Tajlandia

Tajlandia

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Tajlandia

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Tajlandia TH TH
Phuket / Yacht Haven Marina
Phuket / Yacht Haven Marina
8 jachty
€ 1680

W Tajlandii każdy znajdzie cos dla siebie. Krajobraz jest tutaj bardzo zróżnicowany, warunki pobytu odpowiadają nawet najbardziej wymagającym turystom a mieszkańcy są uważani za najsympatyczniejszych ludzi w całej Azji. Nic dziwnego ze wielu turystów odwiedzających Tajlandie postanawia osiąść tu na stale.

Informacje ogólne

Tajlandia jest najpopularniejszym celem podróży w turystycznych w południowo-wschodniej Azji. Jest w tym kraju cos co bardzo przyciąga ludzi z zachodu. Wielu z nich przedłuża swój pobyt, a niektórzy zostają tutaj na stale, zafascynowani tutejszym sposobem życia i krajobrazem. Podróżujący zastaną tu również dobrze rozwiniętą infrastrukturę oraz kilka uroczych zakątków żeglarskich.

Najważniejszym regionem żeglarskim jest Morze Andamańskie, ponieważ długość wybrzeża Zatoki Tajlandzkiej wynosi 3219 km. Główne atrakcje regionu to Phuket i Langkawi. Phuket to największa wyspa Tajlandii, mniej więcej wielkości Singapuru, i jednocześnie najbogatsza prowincja. Żeglarstwo jest tu czymś więcej niż rozrywka – jest to również zawód: wiele portów jachtowych wzdłuż wybrzeży stanowi dla miejscowej ludności źródło pracy i utrzymania.

Jednym z najchętniej odwiedzanych regionów jest Patong Beach, znana nie tylko ze swojej długiej piaszczystej plaży, lecz także z rozrywek i życia nocnego. Jednak dla żeglarzy czarterujących jachty jest jeszcze wiele innych miejsc do odkrycia w kierunku południowo-wschodnim, gdzie nurkowie i płetwonurkowie mogą odkrywać i poznawać życie raf koralowych.

Prawo i porządek publiczny

Ponieważ Tajlandia jest miejscem przyjaznym turystom, zasady prawne są tutaj swobodne, obcokrajowcy musza jednak przestrzegać pewnych zasad. Tajlandczykom zależy, aby wasz pobyt w ich kraju był tak przyjemny, jak tylko to możliwe, zwłaszcza jeżeli jesteście żeglarzami którzy wynajmują jacht.
  
Nie jest konieczne posiadanie licencji wystawionej przez tajlandzkie władze pod warunkiem ze patent który posiadamy jest zgodny z rodzajem jachtu, którym chcemy pływać. Jachty zagraniczne mogą pozostawać w Tajlandii przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy. Okres ten może być przedłużony o kolejne 6 miesięcy, później jednak żeglarz wynajmujący jacht będzie miał obowiązek oficjalnie zarejestrować go w kraju.

Nie ma potrzeby posiadania wizy turystycznej. W Tajlandii możemy zostać do 30 dni z możliwością przedłużenia pobytu o kolejne 7 do10 dni. Jeżeli wjeżdżamy do kraju jako załoga jachtu czarterowego, każdy uczestnik wyjazdu otrzymuje w paszporcie trzydziestodniową wizę, której nie można przedłużyć. W kontaktach z władzami i policja ważne jest zwrócenie uwagi na odpowiedni strój: mężczyźni powinni nosić spodnie z długimi nogawkami i podkoszulek, a kobiety zakrywać uda i ramiona.
 

Mapa dla Tajlandia

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.