Fethiye

Fethiye

date_range


Sun Odyssey 440
€ 3450
Sun Odyssey 440 Anda

Fethiye

Jacht żaglowyBez skipera2020
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13 mDługość
Lagoon 380
€ 2345
Lagoon 380 Tiando

Fethiye

Jacht żaglowyBez skipera2005
3Kabiny 6 + 1Koje 2Toalety 11,55 mDługość
Sun Odyssey 440
€ 3200
Sun Odyssey 440 Lorna

Fethiye

Jacht żaglowyBez skipera2019
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 13 mDługość
Bavaria 44
€ 1875
Bavaria 44 SeaBreeze

Fethiye

Jacht żaglowyBez skipera2002
3Kabiny 6Koje 2Toalety 13,95 mDługość
Sun Odyssey 409
€ 1991
Sun Odyssey 409 FourTwo

Fethiye

Jacht żaglowyBez skipera2013
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,34 mDługość
Bavaria Cruiser 40
€ 1858
Bavaria Cruiser 40 Mayla

Fethiye

Jacht żaglowyBez skipera2012
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12 mDługość
Dufour 450 Grand Large
€ 2637
Dufour 450 Grand Large Grace

Fethiye

Jacht żaglowyBez skipera2015
4Kabiny 8Koje 2Toalety 13,5 mDługość
Bavaria Cruiser 45
€ 2658
Bavaria Cruiser 45 Santa Maria I

Fethiye

Jacht żaglowyBez skipera2012
4Kabiny 8 + 1Koje 3Toalety 14,27 mDługość
Bavaria 46 Cruiser
€ 2181
Bavaria 46 Cruiser 2Bisi

Fethiye

Jacht żaglowyBez skipera2008
4Kabiny 8Koje 2Toalety 14,2 mDługość
Lagoon 420
€ 4050
Lagoon 420 Day Dream

Fethiye

Jacht żaglowyBez skipera2018
4Kabiny 8Koje 4Toalety 12,61 mDługość
Elan Impression 50
€ 3550
Elan Impression 50 Epoch

Fethiye

Jacht żaglowyBez skipera2016
5Kabiny 10Koje 2Toalety 15,2 mDługość
Bavaria 44 Vision
€ 2181
Bavaria 44 Vision Janina II

Fethiye

Jacht żaglowyBez skipera2009
3Kabiny 6Koje 2Toalety 13,7 mDługość

No reviews yet

Przyjazd do Fethiye to nie tylko lekcja historii, ale również świetna zabawa, wiele sportów wodnych, dobre jedzenie i mila, relaksująca atmosfera. Angielski jest tu drugim językiem, ponieważ wielu Brytyjczyków wybrało to miejsce, aby zbudować tu swoje domy letnie.

Informacje ogólne

Dzisiejsze miasto powstało w miejscu ruin starożytnej osady Telmessos, które było znaczącym centrum kulturalnym i wyrocznią boga Apollo. Greckie i rzymskie ruiny zachowały się do dzisiaj i wspaniale komponują się z nowoczesnym miastem Fethyie, które jest dzisiaj znanym ośrodkiem czarteru jachtów.

Dzięki swojemu położeniu na południowo-zachodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego, Fethyie należy do najbardziej popularnych resortów w tej części Turcji. Szczególnie chętnie odwiedzają je turyści brytyjscy, ponieważ znajdują tu ciekawe życie nocne i niskie ceny.

Podróż i dojazd

Fethyie jest miejscem bardzo popularnym, jednak większość czarterujących jachty turystów przybywa tutaj drogą morską, ponieważ najbliższe lotnisko, Dalaman, leży w odległości około godziny drogi samochodem. Drugie niedalekie lotnisko to Antalya, oddalone o 3 godziny drogi samochodem.
Tureckie drogi lądowe łączą Fethiye z innymi resortami czarteru jachtów na wybrzeżu, takimi jak Marmaris, Bodrum, Antalya, Izmir a nawet Istambuł, do którego trzeba jednak jechać 14 godzin, trudno jest wiec wybrać się tam na weekendową wycieczkę.

Najłatwiej jest dostać się do Fethiye promem, wielu przewoźników w regionie oferuje regularne i czarterowe rejsy do Marmaris i Antalya. Na jednodniową wycieczkę można również wyczarterować drewniane łodzie zwane gullet.

Przed i po żegludze

Fethiye i okolice to miejsce historyczne, gdzie do dzisiaj można oglądać pozostałości pierwszych kultur, którzy tu żyły. Jest zadziwiające, że ruiny te przetrwały tyle czasu. Dzisiaj są one prawdziwym magnesem dla turystów. Najbardziej popularne miejsce to licyjski grobowiec skalny wyrzeźbiony w ścianie klifu. Innym chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem jest położona w centrum miasta forteca wybudowana przez rycerzy Zakonu Szpitalników z Rodos.

W sąsiednich miastach Xanthos i Letoon można też oglądać pozostałości kultury licyjskiej, do pozostałości kultury starożytnego Rzymu należy Arena w Telmessos.

Jest kilka rzeczy, które warto kupić będąc w Turcji, a szczególnie w Fethiye. Należą do nich tureckie dywany, które przyciągają spojrzenia turystów, należy jednak uważać na tanie chińskie podróbki. Można też kupić tu wyroby skórzane, srebro i złoto bardzo dobrej jakości i po niskich cenach.

Jest to miejsce, z którego pochodzi kebab i pide (chleb pita) i warto jest jeść na mieście w każdym z miejsc, gdzie podawane są te tureckie przekąski. Turyści o bardziej wyrafinowanym guście znajdą tu eleganckie restauracje, które podają potrawy miejscowej kuchni, takie jak seler z mięsem jagnięcym w sosie cytrynowym, duszona jagnięcina, faszerowana papryka i dolmatas z mielonym mięsem. Jest tu również wiele wine barów, które oferują szeroki wybór win.

Życie nocne dzieli się na dwie kategorie: rozrywki na wyższym poziomie, które zapewniają tutejsze hotele, oraz zwyklejsze rozrywki w miejscach takich jak bary i kluby w okolicach bazaru na starym mieście, które są otwarte do samego rana. Niektórzy z was mogą odnieść wrażenie, że tutejsze lokale są dosyć mało skomplikowane. Jeżeli szukacie wyłącznie rozrywki, warto wybrać się na promenadę Belcegiz Beach.

Wydarzenia i imprezy

W Fethiye nie ma zbyt wielu imprez, najważniejsza z nich to z pewnością karnawał Çalış, obchodzony co roku pod koniec maja, który przyciąga turystów na tutejsze plaże.
Nie znaczy to jednak, ze w Fethiye nie ma co robić, wręcz przeciwnie. Na plaży można uprawiać różne sporty, można też wybrać się na wędrówkę pieszą po Drodze Licyjskiej, co tydzień odbywa się targ, organizowane są też wycieczki do sąsiednich regionów takich jak Dolina Motyli i Kabak, które są dwoma osamotnionymi kanionami położonymi na południe od miasta.
 

Mapa dla Fethiye

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.