Polynesia / Raiatea

Polynesia / Raiatea

date_range
Mahe 36
€ 3720
Mahe 36
Jacht żaglowyBez skipera2014
3Kabiny 6Koje 1Toalety 11 mDługość
Lagoon 400
€ 5020
Lagoon 400 Grande Croisière version ( A/C in cabins , waterm
Jacht żaglowyBez skipera2012
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 11,97 mDługość
Nautitech 44
€ 4520
Nautitech 44
Jacht żaglowyBez skipera2010
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 13,25 mDługość
Orana 44
€ 4520
Orana 44
Jacht żaglowyBez skipera2011
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 13,1 mDługość
Lagoon 440 Flybridge
€ 8710
Lagoon 440 Flybridge classic version ( fans in cabins)
Jacht żaglowyBez skipera2010
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 13,61 mDługość
Lagoon 560
€ 17210
Lagoon 560 DIVA
Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2017
4Kabiny 8Koje 4Toalety 17,07 mDługość
Helia 44
€ 9020
Helia 44 Grande Croisière version (A/C in cabins, watermak
Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2014
4Kabiny 8 + 2Koje 4Toalety 13,3 mDługość
Lagoon 560
€ 15210
Lagoon 560 Senso
Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2012
4Kabiny 8Koje 4Toalety 17,07 mDługość
Lagoon 52
€ 14020
Lagoon 52 Solea
Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2014
5Kabiny 10 + 2Koje 5Toalety 15,84 mDługość
Fountaine Pajot Ipanema 58
€ 17210
Fountaine Pajot Ipanema 58 Vega
Jacht żaglowyZe skiperem i załogą2016
6Kabiny 12Koje 17,81 mDługość

No reviews yet

Skolonizowana przez mieszkańców Hawajów, następnie przez Francuzów, Raiatea jest dzisiaj odosobnionym resortem turystycznym, który leży z dala od zgiełku nowoczesności. Jest to prawdziwa mekka miłośników żeglarstwa, w której kryształowo czyste wody i lśniące w słońcu białe piaski kontrastują z głęboką zielenią lasów deszczowych, tworząc krajobraz, który może być uważany za prawdziwy rajski ogród.

Informacje ogólne

Wystarczy zastanowić się nad znaczeniem nazwy Raiatea (w języku tahitańskim oznacza ona „pogodne niebo”), aby zrozumieć tajemnicze piękno, jakim odznacza się archipelag Wysp Towarzystwa we Francuskiej Polinezji. Dla żeglarzy na całym świecie nie ma drugiego miejsca, które mogłoby się z nim równać.

Praktycznie odseparowana od reszty świata przez bezmiar wód Oceanu Spokojnego Raiatea jest synonimem rajskiej wyspy, na której czas zatrzymał się w miejscu. Raiatea jest mniejsza niż Tahiti i największą spośród Wysp Zawietrznych, położoną pomiędzy Bora Bora i wspominaną wcześniej Tahiti.
 
Podróż i dojazd

Jeżeli zdecydowaliście się na podróż w te strony, jedynym sposobem dotarcia na wyspę jest lot samolotem jednej z linii lotniczych, które oferują połączenia z lotniskiem w Tahiti, które znajduje się najbliżej wyspy. Niektóre z tych linii lotniczych to Air France, Corsair, Air Caledonie International, Hawaiian Airlines iraz Quantas. Lądują tu również mniejsze samoloty czarterowe, które lądują bezpośrednio na wyspie, są one jednak znacznie bardziej kosztowne.

Innym sposobem, aby dostać się tutaj wraz z załogą, jest podróż statkiem. Większość pasażerskich statków liniowych regularnie zatrzymuje się na Raiatea, zwykle w Uturoa, jedynym porcie wyspy. Jest tutaj także kilka otwartych dla wszystkich gości portów jachtowych oraz jedna marina będąca własnością prywatną.

Przed i po żegludze

Wyspa ta jest przez Tahitańczyków uważana za świętą, a dzieje się tak ze względu na cały szereg implikacji historycznych i kulturowych. Uważa się, że wyspy te zostały skolonizowane przez starożytnych mieszkańców Hawajów, i pierwszym miejscem, do którego dotarli w swojej podróży, była Raiatea.
Dzisiaj turyści mogą odwiedzić miejsca wykopalisk archeologicznych (najsłynniejszym z nich jest Taputapuatea Marae), miejsca, w których powstaja perły hodowlane, plantacje wanilii, miejscowy targ, oraz port Uturoa.

Do najbardziej popularnego wśród turystów rodzaju noclegu należą położone na wodzie domy letniskowe, które buduje się na palach nad błękitnymi wodami i które łączą się z białymi, piaszczystymi plażami za pomocą drewnianych pomostów. Są tu także luksusowe hotele oraz zwykle domy letniskowe i pensjonaty.                                                             

Kuchnia wysp jest raczej pikantna, niezależnie od tego, gdzie wybierzecie się do restauracji. Ponieważ jest to miejsce położone na uboczu, wydaje się że koszty transportu żywności są doliczane do ceny każdej potrawy. Warto więc dokładnie zaplanować budżet, jaki chcemy przeznaczyć na wakacje na wyspie. Są tu również słynne „Les Roulottes”, które są prawdziwymi „jadącymi ciężarówkami, które przewożą jedzenie”. To głównie w nich jadają miejscowi, ponieważ mogą one spełniać rolę restauracji lub lokali, w których zamawia się potrawy na wynos.

Robienie zakupów może być rozrywką pochodzącą z zachodu, ale miejscowi zaadoptowali ten zwyczaj do tego stopnia, że zaopatrują oni turystów w upominki i wyroby rękodzielnicze. Wśród nich największą popularnością cieszą się czarne perły oraz wyrabiana z nich biżuteria.

Wydarzenia i imprezy

Kto przybywa do Raiatea, powinien zapomnieć o istnieniu zegarków. Każdy aspekt życia wydaje się tutaj podlegać innym prawom upływu czasu i odbywać się w zwolnionym tempie, a w każdym miejscu na wyspie panuje pełna relaksu atmosfera. Mimo to jest tu wiele sposobów, aby dobrze się bawić, nawet jeżeli jesteście zwolennikami bardziej aktywnych wakacji.

Na wodzie czas wypełnią wam sporty takie jak nurkowanie z rurką lub z aparatem tlenowym i żeglarstwo, surfing i windsurfing, jazda na skuterach wodnych i kitesurfing. Tym, którzy chcą zrelaksować się na wodzie, polecamy rejsy łodziami o szklanym dnie, wycieczki wędkarskie, a także rejsy o zachodzie.

Na lądzie stałym popularne są safari jeepami 4x4, wędrówki oraz wspinaczki górskie, które czekają na odważnych turystów, którzy są gotowi wstać wcześnie rano. Oprócz tego można tu jeździć konno, na rowerze lub wybierać się na wycieczki, także o tematyce kulturalnej, po całym obszarze Raiatea.

 

Mapa dla Polynesia / Raiatea

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.