Portugalia

Portugalia

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Portugalia

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Portugalia PT PT
Porto / Vila Nova de Gaia
Porto / Vila Nova de Gaia
1 Jacht
€ 5890

Znane jako stolica dobrych imprez Faro jest starym miastem, w którym nie brakuje pięknych plaż, barów, atrakcji i uroczych restauracji. Położenie w lagunie pozwala czarterującym jachty turystom eksplorować tutejsze brzegi.

Informacje ogólne

Nazwa Faro jest znana brytyjskim turystom i ma sławę popularnego nadmorskiego resortu, gdzie odbywają się najbardziej szalone imprezy po tej stronie Morza Śródziemnego. Można śmiało powiedzieć, że jest Ibizą Portugalii. Leży w regionie Algarve w Portugalii, na zachodnim wybrzeżu, w lagunie Ria Formosa.

Od czasu swojego założenia we wczesnej starożytności (są już wczesniejsze slady osad z okresu paleolitu) miasto nosiło już wiele nazw. Dzisiejsza nazwa Faro pochodzi z czasów, kiedy miasto znajdowało się pod panowaniem Arabów i nazywało się Harun na cześć miejscowego muzułmańskiego przywódcy. Dzisiaj miasto jest dobrze rozwinięte, ma własny uniwersytet, międzynarodowe lotnisko, port morski oraz marinę. Wszystko to stanowi udogodnienie dla przybywających tu z całej Europy turystów.

Podróż i dojazd

Ze względu na krótki czas lotu i niskie koszty wielu czarterujących jachty turystów decyduje się na podróż do Faro samolotem. Lotnisko jest położone w odległości zaledwie 10 minut od centrum miasta, dzięki czemu koszty transferu są niskie, niezależnie od tego, czy jedzie się taksówką, shuttle czy autobusem. Wiele europejskich linii lotniczych oferuje tanie loty do Faro.
Można również bez problemu dostać się tu drogą lądową, szybkie pociągi  kursują w Lizbony dwa razy dziennie. Podróż trwa około dwie i pół godziny. Kursują również zwykłe pociągi, ale podróż nimi trwa dłużej – do czterech godzin. Do Faro prowadzą również trzy autostrady, są to drogi N125, N2 oraz IC4. Jednak przyjeżdżając tutaj samochodem należy mieć na uwadze, że w obrębie miasta nie łatwo znaleźć miejsca parkingowe.
Podróż drogą morską jest możliwa dzięki dwóm portom: Portimao i Faro. Są tu duże porty jachtowe o nowoczesnym wyposażeniu. Wzdłuż brzegu i w lagunie kursują promy, które stały się atrakcją turystyczną dla czarterujących jachty turystów.

Przed i po żegludze

Stare miasto w Faro posiada wiele atrakcji i zabytków swojej długiej historii, ale szczególną uwagę zwracają stare samochody, jeżdżące po jego ulicach. Można tu zobaczyć stare, przedwojenne furgonetki, motorynki i małe samochody takie jak Renault 4. Główną atrakcją jest Capela d’Ossos (Kaplica Kości), w całości wyłożona ludzkimi czaszkami i kośćmi. Warto również zobaczyć starą katedrę oraz kościół Igerja de Sao Francisco. Jest tu kilka interesujących muzeów, np. Museo Municipal de Fao oraz Museo Maritimo.

Na zakupy należy wybrać się na ulicę Rua Santo Antonio, lub sąsiednią Rua Francisco Gomes w centrum miasta. Jest na nich wiele sklepów z ubraniami, często szytymi ręcznie, co jest typowe na południu Portugalii. W centrum miasta jest też targ, który może okazać się interesujący dla czarterujących jachty turystów: jest to Mercado de Faro, czynny codziennie do południa.
Restauracje w Faro serwują kuchnię, która jest mieszanką dań portugalskich, międzynarodowych, oraz dań z owoców morza. Oczywiście są też eleganckie restauracje, które specjalizują się tylko w kuchni włoskiej czy francuskiej. Kuchnia portugalska jest podobna do kuchni śródziemnomorskiej, z widocznymi wpływami orientalnymi, dzięki dawnym koloniom oraz panowaniu Arabów. Portugalia ma również najwyższe spożycie ryb na osobę w Europie, dlatego ryb można się spodziewać w każdym menu. 

Życie nocne w Faro koncentruje się na Rua do Prior w centrum miasta. Można tu spędzać czas w kawiarniach, barach, pubach (oznaka obecności Brytyjczyków) oraz klubach nocnych, które są otwarte do późnych godzin nocnych.

Wydarzenia i imprezy

Do corocznych wydarzeń w Faro należą uroczystości związane z Dniem Rewolucji 25 kwietnia (muzyka i imprezy), Festa de la Ria Formosa pod koniec lipca (festiwal gastronomiczny), FolkFaro w sierpniu (festiwal muzyki ludowej), Festas do Concelho w pierwszych dwóch tygodniach września (sport, atrakcje, koncerty i wystawy) oraz Feira de Santa Iria w pierwszych dwóch tygodniach października (wystawy i rękodzieło). Dodatkowe imprezy są organizowane w okresie letnim.
 

Mapa dla Portugalia

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.