Polishkeyboard_arrow_down
  • English
  • French
  • German
  • Italian
  • Russian
  • Spanish
Seychelles / Mahe

Seychelles / Mahe

date_range
Lagoon 400-S2
€ 3525
Lagoon 400-S2 EMILIO
Jacht żaglowyBez skipera2016
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 11,97 mDługość
Lagoon 380
€ 3365
Lagoon 380 Modjo
Jacht żaglowyBez skipera2017
4Kabiny 8Koje 2Toalety 11,6 mDługość
Lagoon 380
€ 3230
Lagoon 380 Magikal
Jacht żaglowyBez skipera2011
3Kabiny 6 + 2Koje 2Toalety 11,55 mDługość
Lagoon 450 S
€ 5200
Lagoon 450 S Islette
Jacht żaglowyBez skipera2018
4Kabiny 8 + 2Koje 13,96 mDługość
Mahe 36
€ 2045
Mahe 36 Leandre
Jacht żaglowyBez skipera2010
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11 mDługość
Leopard 44
€ 5900
Leopard 44
Jacht żaglowyBez skipera2013
4Kabiny 8Koje 4Toalety 12,98 mDługość
Saba 50
€ 11200
Saba 50 INCO
Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2017
4Kabiny 10Koje 4Toalety 14,98 mDługość
Leopard 40
€ 2825
Leopard 40 Marianne
Jacht żaglowyBez skipera2009
4Kabiny 8Koje 2Toalety 11,97 mDługość
Lagoon 440
€ 3525
Lagoon 440 Mystikal
Jacht żaglowyBez skipera2008
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 14,1 mDługość
Leopard 40
€ 3230
Leopard 40 Seamone
Jacht żaglowyBez skipera2007
4Kabiny 8Koje 2Toalety 11,97 mDługość
Leopard 44
€ 5795
Leopard 44 La Pelosa
Jacht żaglowyBez skipera2013
4Kabiny 8Koje 4Toalety 12,98 mDługość
Salina 48
€ 3870
Salina 48 Malou
Jacht żaglowyBez skipera2008
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 14,36 mDługość

No reviews yet

Mahe, największa wyspa Seszeli, jest również wyspą najnowocześniejszą i najlepiej przystosowaną do turystyki, a mimo to sprawia wrażenie, jakby nigdy nie tknęła jej ludzka ręka. Łączą się tu ze sobą dzikie, egzotyczne piękno oraz komfort nowoczesnych resortów. Czy wspomnieliśmy, że jest ona również tropikalnym rajem?

Informacje ogólne

Prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście o Mahe, za to prawie na pewno słyszeliście o Seszelach, tropikalnych wyspach w pewnym oddaleniu od wybrzeży Afryki, które należą do ulubionych miejsc turystów, którzy czarterują jachty.  Mahe jest największą wyspą archipelagu (jej powierzchnia to 9 km kwadratowych) i na niej właśnie znajduje się stolica kraju Victoria, wyspę zamieszkuje także największa liczba ludności.

Piękno Mahe bierze sie nie tylko z jej uroczych plaż otoczonych błękitnymi wodami Oceanu Indyjskiego, stanowi o nim również łańcuch górski, który rozciąga się na całej wyspie niby jej kręgosłup i z którego rozciągają się naprawdę spektakularne widoki, zwłaszcza z jego najwyższego szczytu, który mierzy 905 metrów wysokości. Tutejsza roślinność to głównie lasy tropikalne, które oczekują na odważnych odkrywców, gotowe odkryć przed nimi swoje sekretne piękno.

Podróż i dojazd

Głównie połączenie Mahe ze światem zewnętrznym stanowi lotnisko wyspy, Seychelles International, które znajduje się na wschodnim wybrzeżu, niedaleko jej stolicy Victorii (lotnisko znajduje się w odległości 11 kilometrów od miasta). Po wylądowaniu można wziąć taksówkę, która zawiezie was niemal w każde miejsce na wyspie. Linie lotnicze, oferujące połączenia lotnicze do Mahe to Air Austral, Air Seychelles, Condor, Emirates, British Airways, Air France, Eurofly i Neos.

Do Victorii można również dojechać autobusem typu shuttle oraz zwykłym autobusem i połączenia te zapewniają też dojazd do portu, z którego można wybrać się na wycieczkę promową po archipelagu.

Przed i po żegludze

Mahe jest największą wyspą archipelagu i to właśnie na niej znajduje się stolica państwa, dlatego też ruch turystyczny koncentruje się właśnie tutaj. Odwiedzających wyspę turystów czeka wiele atrakcji, mimo że jest ona wyspą o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Victoria jest największym ośrodkiem miejskim i można w tu odwiedzić muzeum historii naturalnej, ogrody botaniczne, w których można podziwiać rosnące w nim pewne niezwykle interesujące endemiczne gatunki roślin, a także wieżę zegarową, którą wybudowano w chwili uzyskania przez kolonię niepodległości w roku 1903. Innym miejscem, które jest ciekawe zarówno dla turystów, jak i miejscowych, jest tutejszy targ, który odbywa się codziennie oprócz niedzieli.

W Mahe nie brakuje miejsc noclegowych i goście mają tu do wyboru pensjonaty, które nie zapewniają posiłków lub pięciogwiazdkowe hotele. Po znalezieniu odpowiedniego hotelu możecie wybrać się wraz z waszą załogą do miejsca, w którym będziecie mogli coś zjeść. Podawana w miejscowych restauracjach kuchnia jest zróżnicowana i oferuje dania większości kuchni międzynarodowych. Jednak większość restauracji stara się utrzymywać własną kuchnię o oryginalnym profilu, możecie się więc spodziewać specjalnego i wyjątkowego akcentu w każdej potrawie.

Mahe ma niezwykle bogate życie nocne. Zarówno miejscowi, jak i turyści, zapełniają liczne tutejsze bary i kluby. Centralnym punktem, w którym koncentruje się życie nocne miasta jest stary port (Vieux Port), w którym znajdują się najlepsze kluby. Jeżeli nie macie ochoty na kontakty z miejscowymi, większość hoteli oferuje własny program rozrywkowy. Inna opcja to obydwa tutejsze kasyna, z których jedno znajduje się w zatoce Beau Vallon, a drugie w południowej części wyspy.

Wydarzenia i imprezy

W Mahe jest ni mniej, ni więcej jak 75 plaż i warto je poznać, ponieważ niektóre z nich są niemal bezludne, dzięki czemu można się na nich opalać w pełnym odosobnieniu, ciesząc się złocistym piaskiem i grupkami kołyszących się palm. W końcu kto nie chciałby choć raz mieć tylko dla siebie tropikalnej plaży? Jest tu też kilka centrów nurkowania i ośrodków sportów wodnych, położonych w różnych częściach wyspy.

Na Mahe znajduje sie również park narodowy Morne Seychellois, który zajmuje powierzchnię 30 kilometrów kwadratowych i jeżeli jesteście uzależnieni od adrenaliny, to wspinaczka górska wśród lasów deszczowych jest czymś w sam raz dla was.
 

Mapa dla Seychelles / Mahe

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.