Orhaniye

Orhaniye

date_range

No reviews yet

Ten kompleks turystyczny leży na półwyspie Bozburun, niedaleko znanego portu Marmaris, który jest największą atrakcją turystyczną dla wszystkich tych, którzy czarterują jachty w Turcji. Chociaż Orhaniye leży w odległości zaledwie 25 km od tego znanego ośrodka turystyki, bardzo się od niego różni i jest miejscem, które trzeba koniecznie zobaczyć.

Informacje ogólne
 
Położony w wiejskim otoczeniu ośrodek czarteru jachtów Orhaniye jest luksusowym ośrodkiem idealnym dla wszystkich tych gości, którzy chcą poznać malownicze piękno krajobrazów Turcji. Dla żeglarzy region ten jest interesujący ponieważ można stąd wypływać na wycieczki wokół półwyspu Bozburun, a także do położonych w bezpośrednim sąsiedztwie greckich wysp Simi i Rodos. 
 
Podróż i dojazd
 
Mimo bliskości dużego ośrodka turystyki, najbliższe lotnisko znajduje się w Dalaman i leży w odległości 119 km na wschód, ponad dwie godziny drogi samochodem. Z lotniska można dostać się tutaj wynajętym samochodem lub autobusem przez Marmaris. Drugie co do wielkości lotnisko to lotnisko w Bodrum położone w odległości 30 minut drogi samochodem.
 
Prowadząca do tej części półwyspu droga to D400, która jest również drogą z lotniska Dalaman, w wypadku gdy wynajęliście na nim samochód. Jednak droga ta jest drogą dojazdu tylko dla gości przybywających ze strony wschodniej.
 
Można również dostać się tutaj drogą morską własnym jachtem, ponieważ ośrodek Orhaniye posiada własną marinę o nazwie Marti, lub promem przez port Marmaris.

Przed i po żegludze 
 
Chociaż Orhaniye figuruje na mapie jako „Keçibükü” czyli „kozia zatoka”, miejscowi uzywają nazwy „Kızkumu”, co można przetłumaczyć jako „dziewiczy piasek”, nazwa która odnosi się do rozciągającej się na wodach zatoki mierzei, która jest wystarczająco szeroka, aby po niej chodzić. Miejscowa legenda głosi, że mierzeja ta powstała w dawnych czasach, kiedy jedna z miejscowych panien próbowała dotrzeć do swojego ukochanego przechodząc przez wody morza i w tym celu wzięła piasek, który ukryła w rąbku sukienki. Jednak ponieważ piasku było za mało, utonęła.
 
Ośrodek czarteru jachtów Orhaniye dzieli się na dwie części. Obie części są warte poznania: dolina Keçibükü oraz miasto ze swoimi domami, restauracjami i portem jachtowym, drugim co do wielkości na półwyspie po marinie w Marmaris.
 
W ośrodku czarteru jachtów Orhaniye nie brakuje dobrej jakości miejsc noclegowych, począwszy od pensjonatów, moteli oraz apartamentów, po luksusowe wille i bungalowy. Turystom oferują one szeroką gamę usług, wszystko zależy od ceny oraz preferencji gości.
 
Jeśli chodzi o kuchnię, jest tu ogromna ilość restauracji w stosunku do ilości turystycznych miejsc kwaterunkowych, a ich menu zawierają dania nie tylko smaczne, ale również bardzo zróżnicowane. Oczywiście można tutaj zjeść tradycyjne potrawy kuchni tureckiej jak również dania ekskluzywnej kuchni europejskiej, w których przeważają świeże owoce morza dostarczane przez miejscowych rybaków. Dla tych gości, którzy wynajmują wille i chcą sami gotować, istnieje możliwość robienia zakupów na odbywającym się raz w tygodniu targu w centrum miasteczka, gdzie można nabyć świeże produkty.
 
Wydarzenia i imprezy
 
Ponieważ są to w większej części dzikie tereny, większość przybywających w te strony gości uprawia tutaj sporty, z których większość związana jest z wycieczkami w głąb lądu lub po prostu podziwiają piękną dziką przyrodę. Kolejną rozrywką w tym regionie jest żeglarstwo, ponieważ to tutaj znajdują się jedne z najlepszych miejsc do żeglugi jachtowej w całym regionie, dlatego też powstał tu port jachtowy.
 

Mapa dla Orhaniye

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.