Turcja

Turcja

date_range

Odkryj 4 porty - wypożyczenie łodzi Turcja

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Turcja TR TR
Fethiye
Fethiye
48 jachty
€ 1685
Marmaris
Marmaris
44 jachty
€ 1700
Bodrum
Bodrum
21 jachty
€ 2160
Göcek
Göcek
7 jachty
€ 4360

Dzięki atrakcyjnym miejscom do żeglugi, świetnej, słonecznej pogodzie, miłym mieszkańcom i pozostałościom starożytnej kultury, Turcja jest miejscem idealnym na wakacje pod żaglami. Można tu wybierać pomiędzy skalistym wybrzeżem Morza Egejskiego i Turecką Riwierą o pięknych plażach i zatokach pomiędzy Antalyą i Kap Anamur. Wspaniale wakacje gwarantowane!

Czarter Jachtow Turcja - Informacje ogólne

Mimo ze Turcja to przede wszystkim ogromny masyw lądowy, który tworzy półwysep Azji Mniejszej, z czterech stron otoczony morzem, dzięki czemu powstaje 8300 km wybrzeża i raj dla żeglarzy. Można wybierać miedzy Morzem Marmara, Egejskim, Czarnym i Morzem Śródziemnym, z których każde jest równie piękne i kuszące.

Turcja leży na granicy Azji i Europy (cieśniny Bosfor i Dardanele stanowią drogę dostępu do Morza Czarnego), dzięki czemu jest miejscem gdzie spotykają się dwie kultury, jak również ważnym ośrodkiem handlowym. Takie położenie pozwoliło Turcji na ekspansje w czasach Imperium Osmańskiego w Średniowieczu.

Dzisiaj Turcja jest cieszącym się dużym powodzeniem centrum turystyki. Dzieje się tak głównie dzięki jej pięknym i często nietkniętym ludzką ręką krajobrazom, o pozwala rozkoszować się mistyką Orientu, będąc blisko Europy. Ciepły klimat czyni Turcje idealnym miejscem na nadmorskie wakacje, nawet w okresie zimowym. Tutejsze wybrzeża to ogromna różnorodność plaż oraz różnego rodzaju zatok, każdy może znaleźć tu cos dla siebie, nawet jeśli chce się mieć odosobniona zatokę tylko dla siebie.

Prawo i porządek publiczny

Wody Turcji są otwarte dla wszystkich, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i mieć przy sobie wymagane dokumenty. Zaletą żeglugi w Turcji jest duża ilość miejsc do postoju, nadmorskich miejscowości i nowoczesnych portów. Wszystkie jednostki pływające na tureckich wodach muszą posiadać transit log (nazywany również pozwoleniem na przepływ) zawierający informacje o jachcie i jego załodze. Dokument ten jest ważny przez rok, jednak traci swoja ważność jeżeli opuścimy Turcję.
Dokument ten zawiera także spis inwentarzu jachtu w razie wypadków losowych takich jak awaria. W spisie muszą być wprowadzane wszelkie dokonywane zmiany. Procedura ta ma na celu przeciwdziałanie przemytowi ukrytemu pod pozorem wakacji żeglarskich.

Na szczęście niektóre firmy czarterujące jachty mogą na życzenie załatwić formalności, jeżeli odpowiednio wcześniej dostarczymy im konieczne dokumenty. Formalności obejmują całą załogę, służą również do sprawdzenia umiejętności sternika (coś w rodzaju patentu). Dzięki temu nie musimy zajmować naszego czasu formalnościami.

Dla obywateli niektórych krajów przy wjeździe do Turcji wymagana jest wiza turystyczna. Turyści czarterujący jachty muszą posiadać paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty przekroczenia granicy. W Turcji można zatrzymać się do 90 dni. Okres ten może być przedłużony w miejscowej komendzie policji.
 

VeryGoodTurcja
24.87 / 5
Very Good

2 reviews dla Turcja
Najnowszy przez "Vladimir" na 03 Oct 2020
Zalecenia
  • : - 5.00
    "13 июня 2015 г. Фетхие Дорогие Сергей, Ирина, Филипп и компания! От всей души хотим сказать вам боль..."
    Czytaj więcej
  • : - 4.21
    "Оперативность в реагировании (во время чартера было много поломок, прорвало водопровод, вышли из стр..."
    Czytaj więcej

Mapa dla Turcja

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.