Seszele

Seszele

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Seszele

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Seszele SC SC
Seychelles / Mahe
Seychelles / Mahe
30 jachty
€ 3664

Piękno i bezczynność są tutaj uważane za sprawy najważniejsze. Dobrze, że ta cudowna wyspa leży tak daleko – inaczej chcielibyśmy stale do niej wracać.

Informacje ogólne

Pośród Oceanu Indyjskiego, z dala od lądu stałego, leży grupa wysp które są jakby stworzone do tego, aby spędzać tam wakacje na jachcie, w idealnym miejscu poza strefa cyklonów, wśród spokojnych wód i wiatrów umiarkowanych przez cały rok. Seszele leżą w pewnym oddaleniu od wschodnich wybrzeży Afryki, bardziej znacznie wysunięte w morze niż Madagaskar, co sprawia ze są celem odległym, idealnym dla żeglarzy - odkrywców.

115 wysp tworzących archipelag zostały odkryte przez austronezyjskich i arabskich żeglarzy, następnie w 1502 roku przez Vasco da Gama, który przepływając tamtędy nadał wyspom nazwę Amirantes. Pierwszymi Europejczykami, którzy postawili stopę na wyspach, byli 10 lat później Brytyjczycy, którzy wylądowali tu w 1609 roku. Później nastąpił niespokojny okres francusko-brytyjskich sporów o wyspy, który zakończył się zwycięstwem Brytyjczyków, którzy w 1814 roku objęli panowanie nad wyspami. Seszele uzyskały niepodległość w roku 1976 a od roku 1991 są republiką.

Jako ze na wyspach nie ma zbyt wiele zasobów naturalnych, Seszele koncentrują się głównie na turystyce, która jest głównym źródłem dochodu na wyspach – dobra wiadomość dla turystów wynajmujących jachty, którzy wybierają się w te strony. Seszele to nie tylko świetne miejsce na żagle, ale również przepiękny, warty poznania kraj, a mieszkańcy są zrelaksowani i gościnni. Podróż powinniście zacząć od stolicy Victorii oraz od Mahe drugiego co do wielkości miasta.

Do roku 1990, kiedy Seszele były krajem socjalistycznym, żegluga jachtowa była dokładnie kontrolowana, jednak w dniu dzisiejszym większość ograniczeń została zniesiona, co czyni z Seszeli jedno z najlepszych miejsc na jachty w tym regionie świata. Zasady, które dzisiaj obowiązują, dotyczą wyłącznie ochrony środowiska naturalnego i ograniczają się głównie do parków narodowych i stref chronionych.

Dostęp do tych stref jest kontrolowany (co oznacza konieczność uiszczenia opłaty za wstęp, zarzucanie kotwicy i pozostawanie w takich miejscach na noc) lub ograniczony. Poza tym należy mieć na uwadze fakt, ze niektóre z wysp są własnością prywatną.

Wyspy są znane z całorocznej pięknej pogody, w związku z tym nawet początkujący żeglarze nie powinni Mie problemów. Jedyne problem stanowią podwodne rafy koralowe oraz płycizny, które nieco utrudniają żeglugę (należy pamiętać ze zarzucanie kotwicy na rafach jest w tych stronach stanowczo zabronione).

Prawo i porządek publiczny

Centrum czarterowania jachtów to Mahe, tutaj również przybija większość pochodzących z poza Seszeli jachtów prywatnych, jako że Victoria jest jedynym oficjalnym portem wysp. Przybywając jachtem zagranicznym, należy skontaktować się z władzami portu Victoria w celu wypełnienia formalności wjazdowych, celnych, oraz wszelkich formalności dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.

Dla statków zagranicznych wymagany jest certyfikat celny z poprzedniego portu postoju, lista załogi i pasażerów, inwentarz i spis znajdującej się na pokładzie broni. Jachty są zwolnione z takiej procedury. 
Zwykle władze Seszeli nie wymagają od odwiedzających wizy, niezależnie od celu podroży. Zasada ta ogranicza się do miesiąca pobytu, czas ten może jednak zostać później przedłużony do roku. Każdy turysta odwiedzający Seszele musi jednak posiadać paszport ważny przez co najmniej 6 miesięcy.
 

Mapa dla Seszele

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.