Göcek

Göcek

date_rangeSun Odyssey 50 DS
€ 4505
Sun Odyssey 50 DS
Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2013
3Kabiny 6 + 3Koje 2Toalety 15,07 mDługość
Jeanneau 53
€ 5080
Jeanneau 53 Btt53
Jacht żaglowyBez skipera2011
3Kabiny 6Koje 3Toalety 16,06 mDługość

No reviews yet

Starożytne miasto zamknięte w pięknej zatoce oferuje jedne z najlepszych warunków żeglarskich w tej części Morza Śródziemnego. Dzięki wyjątkowym krajobrazom zamożni ludzie z całej Europy kupują tutaj domy i ziemię. Cztery nowoczesne porty jachtowe sprawiają, że co roku przybija do tutejszych brzegów coraz więcej turystów.

Informacje ogólne

Gocek jest znanym ośrodkiem czarteru jachtów na południu Turcji. Uważa się, że to właśnie w tutejszych wodach według greckiego mitu Ikar spadł do morza. Gocek to jedno z najpiękniejszych i najbardziej popularnych ośrodków żeglarskich w całej Turcji.

Dowodem tego są cztery porty jachtowe: Marina Club, Marina Skopea, Marina miejska i Marina Port Gocek, oraz piąta marina, która znajduje się w budowie. Jest to możliwe dzięki dogodnemu położeniu Gocek wewnątrz osłaniającej je zatoki. Z pozostałych trzech stron miasto jest otoczone wzgórzami. Razem z pobliskim Fethiye, miasto tworzy główny ośrodek czarteru jachtów w Turcji.

Podróż i dojazd

Najbliższe lotnisko to Dalaman, do którego można dostać się drogą krajową nr D400. Odległość do lotniska to około 30 km, co oznacza pół godziny drogi. Do Gocek i Fethiye kursują autobusy typu shuttle, które dojeżdżają do centrum miasta.

Droga D400 to główna droga dojazdowa, która łączy Gocek z resztą Turcji i prowadzi także do innych resortów wzdłuż wybrzeża, takich jak Dalaman, Gokova, Marmaris czy Fethiye. Jeżeli przyjeżdżacie tu samochodem, dobrze jest zostawić go na parkingu na skraju miasta, ponieważ w Gocek wszędzie można dojść na nogach. Niestety nie ma połączeń promowych do Gocek, można tu przypłynąć tylko własną łodzią lub jachtem czarterowym.

Przed i po żegludze

Podobnie jak Marmaris czy Fethiye, również Gocek moze sie poszczycić dlugą historią i można tu zobaczyć pozostałości z dawnych okresów dziejowych, na przykład kamienne groby, które datuje się na wiek 2000 lat i które powstały w czasach cywilizacji licyjskiej.

Poza tym w mieście nie ma wiele do zobaczenia, ale zawsze można żeglować po wodach zatoki, które są atrakcją dla turystów czarterujących tu jacht.
Ponieważ miasteczko jest raczej małe, wszystkie sklepy znajdują się na głównej ulicy, która przecina centrum. Są tutaj 3 supermarkety, sklepy z pamiątkami, butiki z ubraniami oraz sklepy z wyposażeniem żeglarskim.

Tutejsza kuchnia jest bardzo różnorodna i łączy w sobie wpływy z różnych stron, podawane są dania kuchni międzynarodowej oraz potrawy z owoców morza. Są tu również cukiernie i restauracje typowo tureckie, oraz powszechne tutaj budki z kebabem i pitą. Najlepszym miejscem, aby zjeść coś na mieście jest nadmorska promenada. W marinach znajduje się poza tym wiele barów i kawiarni.

Ponieważ miasteczko jest dosyć niewielkie, życie nocne nie jest zbyt bogate. Można jednak pojechać do pobliskiego Dalaman lub Fethiye. W Gocek jest kilka lokali z muzyką na żywo, można też wybrać się na drinka do jednej z tutejszych kawiarni lub do jednej z niewielu winiarni.

Wydarzenia i imprezy

Tak znany ośrodek żeglarski, jakim jest Gocek, organizuje oczywiście swoje własne regaty międzynarodowe. Odbywają się one co roku pod koniec maja i biorą w nich udział znane osobistości żeglarskiego świata. Przez resztę roku głównym zajęciem przybywających tutaj turystów jest żegluga, pływanie oraz poznawanie licznych zatok tutejszego wybrzeża, co można robić samemu lub w organizowanych w tym celu grupach.
 

Mapa dla Göcek

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.