Polishkeyboard_arrow_down
  • English
  • French
  • German
  • Italian
  • Russian
  • Spanish
Bodrum

Bodrum

date_range

Athena 38
€ 2099
Athena 38 Andromeda
Jacht żaglowyBez skipera2000
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 11,6 mDługość
Fountaine Pajot 40
€ 2603
Fountaine Pajot 40 Amber
Jacht żaglowyBez skipera2016
3Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 11,73 mDługość
Sun Odyssey 37
€ 1451
Sun Odyssey 37 Kacamak
Jacht żaglowyBez skipera2003
3Kabiny 8 + 2Koje 1Toalety 11,9 mDługość
Fountaine Pajot 40
€ 2792
Fountaine Pajot 40 Sky Maria
Jacht żaglowyBez skipera2016
4Kabiny 10 + 2Koje 4Toalety 11,73 mDługość
Bavaria 41
€ 1245
Bavaria 41 Baydeniz
Jacht żaglowyBez skipera2003
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,55 mDługość
Bavaria 39 Cruiser
€ 1500
Bavaria 39 Cruiser Ikinci
Jacht żaglowyBez skipera2007
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,14 mDługość
Jeanneau 53
€ 3773
Jeanneau 53 Nazli Denizim
Jacht żaglowyBez skipera2010
4Kabiny 9 + 3Koje 5Toalety 16,06 mDługość
Sun Odyssey 54 DS
€ 3305
Sun Odyssey 54 DS Pamina Blue
Jacht żaglowyBez skipera2004
5Kabiny 10Koje 4Toalety 16,75 mDługość
thumb_up 4,90 / 5
Bavaria 46 Cruiser
€ 1945
Bavaria 46 Cruiser Seeteufel
Jacht żaglowyBez skipera2005
4Kabiny 8Koje 2Toalety 14,2 mDługość
Beneteau Cyclades 43.4
€ 2250
Beneteau Cyclades 43.4 Tenim VI
Jacht żaglowyBez skipera2008
4Kabiny 8Koje 2Toalety 13,25 mDługość
Belize 43
€ 2414
Belize 43 The Big Easy
Jacht żaglowyBez skipera2004
4Kabiny 10 + 4Koje 2Toalety 13,04 mDługość
Bavaria 42 Cruiser
€ 1458
Bavaria 42 Cruiser Bende
Jacht żaglowyBez skipera2009
3Kabiny 6Koje 2Toalety 12,99 mDługość

No reviews yet

Starożytni mieszkańcy, którzy założyli miasto Bodrum, lub, jak nazywano je wtedy, Halikarnas, starannie wybrali najlepsze miejsce. Dzisiaj, tak jak w czasach starożytnych, jest to tętniące życiem miasto, które słynie z Mauzoleum w Halikarnasie, jednego z siedmiu cudów starożytnego świata. Dzisiaj Bodrum jest regionem turystycznym ze świetną pogodą i świetnymi możliwościami żeglugi, ponadto co roku organizowane są tu prestiżowe regaty.

Informacje ogólne

Bodrum to miasto słynące z Mauzoleum w Halikarnasie, jednego z siedmiu cudów starożytnego świata. Dzisiaj jest ono popularnym resortem czarteru jachtów, leży w południowo-zachodniej części Turcji nad brzegiem Morza Śródziemnego.

Długa historia, idealne położenie oraz inwestycje rządowe sprawiły, że region Bodrum stał się jednym z najlepszych miejsc czarteru jachtów dla żeglarzy, których interesuje ten rejon Morza Egejskiego. Jest tu mnóstwo rzeczy, które można robić i zobaczyć, a żegluga wzdłuż wybrzeży półwyspu jest niezwykle przyjemna.

Podróż i dojazd

Tutejsze lotnisko nazywa sie Bodrum-Milas i leży 35 km od miasta. Lądują na nim samoloty wielu linii lotniczych, a także samoloty czarterowe. Inne połączenia zapewniają lotniska w Dalaman oraz Izmir, obydwa oddalone od Bodrum o trzy godziny drogi. Dojazd do miasta z lotniska zapewniają autobusy typu shuttle oraz prywatne taksówki, które można zamówić przed przyjazdem.

Samochodem można tu dojechać drogą D330, która dzieli się na kilka dróg podrzędnych. Jeżeli nie lubicie jazdy samochodem i nie chcecie lecieć samolotem, można się tu dostać również autobusem. Bodrum ma połączenia autobusowe z wszystkimi większymi miastami Turcji, miedzy innymi z Istambułem, Ankarą i Izmir.

Latem można się tu również dostać promem i jest to preferowany przez czarterujących jachty żeglarzy środek lokomocji. Większość promów przybywa z Grecji, z portów takich jak Kos i Rodos. W sezonie letnim promy kursują codziennie z powodu dużej ilości pasażerów.

Przed i po żegludze

Możliwe że słyszeliście o Bodrum tylko w związku ze starożytnym mauzoleum i jest to pierwsze miejsce, które każdy turysta chce tutaj zobaczyć. Mauzoleum zostało zniszczone przez trzęsienia ziemi jeszcze w czasach starożytnych i jedyne co z niego pozostało to ruiny, natomiast zachowane rzeźby i część zabytków znajdują się w Muzeum Brytyjskim w Londynie.

Warto zobaczyć też zamek Św. Piotra, wybudowany około roku 1400 przez rycerzy Zakonu Szpitalników, którego część powstała z kamieni zniszczonego mauzoleum. W zamku znajduje się również miejscowe muzeum archeologiczne, dlatego odwiedza go wielu turystów.

Inne ciekawe miejsca w Bodrum to amfiteatr, który powstał w czasach starożytnego Halikarnasu, oraz wiatraki, które są znane dzięki swojemu rustykalnemu i starożytnemu wyglądowi. Wiatraki były używane jeszcze w latach siedemdziesiątych.

Jeżeli chodzi o zakupy, w Bodrum istnieją dwie opcje: można kupować w małych, tradycyjnych sklepikach na zatłoczonych uliczkach, gdzie sprzedawane są artykuły spożywcze, ceramika oraz wyroby ze skóry, druga opcja to bardziej turystyczne i nowoczesne galerie handlowe. Aby naprawdę poznać Turcję trzeba połączyć te dwie opcje. Jedna dobra rada: nigdy nie płaćcie podanej ceny, zawsze się targujcie, w ten sposób można po okazyjnej cenie kupić ciekawe ubrania i biżuterię.

Jedzenie w Turcji samo w sobie jest przeżyciem, ponieważ tutejsza kuchnia stanowi mieszankę dań i składników z Zachodu i z Bliskiego Wschodu. Miejscowi jedzą dużo warzyw, które podaje się świeże, pieczone lub smażone, często z dodatkiem jogurtu. Warto spróbować pysznych dolmatas: są to warzywa faszerowane mielonym mięsem i ryżem.

Oczywiście istnieją przysmaki tureckie, które stały się znane również w innych krajach, tak jak na przykład kebab, który w Bodrum sprzedają uliczni sprzedawcy i który zawsze stanowi smaczną i niedrogą przekąskę dla turystów. Po obiedzie warto zajrzec do jednej z tutejszych kawiarni i spróbować prawdziwej tureckiej kawy, która jest uważana za prawdziwy rarytas.

Życie nocne w Bodrum jest naprawdę dzikie, co potwierdzi każdy żeglarzy, którzy spędzili tu wakacje. Na ulicach takich jak Dr. Alim Bey Cadesi czy Cumhuriyet Caddesi przez całą noc bawią się głośne, kolorowe tłumy.

Wydarzenia i imprezy

Jaki region turystyczny a także ważny port morski, Bodrum organizuje kilka dorocznych imprez żeglarskich, które z pewnością zainteresują tłumy czarterujących tutaj jachty turystów. Najważniejsze z nich to regaty International Bodrum Cup w październiku, organizowane przez tutejszy yacht klub.

Kiedy poznacie tutejsze życie nocne, przekonacie się że Bodrum jest ciekawym miejscem, zarówno dzięki swojej historii jak i ludziom, którzy mieszkają tu dzisiaj. Najwięcej turystów przybywa tu w okresie letnim, ale ruch jest duży w ciągu całego roku, ponieważ Bodrum oferuje wspaniałe plaże, zabytki i rozrywkę.

Mapa dla Bodrum

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.