Polska

Polska

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Polska

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Polska PL PL
Piękna Góra
Piękna Góra
13 jachty
€ 246

Chociaż Polska jest często niedoceniana jako miejsce na żeglarskie wakacje, nasz kraj zapewnia miłośnikom żeglugi wiele różnych możliwości, zarówno nad brzegiem Bałtyku jak i na Pojezierzu Mazurskim. Są tu wspaniale plaże, ciekawe historycznie miejsca oraz przepyszna kuchnia które są w stanie zadowolić żeglarzy i turystów wszystkich grup wiekowych.

Informacje ogólne
 
Położenie geograficzne Polski to przede wszystkim sąsiedztwo Niemiec i Rosji oraz wybrzeże Bałtyku i właśnie dzięki takiemu położeniu nasz kraj staje się coraz bardziej interesujący dla miłośników żeglarstwa. Kolejnym powodem są z pewnością zmiany, jakie dokonały się w ciągu ostatnich lat. Najbardziej znanym regionem żeglarskim jest Pojezierze Mazurskie w północnowschodniej części kraju, które dysponuje dobrą infrastrukturą portów jachtowych.
 
Po upadku komunizmu Polska rozbudowała ruch turystyczny, w tym również usługi czarteru jachtów. Dzisiaj żeglugę jachtową uprawia się głównie w Gdyni, w regionie ujścia Odry oraz przy zachodnim brzegu Zatoki Gdańskiej.
 
Rzeźba terenu obszarów przybrzeżnych została ukształtowana przez następujące po sobie kolejno epoki lodowcowe, które wpłynęły na geografię całego regionu. Wynikiem tych procesów są charakterystyczne nieregularne wybrzeża, jeziora oraz wydmy. Do większych zatok w regularnej linii brzegowej należą Zalew Szczeciński, Zatoka Pucka i ujście Wisły. W północnowschodniej części kraju leży Pojezierze Mazurskie, które tworzą pasy czołowo- morenowe biegnące wzdłuż południowego brzegu Bałtyku.
Fauna i flora regionów Polski jest znana ze swojego piękna, różnorodności i nienaruszonych zasobów. Gatunki, które dawno wyginęły na innych terenach Europy, do dziś spotyka się w polskich lasach. Głównie wybrzeża stanowią tereny godowe wielu wędrownych ptaków i dlatego są to regiony niezwykle interesujące dla wszystkich miłośników dzikiej przyrody. 
 
Klimat kraju określany jest jako umiarkowany, jednak im dalej na północ i bliżej brzegów morza, tym bardziej przypomina on klimat oceaniczny. Żeglarze muszą mieć na uwadze przeważający kierunek wiatrów, które w miesiącach letnich wieją głównie z południowego zachodu w kierunku północnozachodnim. Od maja do września prędkość wiatru na wybrzeżu wynosi 2-5 m/s i dochodzi do 4-6 m/s na otwartych wodach. Niespodziewane i ulewne opady deszczu często zdarzają się również latem. Mimo to czerwiec, lipiec i sierpień to najcieplejsze i najbardziej suche miesiące w roku. 
 
Prawo i porządek publiczny
 
Wszystkie zagraniczne jachty wpływające na polskie wody muszą odbyć odprawę celną i paszportową w jednym z większych portów. Te same procedury obowiązują przed opuszczeniem kraju. Dla załóg jachtów, które przybywają z krajów Unii Europejskiej formalności ograniczają się jedynie kontroli paszportów. Do portów prowadzących odprawę paszportową i celną należą Świnoujście, Trzebież i Szczecin.
 
Polska należy do strefy Schengen i stosuje zasady wjazdu do kraju zgodne z porozumieniami w obrębie strefy Schengen. Przybywające jachty nie muszą wywieszać flagi Q, jednak skiper jest zobowiązany zgłosić przybycie jachtu z zagranicy. Odprawa celna nie powinna trwać długo ponieważ zwykle polega wyłącznie na kontroli paszportów i okazaniu listy członków załogi. 
 
Istnieją pewne ograniczenia dotyczące broni palnej, której posiadanie na pokładzie należy zgłosić z chwilą przekroczenia granicy, oraz zwierząt domowych na pokładzie, które muszą posiadac paszport, microchip oraz ważne zaświadczenie o zdrowiu wystawione przez weterynarza.
 

Mapa dla Polska

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
się najlepszymi
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.