St. Lucia

St. Lucia

date_range
Sun Odyssey 32i
€ 1419
Sun Odyssey 32i nan
Jacht żaglowyBez skipera2007
2Kabiny 4Koje 1Toalety 9,6 mDługość
Oceanis 41.3
€ 2241
Oceanis 41.3 nan
Jacht żaglowyBez skipera2009
3Kabiny 6 + 2Koje 12,17 mDługość
Sun Odyssey 39i
€ 1868
Sun Odyssey 39i nan
Jacht żaglowyBez skipera2009
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11,86 mDługość
Bavaria 46 Cruiser
€ 2988
Bavaria 46 Cruiser Windflower III
Jacht żaglowyBez skipera2007
4Kabiny 8Koje 2Toalety 14,2 mDługość
Bavaria 46
€ 3436
Bavaria 46
Jacht żaglowyBez skipera2017
4Kabiny 8 + 2Koje 2Toalety 14,48 mDługość
Lagoon 440 Flybridge
€ 4109
Lagoon 440 Flybridge Slow down
Jacht żaglowyBez skipera2008
4Kabiny 8 + 3Koje 4Toalety 13,61 mDługość
Nautitech 46 Fly
€ 4455
Nautitech 46 Fly Tobina
Jacht żaglowyBez skipera2017
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 13,71 mDługość
Beneteau Cyclades 43.3
€ 2465
Beneteau Cyclades 43.3
Jacht żaglowyBez skipera2010
3Kabiny 6Koje 3Toalety 13,25 mDługość
Bavaria 50
€ 3660
Bavaria 50
Jacht żaglowyBez skipera2013
3Kabiny 6Koje 3Toalety 15,43 mDługość
Jeanneau 53
€ 8149
Jeanneau 53
Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2010
6Kabiny 12Koje 3Toalety 15,73 mDługość

No reviews yet

Wyjątkowe piękno tego miejsca sprawia, że pobyt w Rodney Bay staje się niezapomnianym przeżyciem, nie mówiąc o tym, że tutejsze warunki żeglarskie należą do najlepszych na całych Karaibach.

Informacje ogólne

Rodney Bay jest utworzoną przez człowieka laguną o powierzchni osiemdziesięciu akrów położoną w naturalnej zatoce i można tutaj korzystać z jednych z najlepszych warunków na całych Karaibach, nie mówiąc o doskonałych możliwościach żeglugi w pobliżu wybrzeża.

To małe miasteczko otrzymało swoją nazwę od admirała George Rodney'a, który w roku 1780 odniósł zwycięstwo nad francuską flotą i jest ono położone na północnozachodnim krańcu wyspy Saint Lucia, na zachód od zatoki Choc. Chociaż miejsce to leży nieco na uboczu popularnych tras turystycznych, ma ono znaczący potencjał turystyczny.

Podróż i dojazd

Dojazd do Rodney Bay nie jest trudny, biorąc pod uwagę fakt, że spośród wszystkich karaibskich wysp na Saint Lucia ląduje najwięcej lotów międzynarodowych, w tym wiele z nich to samoloty przybywające z Europy, z miast takich jak Londyn, Paryż lub Amsterdam, co daje gościom, którzy czarteruj jachty, możliwość znalezienia się nad wodą w bardzo krótkim czasie.

Jest tu tylko jedna droga, która prowadzi wokół całej wyspy i zbacza w kierunku jej północnego krańca, a więc niezależnie do tego, czy jedziecie do Rodney Bay wypożyczonym samochodem, czy taksówką, nie sposób do niego nie trafić. Ponieważ całą wyspę można objechać na około w ciągu kilku godzin, transfer z lotniska nie zabiera wiele czasu.

Pomiędzy różnymi miejscami na wyspie kursują również niewielkie promy, w tym także z sąsiedniej wyspy Pigeon Island, na której znajduje się park narodowy, który może stanowić prawdziwą atrakcję turystyczną.

Przed i po żegludze

Cały region, w którym leży Rodney Bay, jest bardzo malowniczy, są tu też jednak atrakcje, które warto obejrzeć, jeżeli uda wam się opuścić na chwilę tutejsze plaże. Pierwszym z nich jest marina, w której gromadzą się żeglarze i które jest przystankiem wyścigu jachtów Atlantic Rally, który jest wyścigiem atlantyckim, odbywającym się co roku w grudniu.

Kolejnym ciekawym miejscem jest wspomniany wcześniej park narodowy na Pigeon Island, w którym można podziwiać karaibskie krajobrazy i zachwycać się zadziwiającymi gatunkami roślin i dzikich zwierząt (nie wspominając o zabytkowym forcie Rodney) i który znajduje się na północ od miasteczka. Innym ciekawym miejscem jest Labrellotte Point, który znajduje się na południu. Ci z was, którzy lubią kino, koniecznie powinni odwiedzić Unicorn Brig. Jest to statek, którego używano przy kręceniu filmu „Piraci Karaibów”.

Większość restauracji i sklepów Saint Lucia znajduje się właśnie w Rodney Bay. Nie myślcie, że zakupy w tym miejscu oznaczają drogie markowe butiki znanych domów mody, jednak w Rodney Bay znajduje się największa galeria handlowa na wyspie, dzięki której na pewno nie wyjedziecie do domu bez pamiątek z podróży.

Restauracje, które znajdują się w pobliżu mariny, podaj mieszankę potraw różnych kuchni, od kuchni międzynarodowej po tajską. Duże znaczenie mają grille, w których głodni goście mogą zamówić różnej wielkości steki. Są tu również kawiarnie w stylu coffee shop, w których można wypić kawę.

Również życie nocne skupia się wokół mariny, chociaż resort ten należy do raczej spokojnych i jest miejscem idealnym na wakacje z rodzin lub dla młodych par, które szukają odosobnienia i prywatności. I rzeczywiście, wiele młodych par wybiera Saint Lucia na miejsce ślubu.

Wydarzenia i imprezy

Opalać się i pływać można tutaj przez okrągły rok, ponieważ piękna pogoda utrzymuje się prawie przez cały czas. Są to powody, dla których odwiedza się wybrzeża Rodney Bay. Kolejną niezwykle popularną w tych stronach rozrywką jest oczywiście żegluga jachtowa, a tutejsze warunki są tak dobre, że chętnie spędza się tutaj czas również na łowieniu ryb i nurkowaniu. Można też wybrać się na wycieczkę jednym z prowadzących w głąb wyspy szlaków lub grać w golfa na położonym na północny wschód od resortu polu golfowym.

 

Mapa dla St. Lucia

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.