Szwecja

Szwecja

date_range

Odkryj 2 porty - wypożyczenie łodzi Szwecja

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Szwecja SE SE
Stockholm
Stockholm
19 jachty
€ 1510
Göteborg / City Marina
Göteborg / City Marina
9 jachty
€ 1435

Dzięki wspaniałym krajobrazom i przemiłym mieszkańcom, Szwecja jest jednym z ulubionych miejsc do czarteru jachtów w Europie Północnej. Coraz więcej żeglarzy odkrywa dla siebie największy i być może najpiękniejszy na świecie Archipelag Sztokholmski oraz Archipelagu Göteborga. Co roku wracają tutaj aby dalej go odkrywać.

Informacje ogólne

Szwecja jest największym krajem północy, zajmującym prawie połowę Półwyspu Skandynawskiego, o niezwykle rozległym Wybrzeżu Bałtyckim. Tutejsze fiordy, wyspy i wysepki wydobyte erozją lodowcową z granitowych wybrzeży są idealnym miejscem do czarterowania jachtów.

W XVII wieku, gdy Szwecja była jeszcze potęgą militarną, powierzchnia kraju była trzy razy większa niż dzisiaj. Jednak od tamtego czasu wiele się zmieniło. Dzisiejsza Szwecja cieszy się pokojem i jest jednym z nielicznych krajów nie należących do żadnej znaczącej koalicji wojskowej. Mieszkańcy ze swej strony wcielają ten rodzaj polityki w życie na swój sposób – są bardzo otwarci i tolerancyjni, w związku z tym turyści wynajmujący jachty będą się w Szwecji czuć jak u siebie.

Jednym z najbardziej malowniczych i uznanych regionów żeglarskich jest region Bohuslän oraz archipelag sztokholmski (będący największym na świecie archipelagiem). Można tu spotkać nie tylko senne osady rybackie przekształcone w miejscowości wakacyjne (jak Marstrand lub Nyköping), ale również tętniące życiem metropolie takie jak Sztokholm i Göteborg, gdzie na turystę wynajmującego jacht czeka cała masa atrakcji.

Prawo i porządek publiczny

Kiedyś wody Szwecji były otwarte dla każdego, szczególnie dla żeglarzy na jachtach czarterowych. Jednak w oblicze stale rosnącej liczby jednostek pływających jak również wzrastającej liczby wypadków, władze kraju postanowiły wprowadzić bardziej rygorystyczne zasady prawne.
W Szwecji istnieją trzy różne rodzaje licencji na łodzie. Po pierwsze obowiązkowa jest licencja na jachty o długości ponad 10 m, których prędkość przekracza 15 węzłów. Również na jachty o długości powyżej 12 metrów i trawersie wyższym niż 4 metry wymagana jest licencja. Turyści żeglujący łodziami wyposażonymi w silnik osiągający prędkość 30 węzłów również musza posiadać licencje.

Licencja nie jest konieczna dla obywateli kraju w wieku ponad 55 lat oraz mieszkających na wyspach nie mających stałego połączenia z lądem. Jednak jeżeli posiadacie już licencję skipera wystawiona w waszym kraju, będzie ona w Szwecji uznawana przez tamtejsze władze. Należy tylko zwracać uwagę na to, ze jacht którego używamy do żeglugi odpowiada wielkości, na która mamy licencję.
 

SatisfyingSzwecja
13.34 / 5
Satisfying

1 review dla Szwecja
Najnowszy przez "Jan" na 20 Jul 2019
Zalecenia
  • : - 4.17
    "Die Mitarbeiter waren freundlich, zunächst beim Check-out nur schwer davon zu überzeugen, dass die Z..."
    Czytaj więcej
  • : - 4.35
    "freundlicher empfang; flexibles und freundliches personal; problemloses ein- und auschecken"

Mapa dla Szwecja

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.