Santa Lucia

Santa Lucia

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Santa Lucia

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Santa Lucia LC LC
St. Lucia
St. Lucia
9 jachty
€ 1632

Łatwo jest zachwycić się tą wyspą i wielu turystów wraca tu co roku, aby cieszyć się jej piaszczystymi plażami i lazurowymi wodami. Dla żeglarzy poznawanie Saint Lucia i innych wysp Małych Antyli jest niezapomnianą przygodą.

Informacje ogólne

Niewiele miejsc na ziemi może dorównać pięknem Wyspom Karaibskim, dlatego cieszą się one ogromną popularnością wśród turystów. Ze swymi korzystnymi pasatami, wspaniałymi miejscami do postoju i kotwiczenia oraz świetną pogodą przez cały rok, Karaiby są mekką czarterujących jachty.

Saint Lucia jest wysuniętą na wschód częścią Małych Antyli, lezącą miedzy Martyniką a St. Vincent i Grenadynami. Europejczycy przybyli tu po raz pierwszy w 1500 roku i osiedlili się w 1660, po traktacie francuskim z ludami Karaibów. Wyspa znajdowała się pod panowaniem brytyjskim od roku 1663 do 1667, kwestionowanym przez Francję przez kilka stuleci.
 
Spór o Saint Lucia miedzy oboma państwami, który zakończył się w 1814 roku, sprawił ze wyspa jest nazywana „Heleną Indii Zachodnich”.
Będąc rajem dla plażowiczów (tutejsze plaże nalezą do najlepszych i najpiękniejszych na świecie), Saint Lucia jest również rajem dla żeglarzy, a rząd popiera i propaguje rozwój turystyki czarterowania jachtów.

Dobrym miejscem do rozpoczęcia rejsu jest Rodney Bay, duża zatoka w zachodniej części wyspy, zakończona małym przesmykiem, który prowadzi na otwarte morze. Wody zatoki są spokojne, a w marinie wiele miejsc do cumowania. Drugim popularnym celem podróży czarterujących jachty jest Marigot Bay w południowo- zachodniej części wyspy. Zatoka jest mniejsza niż Rodney i ma raczej kształt podłużnego przesmyku, a nie zatoki.

Prawo i porządek publiczny

Chociaż żegluga na Karaibach jest łatwa nawet dla początkujących, ważne jest posiadanie odpowiednich umiejętności żeglarskich i niektóre firmy czarterujące jachty mogą żądać zabrania na pokład ich skipera jeżeli uznają, że nasze doświadczenie jest niewystarczające. Zagraniczne licencje, są uznawane przez tutejsze władze.

Saint Lucia jest również idealnym miejscem na naukę żeglugi, ponieważ wiele firm czarterujących jachty prowadzi kursy żeglarskie na jachtach z załogą lub bez załogi, w których można wziąć udział w czasie wakacji. Prowadzone są kursy podstawowe oraz kursy dla zaawansowanych żeglarzy.

Wjeżdżając do Saint Lucia należy mieć przy sobie ważny paszport i wizę (zasada ta nie dotyczy obywateli Wielkiej Brytanii, Kanady i Stanów Zjednoczonych). Wiza jest wystawiana na okres 3 miesięcy.
 

Mapa dla Santa Lucia

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.