Szwecja

Szwecja

date_range

Odkryj 2 porty - wypożyczenie łodzi Szwecja

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Szwecja SE SE
Stockholm
Stockholm
21 jachty
€ 1590
Göteborg / City Marina
Göteborg / City Marina
11 jachty
€ 1435

Dzięki wspaniałym krajobrazom i przemiłym mieszkańcom, Szwecja jest jednym z ulubionych miejsc do czarteru jachtów w Europie Północnej. Coraz więcej żeglarzy odkrywa dla siebie największy i być może najpiękniejszy na świecie Archipelag Sztokholmski oraz Archipelagu Göteborga. Co roku wracają tutaj aby dalej go odkrywać.

Informacje ogólne

Szwecja jest największym krajem północy, zajmującym prawie połowę Półwyspu Skandynawskiego, o niezwykle rozległym Wybrzeżu Bałtyckim. Tutejsze fiordy, wyspy i wysepki wydobyte erozją lodowcową z granitowych wybrzeży są idealnym miejscem do czarterowania jachtów.

W XVII wieku, gdy Szwecja była jeszcze potęgą militarną, powierzchnia kraju była trzy razy większa niż dzisiaj. Jednak od tamtego czasu wiele się zmieniło. Dzisiejsza Szwecja cieszy się pokojem i jest jednym z nielicznych krajów nie należących do żadnej znaczącej koalicji wojskowej. Mieszkańcy ze swej strony wcielają ten rodzaj polityki w życie na swój sposób – są bardzo otwarci i tolerancyjni, w związku z tym turyści wynajmujący jachty będą się w Szwecji czuć jak u siebie.

Jednym z najbardziej malowniczych i uznanych regionów żeglarskich jest region Bohuslän oraz archipelag sztokholmski (będący największym na świecie archipelagiem). Można tu spotkać nie tylko senne osady rybackie przekształcone w miejscowości wakacyjne (jak Marstrand lub Nyköping), ale również tętniące życiem metropolie takie jak Sztokholm i Göteborg, gdzie na turystę wynajmującego jacht czeka cała masa atrakcji.

Prawo i porządek publiczny

Kiedyś wody Szwecji były otwarte dla każdego, szczególnie dla żeglarzy na jachtach czarterowych. Jednak w oblicze stale rosnącej liczby jednostek pływających jak również wzrastającej liczby wypadków, władze kraju postanowiły wprowadzić bardziej rygorystyczne zasady prawne.
W Szwecji istnieją trzy różne rodzaje licencji na łodzie. Po pierwsze obowiązkowa jest licencja na jachty o długości ponad 10 m, których prędkość przekracza 15 węzłów. Również na jachty o długości powyżej 12 metrów i trawersie wyższym niż 4 metry wymagana jest licencja. Turyści żeglujący łodziami wyposażonymi w silnik osiągający prędkość 30 węzłów również musza posiadać licencje.

Licencja nie jest konieczna dla obywateli kraju w wieku ponad 55 lat oraz mieszkających na wyspach nie mających stałego połączenia z lądem. Jednak jeżeli posiadacie już licencję skipera wystawiona w waszym kraju, będzie ona w Szwecji uznawana przez tamtejsze władze. Należy tylko zwracać uwagę na to, ze jacht którego używamy do żeglugi odpowiada wielkości, na która mamy licencję.
 

Mapa dla Szwecja

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.