Polinezja

Polinezja

date_range

Odkryj 1 porty - wypożyczenie łodzi Polinezja

Tutaj znajdziesz idealny jacht do następnej wypożyczalni łodzi

Polinezja PF PF
Polynesia / Raiatea
Polynesia / Raiatea
10 jachty
€ 3720

Wyobraź sobie tysiące wysp rozsypane na obszarze tysięcy kilometrów kwadratowych na południowym Pacyfiku i w całości pokryte bujną roślinnością tropikalną, wyspy o piaszczystych plażach i przezroczystych wodach. Tak właśnie wygląda Polinezja, nic wiec dziwnego że jest ona jednym z najbardziej lubianych miejsc wśród żeglarzy, którzy uwielbiają żeglugę na otwartych wodach.

Informacje ogólne

Polinezja znaczy dosłownie „wiele wysp” (z greckiego polus, co oznacza wiele, i nessos, czyli wyspa) i jest regionem, w którego skład wchodzi prawie 1000 wysp rozłożonych na obszarze środkowego i południowego Pacyfiku. Wyspy są położone w obrębie trójkąta, który tworzą Hawaje, Nowa Zelandia i Wyspa Wielkanocna.

Najważniejsze wyspy regionu to Samoa, Tonga, Wyspy Cooka, Tuvalu i Polinezja Francuska, gdzie znajdują się słynące z turystyki miejsca, takie jak Tahiti. Są to wyspy wulkaniczne i koralowe i większość z nich to atole o małej wysokości nad poziomem morza, porośnięte tropikalną roślinnością.
Historia Polinezji sięga tysięcy lat, nie była jednak zapisywana do chwili, kiedy w XVII wieku dotarli tu Europejczycy. Ich  przybycie spowodowało radykalne zmiany w tutejszych zwyczajach i sposobie życia. Ponieważ wyspy dzielą szerokie przestrzenie oceanu, mieszkańcy musieli być doskonałymi żeglarzami. Tradycja ta jest zachowywana do dzisiaj.

Jeżeli chodzi o turystykę, Polinezja Francuska i Hawaje są najlepiej prosperującymi miejscami w regionie. Hawaje są częścią Stanów Zjednoczonych, a Polinezja Francuska to zamorski departament Francji. O sukcesie turystycznym decydują tu tropikalne krajobrazy, niezwykle piękne plaże, poczucie oddalenia od reszty świata, oraz możliwości żeglarskie.

Najlepiej znane wśród żeglarzy regularnie czarterujących tu jachty są Raiateia w Polinezji Francuskiej i Tahaa. Wyspa Raiateia jest też centrum skupiającym większość film czarterujących jachty, są tu 3 mariny, 2 stocznie jachtowe i kilka firm działających na wodach przybrzeżnych. Oprócz żeglarstwa, można tutaj łowić duże, oceaniczne ryby lub uprawiać sporty wodne takie jak nurkowanie z rurką lub z aparatem tlenowym, które pozwala podziwiać tutejsze rafy koralowe.

Prawo i porządek publiczny

Jak większość wysp Pacyfiku, Polinezja jest bardzo gościnna dla zagranicznych turystów, mimo że kontrola graniczna jest bardzo dokładna, co poprawia bezpieczeństwo zarówno na lądzie, jak i na morzu. Turystów ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii nie obowiązuje wiza, natomiast turyści z krajów europejskich muszą mieć wizę turystyczną na wjazd do Polinezji Francuskiej. Wiza jest ważna przez 90 dni.

Aby czarterować jacht bez załogi konieczny jest ważny patent żeglarski, większość międzynarodowych patentów jest akceptowana. Istnieją również szkoły żeglarskie, gdzie po odbyciu kursu można zdobyć międzynarodowy patent żeglarski.

Ponieważ jest tutaj dużo płytkich lagun, lepiej jest wynająć katamaran, który znacznie ułatwia żeglugę w tych wodach. Żegluga w lagunach jest zabroniona nocą, dlatego należy dokładnie planować rejsy.
 

Mapa dla Polinezja

Now click to jump on same coordinates point on Google Maps
One click to set START position / Next click to set next route point / Double-click to set END point
Click on map to get the weather from the point(lon/lat)
Szukasz najlepszych okazji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, dotyczące typów jachtów bądź destynacji czarterowych,nie wahaj się wcisnąć przycisk poniżej. Wypełnij formularz, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą z najlepszą ofertą.

Spytaj naszych ekspertów
Poproś naszego eksportera wypożyczalni łodzi KontynuowaćDziękuję za Państwa prośbę. Nasz ekspert wynajmu łodzi skontaktuje się z Tobą w ciągu następnych godzin roboczych.