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Oznacza to, że można wjechać do kraju na podstawie ważnego paszportu i zatrzymać się na okres nie przekraczający 90 dni.
 

VeryGoodWłochy
1384.65 / 5
Very Good

138 reviews dla Włochy
Najnowszy przez "Raphael" na 02 Sep 2023
Zalecenia
  • 5.00
    "Mi ha colpito la gentilezza e la grande competenza dello staff, in particolare Sergio e Roberto, sem..."
    Czytaj więcej
  • 4.93
    "Anja und Torsten gaben sich die größte Mühe unsere Familie mit 2 Kindern im Grundschulalter willkomm..."
    Czytaj więcej

Mapa dla Włochy

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.