Polishkeyboard_arrow_down
 • English
 • French
 • German
 • Italian
 • Russian
 • Spanish
Słowenia

Słowenia

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Słowenia

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Izola
Izola
18 jachty
€ 1020

Romantyczne zatoki i malownicze miasteczka o przeszłości związanej z Wenecją. Chociaż wybrzeże Słowenii ma tylko 45 km, jest ono bardzo atrakcyjne. Słowenia, często nazywana Riwierą Adriatyku, jest przez czarterujących jachty ceniona za względu na dogodne położenie, łagodny klimat, historyczne miejsca oraz przyjaznych mieszkańców.

Informacje ogólne

Ogólnie wiadomo, że kraje byłego Związku Radzieckiego coraz szybciej przekształcają się w atrakcyjne regiony turystyczne. Jednym z takich krajów jest Słowenia, po części w Alpach, po części nad Adriatykiem, kraj do którego grupy turystów czarterujących jachty przybywają na wakacje o wysokim standardzie ale w niskich cenach, w niepowtarzalnej miejscowej atmosferze.

Chociaż jest krajem o niewielkiej powierzchni, Słowenia odznacza się pięknem i ogromnym zróżnicowaniem krajobrazów, począwszy od ośnieżonych szczytów górskich, poprzez falujące wzgórza na północnym wschodzie, aż po łagodne równiny i złociste plaże na południowym zachodzie - każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Morze Adriatyckie przyciąga największe ilości turystów, a porty takie jak Portoroz czy Izola na Istrii są znane wśród żeglarzy jachtów. Miejsca te nie są nowymi punktami na mapie słoweńskiego wybrzeża, zostały jednak zrestrukturyzowane w celu przyciągnięcia turystów. Kolejnym popularnym wśród żeglarzy miejscem jest Zatoka Piran, w które znajdują się liczne nowoczesne przystanie i mariny.

Również wewnątrz lądu czeka nas wiele atrakcji, na przykład w Alpach Julijskich, których  atrakcje to jezioro Bled oraz szczyt Triglav, najwyższy w Słowenii. Znajduje się tu znany park narodowy, który został założony w 1924 roku i który corocznie jest odwiedzany przez tysiące turystów. Stolica państwa jest Lublana, miasto o starej, barokowej i secesyjnej architekturze, do którego również przybywa wielu zwiedzających.

Słowenia jest krajem, który zdecydowanie warto poznać, głównie ze względu na jej położenie między Europą Wschodnią i Zachodnią, które znajduje wyraz w tutejszej kulturze, łączącej w sobie wpływy zarówno słowiańskie, jak i łacińskie.

Prawo i porządek publiczny

Pod względem przepisów prawnych regulujących żeglugę, Słowenia nie różni się od innych państw Europy. Jak wszędzie indziej, również i tutaj powinniśmy posiadać ważny patent żeglarski lub inny dokument zaświadczający posiadanie odpowiedniego doświadczenia. Na podstawie takich dokumentów żadna firma czarterująca jachty nie powinna mieć problemu z załatwieniem nam licencji tymczasowej.

Jeżeli jeszcze patentu nie posiadamy, to Słowenia jest idealnym krajem na jej zdobycie, znanym z długich tradycji oraz żeglarzy o dużej renomie. Ponadto słoweński patent jest ważny również we Włoszech i w Chorwacji, co zdecydowanie ułatwia żeglugę jachtem czarterowym po Adriatyku.
Przy wjeździe do Słowenii większości turystów nie obowiązuje wiza, wymagane jest tylko posiadanie paszportu ważnego co najmniej na czas trwania pobytu. Sam pobyt jest ograniczony do 90 dni w ciągu sześciu miesięcy, co oznacza, ze w Słowenii można przebywać bez wizy najdłużej przez 180 dni w ciągu jednego roku.
 

GoodSłowenia
24.21 / 5
Good

2 reviews dla Słowenia
Najnowszy przez "Frank" na 18 Aug 2018
Zalecenia
 • : - 4.48
  "Marina in Izola sehr modern und gepflegt, auch Parkmöglichkeit ohne Gebühr direkt neben der Marina!!"
 • : - 4.00
  "kompetent und professionell kleinerer Kratzer am Ruderblatt wurde nicht berechnet"

Mapa dla Słowenia

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.